Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Poletko Pana Boga czyli Początek Ogrodu Marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Poletko Pana Boga czyli Początek Ogrodu Marzeń

meg60 22:32, 19 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
Jak by tu zacząć.......hmmmm.............może tak :





ogród to część marzenia.. dom już mamy ( po kilkuletnich perypetiach ) i cos co mozna nazwac ogródkiem. Nie jest tego duzo, bo całość to 1000m2, ale jak na pionierów, wystarczy! .........
Ale zacznę od poczatku - nasza rodzina to pięcioro człowieków, dwa psy, dwie papugi i jeden chomik. Wszyscy zamieszkujemy w okolicach Łodzi i jesteśmy ogrodowymi laikami. jak na razie, nasz ogród to masa chwastów, a w szczególnosci perzu, które rosną na twardej, pobudowlanej, ziemi. No ale jak sie chce miec ogród, to nie patrzy sie na trudności, tylko szuka się dogodnego miejsca i .........wsadza roslinki W ten sposób coś co przypomina, rabatki i skalniak, jest !!!!! choć reszta prosi o pomste do nieba.......no ale cóż, to dopiero poczatki, więc mam nadzieję, ze jakoś sobie poradzimy i nasze marzenie bedzie godne nazwy - OGRÓD MARZEŃ!!!!!
____________________
Gardenarium 22:42, 19 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witajcie, ogród marzeń jest w zasięgu ręki tylko musicie dużo pracować, zakasać rękawy i nie poddać się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
meg60 22:45, 19 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
Dziekuję!!! Wiem, ze czeka nas wiele pracy, ale małymi kroczkami dojdziemy do celu......
____________________
Gardenarium 22:47, 19 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opisuj dalej i koniecznie czekamy na zdjęcia Jak duża działka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
meg60 22:51, 19 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
całość ma 1000m2, ale dom zajmuje sporo, a i przed domem jest jeszcze pole do popisu.....a ile ma to co usiłuje ogarnąć? Nie wiem...musze policzyć zdjęcia bedą, ale najpierw je posegreguję.
____________________
meg60 23:11, 19 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
ok!!! pokażę wam początki naszych zmagań z naturą.....







tak było na poczatku... a tak wyglądały pierwsze poczatki..






okazało sią, że na ugorze nawet cos rosnie. Te poczatki są do dzis tyle tylko, że troszkę podrosły
Nastepne zdjecia, to stan bardziej aktualny. Nie jest to jeszcze mistrzostwo swiata, ale zawsze coś!







zauwazyłam, ze własciwie u mnie same krzaczory, brak koloru. Wiosną były jakieś kwiaty - lilie, tulipany, acha mamkilka krzewów lawendy, ale sa take małe, że ich na zdjęciach nie widać.
I to by było na tyle, czyli na dzień dzisiejszy........dużo pracy nas czeka, żebym mogła powiedzieć, ze mam ogród, a nie poletko Pana Boga! Uffffff, ale sie rozbujałam..................................
____________________
diabelek1104 23:30, 19 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 40
Witam. a też od kilku dni planuję swój ogródeczek, no i nie mam takiego pola do popisu. Mam maleki ogródeczek, więc niewielkie mozliwości ale myślę że w końcu wyczaruję coś ładnego
____________________
"To prawda, że żadne drzewa nie sięgną nieba, ale za bardzo się staramy, żeby ich w ogóle nie było. "
popcorn 08:50, 20 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Małgosiu,
a jednak!!! Wątek!!! Popieram
Dużo pracy przed Wami, no i działka większa, ale dacie radę!!! Już zaczyna być coś widać
Na jesień może posadzicie żywopłot, będzie już rósł? A na resztę przyjdzie jeszcze pora

Miałaś kiedyś wpaść na kawę? Zaproszenie nadal aktualne!!! Przy okazji chętnie podzielę się z Tobą moimi roślinkami, trochę tego już mam, niektórych więcej niż bym chciała
Masz gdzie sadzić - więc czemu nie?

pozdrawiam, miłego poniedziałku!!!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
romka 09:15, 20 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
witaj
przepraszam, za to co piszę, ale jak przeczytałam to co napisałaś, to.... tak jakoś miło mi się zrobiło, że nie jestem sama dziewczyny mają takie rajskie ogrody a ja póki co...
się mi te garnki porozrzucane podobają! lubię tak, ekstra to wygląda!!!
powodzenia w bojach!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
meg60 09:57, 20 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
popcarol napisał(a)
Witaj Małgosiu,
a jednak!!! Wątek!!! Popieram
Dużo pracy przed Wami, no i działka większa, ale dacie radę!!! Już zaczyna być coś widać
Na jesień może posadzicie żywopłot, będzie już rósł? A na resztę przyjdzie jeszcze pora

Miałaś kiedyś wpaść na kawę? Zaproszenie nadal aktualne!!! Przy okazji chętnie podzielę się z Tobą moimi roślinkami, trochę tego już mam, niektórych więcej niż bym chciała
Masz gdzie sadzić - więc czemu nie?

pozdrawiam, miłego poniedziałku!!!
Karolina



haaaa, no i namówłas mnie ale ja nie bardzo wiem o czym pisać....wszystkie macie już takie piękne ogrody.....a u mnie? nic przyjdzie czas bedzie - ogród!

Karolinko, z ta kawą to edzie mały problem.....mam taka sytuacje w domu, ze nie mogę się ruszyć na dłuższy czas - tylko do sklepu., a musiałabym jechać z mężem, bo ja niemobilna kobita! I to nieste..ty niemożliwe. Może jak córka wróci z wojaży???? Zobaczymy! Ale to nie znaczy, że ty nie możesz przyjechać na kawe do mnie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies