Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady

Joaska 22:45, 28 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
woda może byc w układzie zamkniętym, poprostu pompa pompuje wodę puszcza przez dysze i tak na około
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Monia_B 22:51, 28 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
a to nawet nie wiedziałam.

ale jakiś zbiorniczek z woadą trzeba wkopać??
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Gardenarium 22:55, 28 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monia_B napisał(a)




już coś posadziłam w tamtym miejscu koło grila a i na skarpie musze zrobic porządek





Takie sadzenie w trawniku utrudnia pielęgnację. Wytnij trawę i zrób rabatę a rośliny na rabacie. W trawniku nic nie powinno rosnąć, a jeśli rośnie to jest to pojedyncze drzewo w kółku lub kwadracie wyciętego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 22:55, 28 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Zerknij tutaj, http://www.ogrodowisko.pl/watek/498-wykonanie-zrodelka-z-kamienia chodzi mi o ideę, takiego ciurkadełka z tryskającymi dyszami ,
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 22:56, 28 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monia_B napisał(a)
a to nawet nie wiedziałam.

ale jakiś zbiorniczek z wodą trzeba wkopać??

Tak to robimy

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/103-zrodelko-z-kamienia-czyli-bezpieczna-woda-w-ogrodzie

i tak

http://www.ogrodowisko.pl/watek/129-zrodelka-ciurkadelka-inne-elementy-wodne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:59, 28 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monia_B napisał(a)





Nie rób trawnika między roślinami a żwirek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monia_B 23:03, 28 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Gardenarium napisał(a)





już coś posadziłam w tamtym miejscu koło grila a i na skarpie musze zrobic porządek





Takie sadzenie w trawniku utrudnia pielęgnację. Wytnij trawę i zrób rabatę a rośliny na rabacie. W trawniku nic nie powinno rosnąć, a jeśli rośnie to jest to pojedyncze drzewo w kółku lub kwadracie wyciętego trawnika.


własnie tutaj chcę wszystko obsypać albo korą albo kamieniem
wiem ze muszę zerwać tę trawę
narazie koszę ja na najniższym poziomie
te nasadzenia mam od tygodnia tylko brak mi czasu aby to dokończyć (maluch zbyt krótko śpi aj jak nie śpi to musi koniecznie pomagać ale nie zawsze użytecznie - cierpią na tym roślinki)


a jak to jest u was z tym żwirkiem
bo ja mam kanień płukany i rośnie na nim pełno chwastów a pod kamykiem mam włókninę i to ni przerasta przez włókninię tylko rosnie na kamykach
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Ewa 14:02, 29 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Monika a podobałoby Ci sie na skarpie wrzosowisko?

To zdjęcie z wątku o Gospodarstwie szkółkarskim w Goczałkowicach
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 14:08, 29 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A żwirku trzeba dać warstwę ok 7 cm.

Podpowiem Ci jeszcze , że Danusia nie daje żadnej agrowłókniny, bo ona nie jest dobra dla rośliny, a po pewnym czasie wystaje z rabat i robi się brzydko.

Dziwię się , że Sebastian jeszcze tu nie dotarł
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Monia_B 09:52, 03 lip 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
hej
nie było mnie bo dziecko mi sie rozchorowało ale już jest oki.

tak myślę że zacznę robótki ogrodowe od tej rabaty



napewno chce mieć tu choinkę żeby w zimie ją ubierać
myslę wsadzić ja w tym miejscu co są palety
przy obrzerzach chcę tuję danica
przy śmietniku wczoraj posadziłam trawę pampasową, między tymi dwoma czarnymi słupami

na skarpie tam po prawej posadziłam jałowce blue carpet wokół pięknego dużego jałowca rozłożystego nana który jest pośrodku

na resztę nie mam koncepcji
proszę o rady co posadzić żeby cały rok było ładnie tu wolę iglaki i może pare sztuk jakiś kwitnących
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies