Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:48, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BasiaLT napisał(a)
Cudnosci po prostu


Macham Basiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:50, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Czymże byłby ten powojnik bez tych róż obok?




Na zdjeciu z rózami kiepsko go widac bo rośnie w cieniu za świerkiem ale ma dużo kwiatów i fajnie wygląda, fakt że ma byc tylko tłem dla róz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:51, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)

Piękny i cudowne ujęcia

Bogdziu, czy mnożyłaś tego powojnika, ja próbowałam, zrobiłam 5 sadzonek z liści przyjął mi się jeden, a cała roślinka mateczna zanikła...masz może lepsze doświadczenie z tym powojnikiem?
Pozdrawiam


Nie rozmnazałam go i nie wiem jak to zrobic. Kupowałam gotowe rosliny ale z czterech tylko dwie przetrwały (trzeci rok)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:52, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)

Bardzo lubię tę różę, ale jej juz nie mam, nie odbiła po przesadzeniu


To Dortmund mam ich 5 ale wszystkie jeszcze młode. Też je lubię i kto wie może kupię wiecej jesli znajdę miejsce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:53, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jolanka napisał(a)
Powojnik Casandra cudny Pewnie poszukam go dla siebie. Czytam, że można samemu je rozmnażać?


Napisałam nazwę z błędembo powinno byc dwa razy s. Jolu nie widzę w internecie informacji o jego rozmnazaniu , jak masz to daj linka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:56, 08 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 20:58, 08 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42609
u mnie najwiecej motyli na rozchodnikach dzisiaj
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
an_tre 21:00, 08 wrz 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bogdzia napisał(a)



Super pszczółka Bogdziu
pozdrówka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
jolanka 21:28, 08 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Bogdzia napisał(a)


Napisałam nazwę z błędembo powinno byc dwa razy s. Jolu nie widzę w internecie informacji o jego rozmnazaniu , jak masz to daj linka.


Znalazłam takie coś:

Jak rozmnożyć clematis?
Rozmnażanie z sadzonek półzdrewniałych

Sadzonki powinniśmy sporządzać od marca do czerwca z roślin podpędzanych, albo od czerwca do sierpnia z roślin rosnących w gruncie. Tniemy je z pędów półzdrewniałych przycinając 1 cm powyżej węzła i 3 cm poniżej. Następnym krokiem jest umieszczenie sadzonek w podłożu, najlepszy będzie tu piasek z torfem (1:1). Sadzimy je na taką głębokość, aby węzeł znajdował się nieco poniżej jego powierzchni. Ukorzenienie następuje po 5–6 tygodniach, a po następnych 4 tygodniach możemy uzyskać z nich młode rośliny.
Rozmnażanie powojnika z odkładów

Rozmnażanie przez odkłady to prosty sposób uzyskiwania nowych sadzonek powojnika. W ten sposób można rozmnażać prawie wszystkie odmiany. Najlepszym terminem do robienia odkładów jest wczesna wiosna. Wybieramy zdrowe pnącze i najlepiej zeszłoroczny długi pęd. Pęd przyginamy do podłoża i mocujemy drucikiem lub wygiętym w literę V szpikulcem, aby się nie odginał. Miejsce gdzie pęd styka się z podłożem przysypujemy ziemią. W zależności od szybkości usamodzielnienia się sadzonki, czyli ukorzenienia i wzrostu nowych pędów możemy oddzielić i wysadzić do donicy lub bezpośrednio do gruntu już wiosną lub jesienią następnego roku.



____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 22:36, 08 wrz 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Clematis bylinowy jest trudny w rozmnażaniu, zawsze warto spróbować budując doświadczenie, ale najlepiej kupić

Dortmund to moja największa strata...od razu ją rozpoznałam i Ty od razu ją u mnie ujrzałaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies