Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

monteverde 20:04, 23 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kuklik napisał(a)


Aniu, jakiej wielkości liście mają Twoje Delavaye? W internecie czytam że sa całkiem spore, a moje trzeba oglądać z mikroskopem. Może sprzedali mi coś innego? mam je dopiero od ubiegłego roku.
Ceny holenderskie co zrobić... pasja i zachcianki... dobrze że nie mam innych nałogów

Iza dzisiaj zmierzyłam te na samym dole mają od 4.5-5 cm, te wyżej mniejsze ja swoja reklamowałam dwa lata pod rząd bo co innego przysyłali w końcu dostałam to co chciałam
ja się cieszę z Twoich zachcianek bo zawsze jakąś będziesz dzieliła pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 23:48, 23 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rutewki bardzo mi się podobają, póki co mam dwie, różową i białą, biała kupiona jesienią w Skierniewicach. Obydwie pokazały się, ale listki to mają miniaturowe, a u Ani olbrzymy Orlikolistną wysiałam i dziś zabrałam ją z folii do domu, bo coś jej nie odpowiada
Hosty to już wyższa półka
____________________
Dwa ogrody
nicol21 10:25, 26 kwi 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Piękne te hostowe cuda, najbardziej spodobała mi się Great Escape. Czy wiesz czy ona latem utrzymuje taki soczysty kolorek?

Ale ceny zaiscie holenderskie. Choć z holendrami to chwilowo jestem na bakier za sprawą cisów niby w donicy ale z masakrycznie uciętym korzeniem.

Pozostałe roślinki zupełnie ładnie się prezentują. Magnolia piękna jak to magnolia!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kuklik 22:42, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Dzięki za informacje o rutewkach. Nie wiem w takim razie co mi sprzedali jako delavaye, moje mają koronkowe maleńkie listeczki... zobaczymy jak zakwitną...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 22:44, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
nicol21 napisał(a)
Piękne te hostowe cuda, najbardziej spodobała mi się Great Escape. Czy wiesz czy ona latem utrzymuje taki soczysty kolorek?

Ale ceny zaiscie holenderskie. Choć z holendrami to chwilowo jestem na bakier za sprawą cisów niby w donicy ale z masakrycznie uciętym korzeniem.

Pozostałe roślinki zupełnie ładnie się prezentują. Magnolia piękna jak to magnolia!


Great Escape w sezonie jest pięknie biało niebieska, powinna rosnąć w cieniu, na słońcu łatwo się przypala
Pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:10, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Najnowsze wieści z ogrodu - MAM ALTANKĘ !

Już dawno przymierzaliśmy się do zagospodarowania miejsca po dawno nieużywanej piaskownicy dzieci i wreszcie się do tego zabraliśmy
Powstał pomysł altanki i wreszcie będę mogła w czasie deszczu siedzieć sobie w ogrodzie.

Fotoreportaż z placu budowy
W rolach głównych budowniczych mój mąż i syn




____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:15, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Już widać zarys



Pora na dach





____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:19, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Obecny stan altanki. Surowy
Zdjęcie kiepskie bo już się robiło ciemno.
Jeszcze podłoga, malowanie i gont bitumiczny żeby uszczelnić dach.
Ale i tak już jest super
Strasznie się cieszę

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:23, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Jedyne co mnie trochę martwi że teraz będzie mało widać jakie cudo rośnie za altanką.
W ubiegłym sezonie kupiłam czeremchę, nie wiem jaka to odmiana, ale jest przepiękna... sami zobaczcie







____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
paniprzyroda 23:39, 26 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Altanka wymiata, bardzo ciekawa architektonicznie, pewnie własny pomysł. I jeszcze rodzinne wykonanie, masz powód do radości, też bym się cieszyła Czeremcha różowa to rzeczywiście oryginał.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies