Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:41, 14 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Tess napisał(a)

Rewelacyjny szpaler.
Już u drugiej osoby widzę, że wszystkie łodygi stoją na baczność do góry.
Jak je tniesz, że tak na baczność stoją?


Widzisz, w tym roku zobaczyłam u Hortensjady jej sposób cięcia, od początku krzewu, że tak to określę łodyg w poziomie i bardzo mi się podobają jej hortensje bo są pełne od dołu do góry.

A u mnie od początku łodygi były w pionie i je tylko z wysokości przycinałam. Nie wiem czy Ci to wystarczy. Poza tym odmiana się nie pokłada, podobnie jak Phantom.

Dla odmiany sesleria jesienna, nadaje się wiosną do dzielenia

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:41, 14 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Śliczne hortki. Dziękuję za odwiedziny u mnie. Dzisiaj ostatni dzień w pracy byłam i urlopik. Huurrra


To nacieszysz się jeszcze ciepłem

Artemis dla Ciebie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:51, 14 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Bogdzia napisał(a)
Piękne hortensje, trawki tez pięknie Ci rosna.


Masz rację to są u mnie żelazne pozycje. Wiosną na pierwszym miejscu prac ogrodowych jest dzielenie traw. To będzie ciężka praca ale muszę zapełniać ogród tym co się najlepiej sprawdza. Delikatne kwiatki to tylko może być mały dodatek jednoroczny widzę, że byliny prędzej dadzą radę.

Udało mi się wyhodować z jednego nasionka molinię ale czy przezimuje??? Iczy to na pewno jest molinia bo coś widzę że idzie na szerokość i nie wiem czy nie będzie jakaś rozłogowa trawa.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:54, 14 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
U mnie tez dziś zauważyłam trawki zaczynaja ale rozlenice cos nic kwiatostanow nie widać. U mnie dalej susza i upał masakra... Pozdrawiam


Rozplenice Black Beauty Irenkowe już mają czarne kotki, chyba najbardziej je lubię. Pozostałe jeszcze nie pękają ale kwestia krótkiego czasu. Ciekawa jestem czy mi zakwitnie w tym roku Zebrinus bo trochę zmężniał.


Rozplenica Black Beauty
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 22:45, 15 sie 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)


To nacieszysz się jeszcze ciepłem

Artemis dla Ciebie


[/qu
Śliczna Róża. Jesteś z niej zadowolona. Kindzia pisała że śmieciuch z niej straszny. Ale urokliwa jest . U mnie rozplenice w końcu pokazała kićki.
Twoja z.czarnymi kićkami piękna. Nie widziałam jeszcze takiej.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
bacowa 06:31, 16 sie 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ulka, ten ogród ze stawem o którym piszesz to ogród Państwa Szmit w Pęchcinie. Tutaj na forum w wątku spotkaniowym jest sporo zdjęć z tego ogrodu.
Urszulla 08:23, 16 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)


Tak jak Kindzia pisze ale jej śmiecenie mi nie przeszkadza bo sie sama oczyszcza i nie trzeba pilnować skrupulatnie wycinania. Co jakiś czas do niej zaglądam. Słabo mi rośnie ale to z powodu ziemi, muszę jej oborniczka dużo przywieźć.

Rozplenicę mam od małej siewki, dostałam. Jak będę dzielić na wiosnę to jedną część przeznaczę dla innych. Ale musiałabyś poczekać. Jak nie kupisz wcześniej to za 2 lata masz u mnie sadzonkę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:24, 16 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
bacowa napisał(a)
Ulka, ten ogród ze stawem o którym piszesz to ogród Państwa Szmit w Pęchcinie. Tutaj na forum w wątku spotkaniowym jest sporo zdjęć z tego ogrodu.


A dzięki. Coś nie załapałam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:13, 16 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wczoraj wieczorem zaatakowała mnie samica krzyżaka łąkowego w nadgarstek. Skończyło się na małym zaczerwienieniu i swędzeniu jak po komarze.
Fotkę jej zrobiłam

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:15, 16 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jak moje hortensje na letniej rabacie się przebarwiają to z drugoej strony Dolary cieszą limonkową barwą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies