Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

EwaT 22:42, 13 cze 2016

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 30
Dziękuję Danusiu! Jutro wezmę się do roboty.
____________________
RadekM 11:15, 14 cze 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry

Proszę o poradę i pomoc

2 Maj 2016r. posiałem długo wyczekiwany trawnik

Trawa Trawa Barenbrug Super Sport

SKŁAD:
Życica trwała 30%
Wiechlina łąkowa 40%
Kostrzewa czerwona 20%
Kostrzewa czerwona kępowa 20%

po ok. 4 tygodniach trawa nie chciała wzrastać poradzono mi u importera trawy Dosianie w miejscach gdzie spłynęła po ulewnych deszczach tuz po posianiu, przysypać ziarna trawy ziemią do trawników i nawiezienie "NAWÓZ Barenbrug Barferttile Uniwersal 20 kg."

i oto gdy dziś wstaję i moim oczom ukazuje się obrazek coraz to bardzie żółknącej trawy. Trawa nie miała oczekiwanego wzrostu ale nie żółkła, zaczęła żółknąć po posypaniu nawozem.





Pytałem Pana z firmy importującej w/w produkt czy mi nie popali, bo to młodziutki dopiero co posiany trawnik, jest problem ze wzrostem i chcę mu w jakiś fachowy sposób pomóc. Pan mnie zapewniał że z pewnością nie
popali bo Wasze nawozy nie palą nawet młodych trawników tylko pomagają w rośnięciu i jej rozwojowi.

Trawnik jest z każdym dniem bardziej żółty. Wysycha mi cała trawa. Zdjęcia z dzisiaj.

Naprawdę wierzyłem że jak z żoną zainwestujemy niemałe pieniądze to będziemy mieć super trawnik. A tu MASAKRA !!!

Znajomi kupili i posiali (na piaszczystym terenie) w tym samym czasie tzw. marketówkę i dziś maja piękny dywan z trawnika już dwukrotnie koszony.

Proszę Panią Danusię i Wszystkich, którzy mogą nam skutecznie pomóc.

Jestem Zrozpaczony

Dziękuję z góry
ricco1 12:13, 14 cze 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Ja skosiłem ostatnio deczko niżej, i teraz jakoś mam wrażenie że trawa wygląda brzydziej....bo miejscami rośnie duża...a miejscami rośnie mała....o co może chodzić??
maki 14:40, 14 cze 2016

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Ja też tak miałem w niektórych miejscach była żółtawa trawa i nie chciala rosnąć kupiłem paczkę nawozu 1 kg Agrecol przeciw żółknieciu do trawnika i codziennie podlewałem i sie wyrónało
slawek883 09:05, 15 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Mazan napisał(a)
Slawek883

Zapoznaj się z moimi obserwacjami nt. grzybów w trawie. Wątek fitoremediacja i nie tylko str 5 wpis z 11 XI 2014 r.



Pozdrawiam


Witam, zacznę więc dolistne nawożenie, albo bardzo ograniczę - choć nawoże co 1,5 miesiąca widząc że trawa gorzej wygląda... czy używał ktoś do zlikwidowania grzybów obecnych siarczanu miedzi?? " likwidacja grzybów na trawniku: opryskać roztworem 7 gramów na 1litr wody."(oprócz wyrywania - bo robię to codziennie) pozdrawiam
takos 08:16, 16 cze 2016

Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 9
Cześć to mój pierwszy post ale zapewne nie ostatni
Mam pytanie do ekspertów z forum bo nie wątpliwie tacy tu są co da się zauważyć po prześledzeniu całego wątku.

Trawę posiałem 7 maja. Ziemia typowo polna. Przed sianiem Nic nie nawoziłem.
Skład mieszanki sportowej:
Kostrzewa czerwona (Rapsodia) - 10%
Życica trwała (Bokser) - 40%
Życica trwała (Grasslands Rui) - 27%
Życica westerwoldzka (Mowester) - 15%
Wiechlina łąkowa (Limagie) - 8%


Pyt. 1
Trawa ma ponad miesiąc ale wydaje mi się że w niektórych miejscach nie wzejdzie.
Mam robić teraz jakąś dosiewke ?

Pyt. 2
Kosiłem ją dwa razy. Drugie koszenie wczoraj. Ale kilka dni temu zaczęła się robić jakby żółta.
Po wczorajszym koszeniu dałem nawozu Nawóz Pro-Complex Trawników Trawy Vila Yara 25KG.
Na 600 m2 zużyłem ponad połowę worka. Po czym obficie spadł deszcz

Zostawić i czekać na reakcje po nawozie ?
Kiedy następny nawóz ?

Mogę coś dać teraz na chwasty ?

Poniżej zdjęcia z wczoraj. Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady

takos 08:34, 16 cze 2016

Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 9
RadekM napisał(a)
Dzień dobry

Proszę o poradę i pomoc

2 Maj 2016r. posiałem długo wyczekiwany trawnik

Trawa Trawa Barenbrug Super Sport

SKŁAD:
Życica trwała 30%
Wiechlina łąkowa 40%
Kostrzewa czerwona 20%
Kostrzewa czerwona kępowa 20%




Widzę że mamy bardzo podobny problem
ricco1 08:53, 16 cze 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
ja podkręciłem system nawodnienia o 3 dodatkowe minuty i w sumie teraz 9 minut rano leje na całość....bo takie lekko żółtawe placki to ponoć przenawoziłem....
Gardenarium 17:39, 16 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ricco1 napisał(a)
Ja skosiłem ostatnio deczko niżej, i teraz jakoś mam wrażenie że trawa wygląda brzydziej....bo miejscami rośnie duża...a miejscami rośnie mała....o co może chodzić??


Slkosiłęś to, co powinno zostać, czyli "piórka" zostało rżysko, trawa nie ma czym asymilować. Ot cała tajemnica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:41, 16 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
RadekM napisał(a)
Dzień dobry



i oto gdy dziś wstaję i moim oczom ukazuje się obrazek coraz to bardzie żółknącej trawy. Trawa nie miała oczekiwanego wzrostu ale nie żółkła, zaczęła żółknąć po posypaniu nawozem.



Trawnik jest z każdym dniem bardziej żółty. Wysycha mi cała trawa. Zdjęcia z dzisiaj.

Naprawdę wierzyłem że jak z żoną zainwestujemy niemałe pieniądze to będziemy mieć super trawnik. A tu MASAKRA !!!

.................
Jestem Zrozpaczony

Dziękuję z góry


Nadmiar składników jest tak samo szkodliwy jak niedobór. W sumie teraz nie wiadomo, czy przenawożona czy niedonawożona Ale moim zdaniem tu, gdzie zielona spadł nawóz, a tu gdzie żółta - głodna trawa. Ja bym zaryzykowała i posypała te żółte paski, i tak wygląda to kiepsko.

Tu gdzie żółe paski moim zdaniem jechało kółko od siewnika i nawóz nie spadł...hmmm
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies