Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

paniprzyroda 00:33, 12 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Paski w ogrodzie u mnie dominują Rutewka Elin rzeczywiście wyrasta taka olbrzymia? Masz ją z sadzonek czy wysiewałaś z nasion? Kulki na skrzyniach super
____________________
Dwa ogrody
waldek727 04:53, 12 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Fajna Izo ta szklarenka.
W Polsce jak dotąd nigdzie takiej nie spotkałem.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mala_Mi 12:11, 12 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja walczę ciągle by niczego nie dosadzać, bo wiem, że i tak będzie za ciasno
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Katkak 21:56, 12 kwi 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Izunia zerknij do mnie na ostatnią stronę. Wrzuciłam zdjęcia moich maleńkich, wschodzących host, które w zeszłym roku wyhodowałam z własnych nasion i późnym latem posadziłam w ogrodzie. Są tyciusieńkie, ale najważniejsze, że się pokazały . Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kuklik 13:21, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
WilczaGora napisał(a)
wspaniale się zapowiada "paskowa" koncepcja ogrodu
będę śledziła z zaciekawieniem....
a tak poza tym... lecę do ogrodu Ty pewnie już działasz...miłego dnia


Każda wolna chwila w ogrodzie Jestem mistrzynią w wymyślaniu sobie rzeczy do zrobienia ale dzisiaj się nie da, okropnie wieje, wyskoczyłam na chwilkę zrobić parę zdjęć i szybko wróciłam.
Następny pasek i poprawiony kształt rabat, tym razem przywrotnik z małą przerwą na lawendę i dalej przywrotnik.

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:26, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
kaisog1 napisał(a)
....a ja sie wcale nie zamierzam śmiać z hiacyntów... u mnie to samo... tyle, że Ty odniosłaś sukces a ja zaliczam co roku porażkę Może i mnię sie udo?


Polecam cebule z Lidla to one stworzyły sukces
Tak teraz wyglądają.
Buziaczki Gosiu



____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:36, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
paniprzyroda napisał(a)
Paski w ogrodzie u mnie dominują Rutewka Elin rzeczywiście wyrasta taka olbrzymia? Masz ją z sadzonek czy wysiewałaś z nasion? Kulki na skrzyniach super


Eliny sadzonki przywiozłam z Niemiec, chyba trzy lata temu. Mam cztery posadzone wzdłuż południowej ściany domu. Rosną do ok 2,5-3 metrów. Myślałam że z okna sypialni będę miała widok na bajkowe kwiaty, ale widzę łodygi a kwiaty są wyżej musiałabym piętro dobudować

porównanie wielkości

rutewka Delavaya (ubiegłoroczna sadzonka)


Rutewka orlikolistna (podstawowa odmiana)


Również orlikolistny Elin, widać o ile grubsze ma łodygi, liście pojawiły się ze dwa tygodnie temu i szybko rosną, oczywiście najbardziej imponujący jest gdy zakwitnie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:38, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
waldek727 napisał(a)
Fajna Izo ta szklarenka.
W Polsce jak dotąd nigdzie takiej nie spotkałem.




Ja też nie
Widywałam takie w Anglii, a ta stoi w pokazowym ogródku przy sklepie ogrodniczym w Berlinie.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:39, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Katkak napisał(a)
Izunia zerknij do mnie na ostatnią stronę. Wrzuciłam zdjęcia moich maleńkich, wschodzących host, które w zeszłym roku wyhodowałam z własnych nasion i późnym latem posadziłam w ogrodzie. Są tyciusieńkie, ale najważniejsze, że się pokazały . Buziaki.


Idę zobaczyć
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:43, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Przyjechały pierwsze zakupy hostowe od Jana z Holandii.
Najbardziej mnie zawsze zdumiewa jak mało różnią się miedzy sobą sadzonki, a jak to się zmienia gdy się zadomowią w gruncie.


Blueberry Muffin


Paradise Surprise


Mourning Dove
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies