Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

KasiaWB 22:55, 20 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ewa004 napisał(a)


Kasiu miło że wpadłaś

Kasiu ten żywopłocik z bukszpanu miał zakończyć ta rabatkę a koło cisa miała być posiana trawa albo ciurkadełko ,ale chyba właśnie ten żywopłocik mi tu zgrzyta i ta pustka koło niego

A w którym miejscu widzisz te np. trzmieline na pniu (cisy dla mnie za drogie ) i ten zawijasek?




Ten kawałek koło cisa ma 1,5 m długości




cześć Ewa cisa bym nie ruszała kiedyś będzie piękną kulą trzecie zdjęcie zrób w szerszej perspektywie - żeby było widać początek tego budynku z cegłą i oknem oraz ten taras (?) na którym stoją donice i z którego są robione pozostałe dwa zdjęcia. A w ogóle napisz nam czy to jest w ogóle taras czy wejście do domu, bo chyba mi umknęło

A w ogóle jak tak patrzę to..... bym te małe kulki bukszpanowe dała tutaj przed tego cisa - rozrzuciła, w ich miejsce trzmeliny na pniu, a z bukszpanika zrobiłabym żywopłocik z przodu... Pomysł z trawą w tym miejscu jest niepraktyczny ewentualnie jak chcesz siedzieć w tym miejscu to zrób placyk żwirowy i postaw ławkę może? tak fantazjuję sobie, bo w ogóle nie wiem co Ty byś Ewa chciała? )) czy to ma być tylko rabata czy może miejsce do siedzenia? jakie są Twoje oczekiwania co do tego miejsca i jaką rolę ma spełniać?
zaraz jeszcze czegoś poszukam...

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:03, 20 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Widziałaś realizację Danusi - Ogród na piaskach? z tego ogrodu pochodzą poniższe inspiracje

- może przy tym cisie takie coś





możesz na tle ściany dać taką kulkę na pniu - nie musi być z cisa
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:16, 20 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
A tu zdjęcia z kolejnej realizacji Danusi - Ogród z lustrem

Może tak?


a może tak ? nie dosłownie ale przed Twoją kulą z cisa dać bukszpanowe kulki tylko rozrzucone i obsadzić od tego Twojego podestku takimi żółtymi hostami oczywiście w jednym gatunki? jeśli tam jest cień to będzie im dobrze.


Albo może nasadzenie w kwadratach? jak w Danusi ogrodzie nowoczesnym?



no i zawsze możesz też podsadzić cisa runianką japońską ale bardziej widzę tam łan host lub żurawek

Na razie brak mi więcej pomysłów
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ewa004 15:24, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu dzięki kochana za tyle inspiracji

A cos takiego

I może jeszcze coś na miejsce tej azalii,może ta kulka bukszpanowa z ta czuprynką,albo żółta trzmielina ,nawiązując do tej na pniu.


Chciałam uniknąć wklejania zdjęć z daleka ,bo nie mam tak pięknego nowego domu jak większość z was ,mój ciągle w remoncie i ciągle nie wykończony ,no ale mus to mus

Tu mam stolik i taki widok na rabatę jak pije kawę

Tak z daleka czyli będąc na podwórku nie będę widziała nawet tych hortensji,dlatego muszę taki szpaler z hortensji powtórzyć koło grilla w miejscu wyrwanego żywopłotu tak abym go widziała i podziwiała przy kawusi


Widzę ta rabatę w całości tylko jak wchodzę do domu.
Jak widzisz Kasiu to nie taras tylko taki ganek

Mam nadzieję że jest teraz bardziej czytelnie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 17:27, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Jak się przyjrzeć to jest tu jakiś schemat nieudolne to troszkę

Można te żurawki od strony cisa pociągnąć aż do hortensji
Ta wersja lepsza moim zdaniem od poprzedniej
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
KasiaWB 19:50, 21 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ewa004 napisał(a)
Jak się przyjrzeć to jest tu jakiś schemat nieudolne to troszkę

Można te żurawki od strony cisa pociągnąć aż do hortensji
Ta wersja lepsza moim zdaniem od poprzedniej


lepiej tylko dalabym żurawki jakby zakolami jedobarwnymi nie umiem robić takich wizualek spróbuję słownie )

patrząc z tej perspektywy jak to zdjęcie...
- najpierw kulki bukszpanowe z przodu rabaty - tak jak jest może być - chodzi o to, że sama musisz oceniać jakie rozmieszczenie będzie najlepiej widoczne od stołu ale i od wejścia
- potem obsadziłabym cały trójkąt z cisem citronnelką wychodząc połkolem rozszerzającym się zza cisa (jak to okno domu) w stronę brzegu rabaty (przy brzegu najszerzej
- dalej uzupełniłabym o kolejne bordowe zakole - rozchodzące się od okna z pelargonią coraz szerzej w stronę brzegu rabaty
chodzi o to by żurawki stworzyły dywan..
Wydaje mi się, że roslinę na pniu umieściłaś właściwie można ją podsadzić jakąś wzniesioną trawką, nie niziutką ale też nie bardzo wysoką....



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ewa004 20:31, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu te bukszpany przy takim układzie dobrze wygladaja i z jednej i z drugiej strony .
Pojadę jutro do szkółki zobaczyć po ile mają cisy na pniu ,najwyżej nie pójdę do fryzjera i kurtkę kupię na wyprzedaży
a gdybym zamiast cisa posadziła tuje na pniu ? wiem ,wiem ,cis to cis ale tak na wszelki wypadek pytam o zdanie

Myślę sobie jaka ze mnie maruda ,inni ciach mach , posadzone i buźki uchachane ,a ja latam cuduje i sama nie wiem co chce

Teraz już za bardzo nie poszaleje bo ewentualnie ....cisa posadzę ,ale bukszpanów i żurawek które tam są nie ruszę aż do wiosny
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 20:41, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu czy coś takiego miałaś na myśli


Troszkę nie tak poszły te citronelki one poszły by tak że złapały by jeszcze tego całego cisa
Ale mniej więcej o to chodziło ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wiunia 20:51, 21 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Widzę kochana, że ciągle masz nowe pomysły i to coraz ciekawsze, ja za bardzo nie poradzę ale faktycznie te ostatnie inspiracje dadzą ładny efekt, no i będziesz więcej widziała siedząc z kawusią, a Kasia ma dobre pomysły, więc pewnie wspólnie stworzycie to czego oczekujesz ja też latam z każdą rosliną jak kot z pęcherzem z kąta w kąt, a jak w końcu posadzę to od razu widzę ją w innym zapewne lepszym miejscu ! Marzy mi się świerk srebrny taki prawie błękitny - kochana ! już od roku kombinuję gdzie go posadzić i nadal nie jestem pewna! Dobrze,że go jeszcze nie kupiłam, bo M miałby ze mną horror!
Pozdrawiam i kibicuję!!!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ewa004 21:04, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Wiuniu mój M to już nic nie mówi
.Na początku każdy zakup kończył się awanturą ,ale jak stwierdził że to nic nie daje odpuścił,
Teraz tylko kiwa głową ,ale zauważa każdą zmianę ,ale jak kupię cisa to chyba oszaleje ja z radości a on nie wiem z czego


To że Kasia ma głowę pełną świetnych pomysłów to już wiem ,ale wszyscy tutaj są pod tym względem wspaniali i chętni do pomocy takim gamoniom jak ja

Wiesz że ja jeszcze ani jednej roślinki nie posadziłam tak za pierwszym razem ,uwierz ANI JEDNEJ .
Za każdym razem posadzę i za chwilę stwierdzam że albo tam by jej było lepiej, albo mogłam ja wsadzić odwrotnie albo posadziłam krzywo i tak ciągle, choroba jak nic
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies