Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

summer78 09:02, 04 sie 2016

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 10

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Sebek napisał(a)
Musisz lać dużo wody i czekać. Jak ja spaliłem swój na duuużych kawałkach to wyszarpałem żółty trawnik i dosiałem trawnik.



Myślisz Sebku, że bez dosiewki się nie obejdzie?? ;-(
Sebek 09:02, 04 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Zależy jakie wielkie te place, bo moje były takie



Jak malutkie to tylko zruszaj glebę pazurkami i trawnik sam się zagoi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
summer78 09:02, 04 sie 2016

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 10

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

dzięki Sebku za radę
Gardenarium 09:02, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Elfik napisał(a)
Danusiu, proszę, wyprowadź mnie z szoku! Oto, co znalazłam w poradniku ogrodniczym w temacie: jak samodzielnie zrobić nawóz do trawnika...
Do 40-80 litrowego zbiornika z wodą wlej puszkę mocnego piwa, butelkę wody mineralnej, pół szklanki amoniaku, pół szklanki płynu do mycia naczyń, pół szklanki płynu do płukania jamy ustnej. Co trzy tygodnie zasilaj nawozem trawnik po czym obficie podlej wodą.

No, nie powiem, byłoby tanio. Co Ty na to?!
Mam jeszcze pytanie dotyczące Rosahumusu: czy można go stosować niezależnie od dokarmiania roślinek nawozami? Bo na razie staram się tak na zmianę, bo nigdzie tego nie piszą...



Co do pierwszego to ja bym nie ryzykowała, chyba że na skrawku eksperymentalnym.
Ale wyznaję prostą zasadę, jak masz rozwiązanie sprawdzone, po co komplikować i jeszcze tak dziwnie, płyn do ust? Trzeba by wdać się w analizę co on zawiera itd. To chyba dla żartu ktoś napisał.

Rosahumus nie działa tak jak zwykłe nawozy, on poprawia jakość, strukturę gleby. Można go stosować z nawozami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elfik 09:02, 04 sie 2016


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Dzięki, Danusiu! Ten przepis mnie tak zaintrygował, że chyba gdzieś w kąciku go wypróbuję
A w tym roku deszcze mi tak pomagają w ogrodzie, że nie umiem powiedzieć, czy to te deszcze, czy to działa Rosahumus
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 09:02, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Powiem, że płyn do ust może zawierać coś co zwalcza algi Poprawiać przepuszczalność gleby
Nie wiem, trzeba kupić płyn i poczytać co on zawiera
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin85 09:02, 04 sie 2016

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Wkońcu nawiozłem trawnik, ale podjęłem ryzyko. Kupiłem nawóz BIOPON do trawnika zachwaszczonego. Do jego rzrzucenia urzyłem siewnika. Jako że zostałem tutaj ostrzeżony że na młody trawnik nie stosuję się nic na chwasty dałem go ostrożnie- 1/4 opakowania. Z wielkosci całego nawozu i zaleceń producenta na jeden raz powinienem dac 1/2 opakowania. Od nawozenia mija tydzień a nic się nie dzieje. Po nawożeniu oczywiscie podlałem do tego przez dwa dni padał deszcz. Czemu nic się nie dzieje? Czy to wina tego nawozu a może dlatego że go za mało dałem? Krew mnie zalewa bo sąsiad obok na trawnik dał Florovit i ma piękną ciemną zieleń, a nawoził w ten sam czas co ja? Może nawóz BIOPON jest zły? Kupiłem go bo Florovitu nie było, tylko dlatego. Z opisu producenta wynika że
zawartość azotu w nawozie wpływa na intensywny wzrost trawy, która silnie rozrastając się uniemożliwia wzrost i rozwój chwastów. Odpowiedni dobór składników mineralnych zapewnia murawie idealne warunki rozwoju sprawiając, że staje się ona gęsta, zdrowa i intensywnie wybarwiona. A tu żadnego efektu
____________________
Gardenarium 09:03, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Zrobiłeś błąd z tym odchwaszczaczem. Trzeba było szukać odpowiedniego nawozu, teraz to nie wiadomo co doradzić, podlewaj intensywnie, może mu się poprawi. Pewnie za mało i nawozu i wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin85 09:03, 04 sie 2016

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Trawnik był podlewany, po nawożeniu padał intensywnie deszcz przez dwa dni. Pytanie moje co mam teraz zrobić bo dalej nie widać efektu? Zostało mi 3/4 nawozu. To nie preparat na chwasty, tylko nawóz do trawnika zachwaszczonego. Z trawnikiem nic się nie stało więc nie rozumiem stwierdzenia że mu się poprawi, nie pomogło, ani nie zaszkodziło. Trawnika nie spaliło, nie spowodowało wzrostu. Możliwe że tak jak pisałem dałem go za mało. Nie mam z tym doświadczenia. Od nawożenia minęły dwa tygodnie. Podlewanie nic nie daje bo od niedzieli podlewam codziennie, a wcześniej co dwa dni od ostatniego deszczu. Kupić inny nawóz czy rzucić to co zostało? Może spróbować go rozpuscić z wodą, ma bardzo duże granulki?
____________________
zakol13 09:03, 04 sie 2016

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Nawozy zwykle dają o sobie znać po ok. tygodniu. No i 1/4 dawki pewnie niezbyt wiele 'pokaże'
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies