Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 07:47, 11 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Padła wczoraj jeszcze jedna propozycja.
Tam gdzie padł mi modrzew w łezce przy garażyku przy schodkach, bardzo chciałam żeby był jakiś soliter obsadzony czymś niższym.

I jest takie drzewko, tylko w necie go praktycznie nie widzę, więc nie wiem czy da się go zdobyć

http://www.krolestworoslin.pl/produkt/1826/cyprysnik-placzacy-039pendulum-novum039-taxodium-distichum.html

dla mnie chyba idealny hahahahha


Sadzi się ją pojedynczo w miejscach wilgotnych, na łąkach, trawnikach bagnach, nad brzegami cieków i zbiorników wodnych.
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Mathildis 11:13, 11 paź 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
admete napisał(a)
Padła wczoraj jeszcze jedna propozycja.
Tam gdzie padł mi modrzew w łezce przy garażyku przy schodkach, bardzo chciałam żeby był jakiś soliter obsadzony czymś niższym.

I jest takie drzewko, tylko w necie go praktycznie nie widzę, więc nie wiem czy da się go zdobyć

http://www.krolestworoslin.pl/produkt/1826/cyprysnik-placzacy-039pendulum-novum039-taxodium-distichum.html

dla mnie chyba idealny hahahahha



fajna ta alternatywa
Podziwiam, że ze stoickim spokojem podchodzisz do poniesionych strat, u mnie w tym roku susza z kolei też nieźle napsociła... i mimo dwóch wysokich rachunków za wodę padło 6 wielkich sosen, a z posadzonych 2 lata temu roślin: 4 kosodrzewiny, 2 tujki, 7 świerków, 1 mała sosna, krzewy liściaste żyją, ale nie wyglądają za dobrze...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
nicol21 11:28, 12 paź 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
no, no, to będzie się znów działo. Ale może lepiej pogodzić się z tym co się ma. Niemniej jednak - o ironio - Wasz domek jest na sporej górce a Ty będziesz kupować rośliny błotne. Jakoś żadnej rzeczki tam u Was nie zauważyłam, ale nigdy nie wiadomo co jest pod wartstą gliny - może jakaś skała...
A co do drzew - to czy np jest możliwym i czy ewent rozważasz posadzenie czegoś przed ogrodzeniem, ale po zewnętrznej stronie?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Konstancja30 11:56, 12 paź 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
uffff ... no to skoro pan Tomek był to można powiedzieć, że kończysz sezon ze spokojną głową ... ogród przygotowany na zimę ... róże na stanowiskach ... cebule zadołowane ... usterki w naprawie ... nic tylko leżeć i pachnieć pozostało ... no chyba, ze energii za dużo to zapraszam ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
admete 06:39, 13 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)


fajna ta alternatywa
Podziwiam, że ze stoickim spokojem podchodzisz do poniesionych strat, u mnie w tym roku susza z kolei też nieźle napsociła...


Stoicki spokój przyszedł teraz, lipiec -sierpień jak widziałam jak kolejne rośliny schną, brązowieją i znikają z powierzchni ziemi miałam nerwa i chciało mi się ryczeć ...........teraz październik i po mału przyjmuję to do wiadomości - że nie mogę sadzić tego co bym chciała, że nie stworzę kompozycji z tego co mi się najbardziej podoba . Traktuję to jako kolejne wyzwanie


i mimo dwóch wysokich rachunków za wodę padło 6 wielkich sosen, a z posadzonych 2 lata temu roślin: 4 kosodrzewiny, 2 tujki, 7 świerków, 1 mała sosna, krzewy liściaste żyją, ale nie wyglądają za dobrze...


O rany też sporo
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:43, 13 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
no, no, to będzie się znów działo. Ale może lepiej pogodzić się z tym co się ma. Niemniej jednak - o ironio - Wasz domek jest na sporej górce a Ty będziesz kupować rośliny błotne. Jakoś żadnej rzeczki tam u Was nie zauważyłam, ale nigdy nie wiadomo co jest pod wartstą gliny - może jakaś skała...


No właśnie to jest najdziwniejsze .
Sąsiad miał szukać w planach czy nie ma tu jakiejś żyły wodnej, bo u niego woda stoi cały czas, nawet jak jest sucho u niego nie wysycha - ale mam dom trochę niżej - a ja na tej cudownej górce


A co do drzew - to czy np jest możliwym i czy ewent rozważasz posadzenie czegoś przed ogrodzeniem, ale po zewnętrznej stronie?


Miałam taki zamiar, ale myślę że to temat na za kilka lat, jak już będzie droga, sąsiedzi , bo teraz tyle psów i nie wiadomo kogo i czego chodzi samopas i podejrzewam że jakakolwiek roślinność długo by nie przeżyła.
Jak już nie będę miała miejsca w środku pomyślimy o zewnętrzu
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:47, 13 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Konstancja30 napisał(a)
uffff ... no to skoro pan Tomek był to można powiedzieć, że kończysz sezon ze spokojną głową


Można tak powiedzieć .
Chociaż znasz mnie i jak żywopłoty znajdą się w ziemi dopiero moja główka będzie spokojna


... ogród przygotowany na zimę ... róże na stanowiskach ... cebule zadołowane ... usterki w naprawie ... nic tylko leżeć i pachnieć pozostało ... no chyba, ze energii za dużo to zapraszam ...


Wiesz że ja taki typ - nie leżący hahahahaha i zawsze do dłubania coś tam się znajdzie . Np wczoraj wsadzałam liliowce i żółte irysy od pani Niny
Ale do Ciebie zawsze i chętnie!!!!! .
Ta godzinka w piątek mignęła jak jedna sekunda
Buziaki wielkie idę zobaczyć czy zdjęcia ptaszków są
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Tusiala 09:14, 13 paź 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Śliczne inspiracje brzozowe sobie u Ciebie pooglądałam
Ale żeś się napracowała z tymi cebulami - wiosną Twoje tulipanki dadzą czadu
Mala_Mi 17:43, 14 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
OJ, oj.... miałam śledzić Twój wątek.. i dooopa... dziś troszkę cofnęłam.

Po jeżówki miałaś przyjechać z dziewczynami kieleckimi. i byłoby jak u Izy

Szkoda nasadzeń, ale z naturą nie wygra.. trzeba szukać co będzie rosło... te cypryśniki są u Szmitów.... co roku jest tam spotkanie..może sie wybierzesz... ja też planuję.. za rok

Aster za trawami to gupi pomysł. Trawy urosną wszerz i w zwyż.. i aster będzie wyglądał jak wyrzut sumienia, musi mieć słoneczko, na głowę słoneczko, nóżki mogą być w cieniu.

Prymulki mi na lato też prawie zanikają, a wiosna są od nowa...



Ale wiem jedno lubię trawy coraz bardziej i na pewno będę powiększać kolekcję .....a przyznam się jeszcze z 3 lata temu omijałam je wielkim łukiem hahahahaha


Ha, ha, ha.. u mnie też tak było

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
admete 20:05, 14 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Tusiala napisał(a)
Śliczne inspiracje brzozowe sobie u Ciebie pooglądałam
Ale żeś się napracowała z tymi cebulami - wiosną Twoje tulipanki dadzą czadu


Brzózki sa bardzo fotogeniczne i klimatyczne .

Mam nadzieję że nornica mi cebulek nie zeżre i będzie co oglądać na wiosnę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies