Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

RadekM 20:05, 14 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Wynik badania gleby ph. 8.2-8.4
Gardenarium 07:15, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obniżaj pH, za wysokie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_gryfow 21:18, 15 lip 2016

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 20
RadekM

Sadząc po ph masz bardzo ciężką glebę, skąd jesteś? Musisz wykonać aeracje (dziurkowanie) z piaskowaniem, co spowoduje lepszy drenaż i obniży ph, ale to po ukorzenieniu się traw. Dodatkowo odpowiednie nawożenie i powinno być ok. Opisz dokładnie jak przygotowałeś podłoże i podaj zawartość K,P,Ca i Mg z badania gleby.
RadekM 13:02, 16 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Tylko proszę mi poradzić czym i w jaki sposób mam obniżyć ph żeby trawa była taka jak powinna.

Zakupiłem Yara Mila Complex ale jeszcze nie użyłem, Czekam Na Państwa poradę czy tym czy w inny sposób

Z góry dziękuję za wszystkie porady
Gardenarium 16:55, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisane w postach wcześniej, gdy zadąłeś pytanie, zalinkowane jak obliczyć dawki aby obniżyć pH o 1, 2 itd. czytaj i ucz się. A odpowiednim nawozem jest w tym przypadku siarczan amonu, który zakwasza, ten co kupiłęś nie zakwasi gleby.

Dodany 16:46, 13 lip 2016 tu czytaj porady z linku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maki 23:43, 16 lip 2016

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Panie RadekM Yara ci pomoże na pewno tylko przez max 3 tygodnie musisz sobie tylko obliczyć ile masz metrów kwadratowych trawnika i sypać zgodnie z zaleceniami na worku jak masz ponad 500 m2 to sie nie opłaca sypać Yara bo to za drogi koszt ,wychodzi za worek 25 kg 80 zł no chyba ze masz mało trawnika, a z siarczanem amonu jak byś sypał to uważaj bo to jest jak sól i jak przedobrzysz to ci wypali trawę
mamtu 13:44, 19 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Czy warto ziemię pod trawnik zasilić kompostem? A może nada się do posypania nasion bezpośrednio po siewie czy to raczej zły pomysł?
I czy w ogóle kompost produkowany przez zakład utylizacyjny (mam dostęp do takiego, posiada certyfikat SK 8 - cokolwiek to znaczy ) jest coś wart? Podpowiedzcie proszę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
krista 14:05, 19 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 9
Witam
NAwóz Yara Vila do trawników N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2)
Producent radzi żeby nawozić co 60 dni
Czy nie uważacie że można by go zaliczyc do długo działających - na forum odradzacie długodziałających
Czy zmniejszyli byście odstępy między nawozeniem ????

Druga sprawa obniżenie ph siarczanem amonu - jak wiadomo jest w nim azot i po jakim czasie po nawożeniu yara wila N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2) byscie sypneli siarczan amonu żeby nie spalić trawnika i w jakiej proporcji na 100 m2 aby obnizyć ph u mnie jest 6,9
Pozdrawiam
Gardenarium 07:55, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamtu napisał(a)
Czy warto ziemię pod trawnik zasilić kompostem? A może nada się do posypania nasion bezpośrednio po siewie czy to raczej zły pomysł?
I czy w ogóle kompost produkowany przez zakład utylizacyjny (mam dostęp do takiego, posiada certyfikat SK 8 - cokolwiek to znaczy ) jest coś wart? Podpowiedzcie proszę.


Ziemię warto zasilić wszystkim, co tylko poprawi jej zyzność i przepuszczalność. Przy kompoście jest jednak to niebezpieczeństo, że jeśli był niewłaściwie robiony- to będzie zawierał nasiona chwastów (nie wurzuca się chwastów z zawiązanymi nasionami, niektórzy wyrzucają). Takie nasiona natychmiast wzejdą razem z trawą i będzie klops.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 11:07, 20 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Jeszcze raz ślicznie dziękuję. Przetestuję go sobie i dam pod rośliny, jeśli się sprawdzi.

Ps.: Czym lepiej sypać nasiona bezpośrednio po sianiu - ogrodniczą ziemią uniwersalną czy odkwaszonym torfem?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies