Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:27, 15 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
mirela napisał(a)
Tak, tylko wiesz, u mnie na wsi cięzko o specjalistyczne sprzęty .
Ale będe szukac oczywiście.....


Spróbuj podzwoń
Bo jak sama widzisz takim sprzecikiem to jest sprawa na 2 godziny
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:35, 15 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Danutka napisał(a)
Witam sąsiadko

Podglądam Twoje poczynania cichutko Zazdroszczę rabaty tulipanowej napisz w wolnej chwilce proszę jak sprawują się te cebule tzn czy wszystkie przezimowały , kwitną. Kurczę nie wiedziałam że w Kielcach można wypożyczyć maszynę do usuwania darni. Ja z mężem przez tydzień ręcznie wycinałam trawę , rolując i przenosząc w inne miejsce hmm.. a tu proszę tak szybciutko Pozwolisz że zostanę podglądaczem Twojego ogrodu

Pozdrawiam


Witam Witam

Moje tulipany niestety nie za dobrze po zimie
Te które kwitły rok temu wsadzane po 6 sztuk do koszyka - w tym powychodziły dosłownie po 1-2 sztuki

Te co pokazuję w grupach to sadzone w zeszłym roku więc ładnie wyszły.
Z tego wniosek że niestety ale cebule co roku wypadałoby wyjmować - a wiadomo z jaką robotą to się wiąże.

Także będę sie jeszcze zastanawiała co z tym fantem zrobić.


Te co mam - praktycznie wszystkie mam w koszykach - więc łatwo je wyjmę i wysuszę - i tak to muszę zrobić bo rabaty będa ulegały zmianom.

Planuję jeszcze dorobić taką wąziutką rabatkę pod oknami salonu i myślę że będzie idealna pod koszyki z cebulowymi, a póxniej będę w nią sadzić jednoroczne które sobie sama wyhoduję

Co do tej maszyny - w Kielcach sporo takich ekip które zajmują się samym pielęgnowaniem ogrodu i myślę że takie prace mogliby wykonać.
Szkoda że się z mężem tyle przy tym urobiliście

Zapraszam do mnie jak najczęściej
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:37, 15 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
Wow!!! ale będzie sadzenia!! Ale masz rabaty! ale będzie zabawy!
Mam nadzieję że pogoda nie dokuczy zanadto i że niebawem prace będą kontynuowane.





Na przyszły tydzień są już fajne prognozy.
20 st i jakieś tam przelotne burze - oby im się sprawdziło.

Teraz trzeba trzymać kciuki żeby nadchodzące ulewy nie narobiły jakiegoś strasznego spustoszenia w Polsce, żeby ludzie nie cierpieli
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:38, 15 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
lenka napisał(a)


No Aga nareszcie się ruszyło ....
Mam nadzieję,że firma solidna- póki co jestem pod wrażeniem zrywania darni i wytyczania rabat. Oby pogoda nie pokrzyżowała planów! Rób duużo zdjęć!!



Hej
Zdjatek będzie dużo - obiecuję
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Danutka 10:03, 15 maj 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Tak myślałam z tymi tulipanami u mnie podobnie w pierwszym roku po posadzeniu kwitły pięknie, przezimowały też natomiast w tym roku na 12 cebulek zakwitła 1 Z innymi kolorami podobnie
Następnym razem poproszę Cię o namiar ekipy od trawki bo jesienią planuję zrobić nowe nasadzenia ale usuwać trawy już nie będę sama koszmar jakiś. Gratuluję ogrodu, pomysłu i wytrwałości kiedyś może założę swój wątek ale na razie mam młodziutki ogród ma niecały rok
Jak będziesz w mojej okolicy zapraszam może coś doradzisz początkującej ogrodniczce

Miłego dnia
____________________
Danutka:)
Danutka 16:04, 17 maj 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Wpadłam dziś w deszczowy dzień z pytaniem do Ciebie. Gdzie kupujesz rośliny do swojego ogrodu? Masz jakiegoś sprawdzonego ogrodnika czy w szkółkach ogrodniczych tzn centrach? Widziałam że masz takie żurawki jakich szukam w kolorze limonki zdradzisz gdzie kupiłaś. Ja objechałam dziś wszystkie centa ogrodnicze w Kielcach i okolicy niestety nigdzie ich nie znalazłam a te które widziałam to kiepski stan miały
____________________
Danutka:)
16:55, 17 maj 2014
Aga o co chodzi z tymi tulipanami w koszykach bo nie bardzo kumam?
madzielena 17:09, 17 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Odpowiem zamiast Agnieszki - Tulipany przed sadzeniem umieszcza się w koszyczkach, które następnie się zakopuje.
Ułatwia to wykopanie ich po zaschnięciu oraz zapobiega zjadaniu przez różnorakich wielbicieli cebul - nornic itp.
Taki myk
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
admete 07:17, 18 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Danutka napisał(a)
Tak myślałam z tymi tulipanami u mnie podobnie w pierwszym roku po posadzeniu kwitły pięknie, przezimowały też natomiast w tym roku na 12 cebulek zakwitła 1 Z innymi kolorami podobnie
Następnym razem poproszę Cię o namiar ekipy od trawki bo jesienią planuję zrobić nowe nasadzenia ale usuwać trawy już nie będę sama koszmar jakiś. Gratuluję ogrodu, pomysłu i wytrwałości kiedyś może założę swój wątek ale na razie mam młodziutki ogród ma niecały rok
Jak będziesz w mojej okolicy zapraszam może coś doradzisz początkującej ogrodniczce

Miłego dnia


Kochana nie ma co czekać z zakładaniem wątku
Jak już sadzisz roślinki to myślę że to odpowiedni czas

Czekam na wąteczek
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:20, 18 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Danutka napisał(a)
Wpadłam dziś w deszczowy dzień z pytaniem do Ciebie. Gdzie kupujesz rośliny do swojego ogrodu? Masz jakiegoś sprawdzonego ogrodnika czy w szkółkach ogrodniczych tzn centrach? Widziałam że masz takie żurawki jakich szukam w kolorze limonki zdradzisz gdzie kupiłaś. Ja objechałam dziś wszystkie centa ogrodnicze w Kielcach i okolicy niestety nigdzie ich nie znalazłam a te które widziałam to kiepski stan miały


Do tej pory kupowałam u nas w okolicy, kostomłoty, cedzyna, sandomierska.
Żurawki mam z jednego miejsca - teraz nazwa wyleciała mi z głowy - jak sobie przypomnę to dam znać na priv - jest taki pan który hoduje tego typu roślinki - ma szkółkę w małej miejscowości jak się jedzie od Chęcin w stronę Morawicy.

Ma bardzo duży wybór żurawek - i juz powinien je mieć
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies