Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

banana23 20:18, 03 sie 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

W zeszłym tygodniu nawiozłem pierwszy raz trawnik, który był założony w maju. Wyszło mi jak na amatora i pierwszy raz słabo, dużo nienawożonych żóltych placków. Na opakowaniu jest napisane, że nawozić co 3 tygodnie do końca sierpnia. Proszę mi powiedzieć czy teraz w te żólte miejsca dać nawóz, czy poczekać 3 tyg do połowy sierpnia i zrobić to dokładnie?
Czy może w sierpniu już nawóz jesienny? Tylko co wtedy z tymi bez nawozu miejscami?
Gardenarium 20:18, 03 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Dosypać w żółtych plackach i podlać teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
banana23 20:19, 03 sie 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Chwasty w trawniku

Dziękuje, a po 3 tygodniach (połowa lipca) zastosować ten sam nawóz ? Użyłem florovit granulki do trawy z mchem, Czy już jesienny nawóz?
Gardenarium 20:20, 03 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz jest sierpień, o co więc pytasz, o nawożenie w lipcu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
banana23 20:21, 03 sie 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8
Tak, przepraszam za błąd . Pytam o sierpień
Gardenarium 20:24, 03 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz na trawniki z mchem, a masz mech? Dlaczego taki nawóz?
Proponuję zwykły florovit do trawników. Teraz.

Na pocz. września florovit jesienny i koniec nawożenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
banana23 20:33, 03 sie 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8
Nie dużo. ale trochę mchu jest przy krawędziach trawnika. Taki nawóz mi doradzili w sklepie ogrodniczym nawet nie pytając o mech
W takim razie kupię zwykły i rozsypię tylko w miejsca żółte czy wszędzie w takim razie?
banana23 20:59, 03 sie 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8

tak wygląda trawa w tym momencie, dużo miejsc ominąłem :/ ale dziwne bo jechałem siewnikiem rotacyjnym greenmill, wydaje mi się , że dla amatora chyba byłby lepszy gardena, bo robią paski jak kosiarka
Gardenarium 08:58, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kwiatholandii napisał(a)
Czym mogłabym nawozić trawnik, który ma zaledwie 4 tygodnie? Nie rośnie , ma dopiero około 3-4cm i bardzo jasny kolor. Czy Hydrocompleks NPK 12-11-18 będzie odpowiedni i nie spali tak młodego trawnika? Czytałam, że Danusia go stosuje, ale nie wiem czy w moim przpadku też mogę go zastosować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:59, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Możesz, ale trzeba go dobrze rozpuścić polewając wodą z węża. Prysznic musi być na tyle silny, żeby granulki się rozpuściły. Możesz także zastosować Magiczną Siłę do trawnika - interwencyjny, rozpuszczając w nieco mniejszym stężeniu i polewając konewką z sitkiem, wtedy szybciej zadziała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies