Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Basiaw 07:42, 06 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Chciałam Was zapytac o doświadczenia związane z koszeniem z mulczowaniem, czy to się sprawdza? Nie lubię nawozów sztucznych a naturalne zasilanie trawy nie jest proste, może mulczowanie zastąpi sztuczne nawożenie? mam ogród na słabej, suchej glebie, nie ma zjawiska zastoisk wodnych, więc zmulczowana trawa gnić nie bedzie.
Będę wdzięczna za opinie osób znajacych ten temat.
Pozdrawiam
____________________
Nasz mały, zielony świat
slawek883 08:49, 06 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Witam, kolejny problem tym razem grzyby... piszę w tym wątku, ponieważ w innym nikt nie odpowiada Wstawiam zdjęcie jak to u mnie wygląda - na razie ich mało ale wolałbym przeciwdziałać. Szukałem na miejscu u nas i w internecie - nie idzie dostać RIZOLEKU 50 WP. Może ktoś ma opatentowany inny środek dostępny na rynku lub jakiś sposób na te grzyby. Pozdrawiam wszystkich.


Gardenarium 12:13, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikt nie odpowiada, bo skoro piszesz że nie możesz kupić, to wyrywaj ręcznie.
Sprawdź czy nie zbijają się w wyraźne kręgi. Nie czekaj na zmiłowanie i na cud, tylko wyrywaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wojtas0311 22:26, 09 cze 2016

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 20
Witam wszystkich forumowiczów.
Planuje dosiewki w trawniku (niestety nie zdążyłem wcześniej). Mam jednak jeden problem. Nie wiem, jaka jest kolejność. Czy mogę dosiać i od razu sypać nawozem, czy pierw dosiać i dopiero jak dosiewki na dobre wzejdą to nawozić.
Kilka tygodni temu posypałem jakimś najtańszym 3 tygodniowym nawozem. Na trawniku pojawił mi się mech, nawiozłem więc czymś takim" -Florovit-nawoz-z-zelazem-do-trawnikow-25kg. Trawnik bardzo wyładniał, ale niestety znów woła papu
Zastanawiam się czym najlepiej nawozić i czy nie warto kupić czegoś do pomiaru kwasowowości ziemi, bądź oddać ją gdzieś do badania. Piszecie tutaj o saletrze, czy tym można nawieźć każdy trawnik.

Gardenarium 17:04, 10 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie czytasz uważnie, o saletrze piszemy wyłącznie jako pierwsze nawożenie wiosenne. teraz tym nie możesz nawozić. Jaki jest najlepszy? nie ma najlepszego, bo nikt punktów im nie dawał i nie robił badań naukowych.

Florovit do trawników z mchem jest bardzo dobry, poczytaj tylko jaką musisz dać dawkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 18:03, 10 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Slawek883

Zapoznaj się z moimi obserwacjami nt. grzybów w trawie. Wątek fitoremediacja i nie tylko str 5 wpis z 11 XI 2014 r.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
slawek883 23:03, 10 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Mazan, dzięki wielkie za odpowiedź - zaraz ogarnę temat pozdrawiam
Legons 17:59, 13 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Witam.

Zalozylem "trawnik" 19maja.

Sporo trawy zmyla ulewa i w sobote zrobilem dosiewke.
Tam gdzie trawa zostala ok 60% terenu to juz kosilem dwa razy.

Teraz sie zastanawiam czy nie nawozic terenu w celu zageszczenia trawnika. Dosiewka ma przyniesc co prawda ten efekt, ale widzialem nawozy ktore maja niby to zageszczenie polepszac.

Czy na taki nowy trawnik na ktorym w sporej jego czesci jest dosiewka robic nawozenie? Czy to nie wypali mi tych nasion ktore jeszcze nie powschodzily przeciez?
EwaT 21:58, 13 cze 2016

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 30
Witajcie! Tak wygląda trawnik przed domem. Jest już po pierwszym koszeniu. Widać wyraźnie nierówną zieleń. Chyba wymaga nawozu... I pytanie czym go nawieźć? Nawozem typu saletra wapniowa czy wieloskładnikowym?
____________________
Gardenarium 22:34, 13 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posypać ziemią z worków, ręką sypać. dać nawóz wieloskładnikowy i podlewac
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies