Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 17:08, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Urszulla napisał(a)
Z innych tematów
Klon Crimson ma wycięte niepotrzebne dwa przewodniki i fajniejszy się zrobił. Teraz już nie podlega kontroli.


A bez Palibin zmężniał po kilku latach, jest wyjątkowo obsypany. Bardzo go lubię.

Twój klon Crimson jest większy i grubszy niż mój.
Fajnie, prowadzony lilak
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 19:59, 29 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anabuko1 napisał(a)

Twój klon Crimson jest większy i grubszy niż mój.
Fajnie, prowadzony lilak


Klon dlatego jest grubszy na dole bo jak był młody to złapał strasznego mączniaka czy wełnowca i ukatrupić go chciałam. Ścięłam górą i potem poszedł na szerokość i wykształcił ze 3 przewodniki. Znalazłam tylko jedno zdjęcie z 2022r.

Wiosną wyciachałam dość ostro i teraz idzie w wysokość taki chudy. W sumie ten dół nie jest zły

A lilak sam się prowadzi tak honorowo Taki był w 2021r i kwitnący w 2022r
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota321 22:22, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Widzę, że nie tylko ja latam z roślinami z miejsca na miejsce.
U mnie niestety budleja nie przeżyła tej zimy.
Fajne spotkanie miałyście.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
LIDKA 23:20, 29 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Ula a nie myślałaś tego crimsona podkrzesać od dołu? Ja mam 3. Mają pnie i korony od 1.80. dlatego mogę pod nimi sadzić. Jak już się zakorzenią to rosną po 1.5m na rok.

Bardzo ładny ten lilak na pniu. Kupię ze 3 szt na nową rabatkę. Jeszcze krzewuszki na pniu mi się podobają.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gosialuk 23:30, 29 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Ula odpowiedziałam u siebie.
Ty cały czas szalejesz, zresztą kto nie?
Też robię teraz przesadzanki, bo za chwilę będzie za późno, a i tak nie wiem czy się wyrobię ze wszystkim.
Palibina mam nieszczepionego, fajnie widzieć jak ładnie się zagęszcza.
Dereń będzie gwiazdorzył na tej rabacie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 18:26, 30 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Dorota321 napisał(a)
Widzę, że nie tylko ja latam z roślinami z miejsca na miejsce.
U mnie niestety budleja nie przeżyła tej zimy.
Fajne spotkanie miałyście.


Spotkanie robocze w dobrym towarzystwie budleja moja też przemarzła ale odbija od dołu. Przesadzania roślin nie lubię ale to nieuniknione

W zeszłym roku zbierałam bodziszki jak szalona- pierwszy kolaż zrobiłam na pamiątkę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:29, 30 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
LIDKA napisał(a)
Ula a nie myślałaś tego crimsona podkrzesać od dołu? Ja mam 3. Mają pnie i korony od 1.80. dlatego mogę pod nimi sadzić. Jak już się zakorzenią to rosną po 1.5m na rok.

Bardzo ładny ten lilak na pniu. Kupię ze 3 szt na nową rabatkę. Jeszcze krzewuszki na pniu mi się podobają.


Lilaki na pniu super są, fajnie że masz kilka. A Crimson mi się taki podoba


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:42, 30 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gosialuk napisał(a)
Ula odpowiedziałam u siebie.
Ty cały czas szalejesz, zresztą kto nie?
Też robię teraz przesadzanki, bo za chwilę będzie za późno, a i tak nie wiem czy się wyrobię ze wszystkim.
Palibina mam nieszczepionego, fajnie widzieć jak ładnie się zagęszcza.
Dereń będzie gwiazdorzył na tej rabacie.


Z innychn sób na tym forum ja bardzo nie szaleję, wręcz wogóle. Większość bylin mam z małych sadzonek od znajomych, zbierane latami. Ostatnio non stop coś przesadzam, albo dzielę i rozsadzam.Jestem zadowolona z każdej roślinki, mogłyby tylko szybciej rosnąć
Czytałam u Ciebie porady roślinne i ciągle mam niedosyt roślin zajmujących więcej miejsca. Szukam więc wśród małych krzewów. W zeszłymn roku wspólny zakup azalii z dziewczynami był super, teraz cieszą oko
A ta pomarańczowa jak pachnie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 03:57, 01 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Zaczynam dłuższy weekend wolnego. Oczywiście zawsze tak jest że gdy wolne to zamiast odrobić spanie budzę się po 5godz wyspana. Dzisiaj były 4godz snu i pobudka. Więc pobuszowałam w nocy po Waszych ogrodach.
Wczoraj wieczorem przytaszczyłam jeszcze od sąsiadki 3 reklamówki sadzonek ostatnie z nich sadziłam z czołówką, bo nam tak zeszło.
Szkoda że przez cały tydzień u mnie nie pokropi choćby w nocy. Trzeba trochę podlewać. A chwastów nie ma jak plewić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 12:39, 01 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Urszulla napisał(a)


Po kwitnieniu lekko korygowałam kształt, żeby się zagęszczał, teraz chciałabym aby poszedł jeszcze w szerokość, więc chyba nie będę cięła.

Crimson tnij odważnie ale w lutym. Teraz nie mam pod ręką starych zdjęć żebyś zobaczyła jak było beznadziejnie, w dodatku co roku mączniak go załatwiał. Dwa razy miałam go wykopać
Fajnie że wpadłaś

To dobrze, że klon odżył, piękny jest! Może dam radę poczekać z cięciem swojego!

Ula trochę Ci zazdroszczę, że wystarczy Ci 5 godzin snu, jeszcze nigdy po 5-ciu nie czułam się wyspana Ale ja nie chodzę spać przed 24- tą, to pewnie też ma wpływ!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies