Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Sebek 08:09, 08 paź 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale to wszystko świetnie wygląda - no może oprócz tych zgliszczy Najwyżek posadź tam jakieś rośliny co lubią rosnąć nad wodą - choćby hosty

A fotka z tytoniem mega - idealna na awatarek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
admete 19:21, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)


Internet dziś mi szwankuje więc krótko i na temat - siedzi w miejscu


To już wiem że na bank go tam wsadzę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:28, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Luki napisał(a)
No no ładne kwiatuńki wyhodowałaś... większych nie było

To zacienione miejsce to ja widze tak... kilka brzóż o śnieżno białej korze, będą pięknie współgrały z lasem i przy okazji będą pobierały dużo wody, do tego hosty w barwnych plamach tak aby jedna od drugiej grupy różniała się kolorystyką... do tego tawułki arendsa w fioletach i czerwieniach, do tego trawki hakonechloa... o i jeszcze jakieś paprocie wplecione między reszte . Mnie to się taki zakątek marzy i to w takiej wielkości, a jak dobrze widze to jest miejsce przeznaczone na jakieś mebelki.
Kilka inspiracji: 1, 2, tutaj troszke za dużo tych brzóz i długo by takie miejsce nie porosło, ale zamysł genialny 3, 4
Myśle, że taki zestaw bardzo dobrze zniesie zacienienie i wilgotne stanowisko.

Ciekawy jestem co się stanie z tymi wszystkimi roślinami, które padły w tym roku, mam nadzieję, że zostaną wymienione lub zastąpione czymś innym przynajmniej w większości nie na Twój koszt.


Łukasz woooooooooow ale fajny pomysł.
W ogóle nie brałam pod uwagę sadzenia tam drzew.

Argument "i przy okazji będą pobierały dużo wody" jest baaaaaaaaaaardzo przekonywujący. Brzozy bardzo lubię i zachwycam się ich pniami od zawsze.
Do tej pory myślałam tak - mam alergików i nie będe sadzić dodatkowych alergenów na działce, ale tuz za płotem mam kilka olbrzymich brzóz - więc to że wsadzę je u mnie nic nie zmieni

Inspiracje boskie - a ta z fioletową tawułką - genialne połączenie.

No to mam teraz o czym myśleć

Co do miejsca na mebelki - plan był wielki - altana z murowanym grillem, teraz myślę o miejscu na ognisku - ale nie wiadomo co z tego wyjdzie bo latem jest tam prawie zawsze cień i przez komary fizycznie nie da się tam siedzieć



Co do roślin będą wymieniane lub zamieniane.
Jutro mamy spotkanie z panem Tomkiem - mam wielką nadzieję że dojdzie wreszcie do skutku bo bardzo chcę już znać plan dalszego działania, bo nie lubię niewiedzy
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:36, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)



ehhhh strasznie mi żal tych Twoich roślinek! Tutaj te zgliszcza, gdzie indziej te buksiki cierpiące.
A pan ogrodowy już był na rozeznaniu? Czy sugerował jakieś prace czy tylko wymianę roślin?








Jutro mamy się spotkać...



No, no - ale z Ciebie siłacz! Taka wielka kępa ot na ramię zarzucona

Sadzisz cebule pod oknem salonu?


No właśnie nie sadzę, a mogłam wsadzić krokusy - wpadłam na to jak wyrywałam tytoń a zamówiłam już cebulki na all i było za późno domówić.
No chyba że na jakąś promocję trafię w jakim Obi czy cuś
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:38, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Nulka napisał(a)



super okaz

jaka czysta ogrodniczka - ja przy pracach mam kolana wyświecone (jakoś tak mi najwygodniej)


To już mój drugi strój ogrodowy w tym dniu więc nie zdążyłam się jeszcze utytrać
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:40, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Sebek napisał(a)
Ale to wszystko świetnie wygląda - no może oprócz tych zgliszczy Najwyżek posadź tam jakieś rośliny co lubią rosnąć nad wodą - choćby hosty

A fotka z tytoniem mega - idealna na awatarek


Dziękuję Sebuś

Hosty są i słabo sobie radzią, wiem że maja prawo chorować ale nie puściły żadnych nowych liści od dłuższego czasu .

Ja to chcę żeby tam koparka poszła w ruch i wywaliła wszystko na pół metra w dół ............ale na to trzeba kasy.........a tej już brak

Pozostaje mi tatarak hahahahahaha, albo ryż
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:06, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Skończyłam dziś wkopywać ostatnie cebule.
Jak już je zasypałam i posprzątałam zrobiłam wielkie uffffffffffffffff.

Zostało mi tylko lajtowe wsadzenie cebulek do doniczek - ale to będzie juz tylko przyjemność bez odgarniania kory/żwiru, kopania dołów, przysypywania ziemią


Brakujące czosneczki do donicy






i 4 kwadrat pod domem

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:11, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
A do zamówienia z cebulkami doszyły jeszcze

białe szafirki, paczuszka frezji, poczekają do wiosny i irysy - czarne, białe i bordowe

Przesyłka szybka, sprawna i ładnie zapakowana.
Polecam.
Zamawiałam tu http://allegro.pl/sklep/35499923_kwiatki-ogrodowe



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:15, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Czarne wsadziłam za trawami - wymyśliłam że zanim trawy urosną będą kwitły irysy, potem jak trawy urosną liście irysów będą do zimy małym niskim zielonym żywopłocikiem -tłem.....zobaczymy co z tego wyjdzie

tutaj wsadziłam czarne







Białe są w trójkącie z różami.
A bordowe koło warzywnika między pęcherznicami
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:55, 08 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mini jesień na stole w jadalni

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies