Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 07:05, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Obcięłam lawendę (przecinając sobie przy okazji dłoń )
i odkryłam trawki które pod nią były ukryte - wszystkie wykorzystałam do podziału na czerwoną i pomarańczową
pod każdą bordową żurawką mam niespodziankę w postaci norki wykopanej przez nornicę, pełno kopczyków powywalanej ziemi wymieszanej ze żwirem grrrrrrrrrrr.
Dopadły mi też liriope które mają w korzonkach malutkie cebulki - chyba je wyżerają

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:09, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Z założenia czerwona

już zrobiona
a co z tego wyjdzie i czy tak zostanie okaże się za rok
wyleciały pęcherznice mam vanilki - na tygodniu dokupiłam jeszcze jedną więc mam sztuk 4

zrobiłam po rogach z dwóch sadzonek trójkąty z żdźebełek red barona hahahaha
czyli docelowo mają być czerwone falujące trójkąciki

na zdjęciach mało co widac bo wszystko maleńkie

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:14, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zostawiłam 3 hosty, miodunki dla ich kropkowanych liści, sa kukliki, dzielżan,galilardie i 2 jeżówki - o te martwię się najbardziej.

wszystko poprzeplatane trawami - z tyłu malepartus - czy jak mu tam , buchanani, a pomiędzy bylinami bronze form i frosted curls




niech rośnie , zobaczymy czy się skomponuje
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:23, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pomarańczowa - tutaj też prawie wszystko wyleciało - ale zeszły sezon był kiepski, mokry, ten znowu suchy - ciekawe co czeka nas za rok

Wsadziłam tutaj (dokupiłam w tym tygodniu jeszcze 3 ) róże Goldelse, niska róża ale kwitnie cały sezon - i o nie boję się najbardziej
no ale trzeba ryzykować . Tuż obok przy warzywniku mam róże i one w tym roku ładnie kwitły - ale sezon nie był mokry...........

do róż pomarańczowe galilardie, jeżówka, bylinka o pomarańczowym kwiatku - nazwa mi wyleciała mam ją z B. i niskie trawy jak na czerwonej i wysokie miskant i proso rózgowate Cloud Nine albo havy metal - kupiłam na wiosnę wsadziłam żeby się rozrastały do jesieni i mi nazwy się pomyrdały , to tylko ja tak potrafię hahahahahaha

chciałabym jeszcze dosadzić krwawnik teraccota, kupiłam wysyłkowo ale przyszły w innych kolorach


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:23, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
dominika_ 07:27, 26 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Idziesz jak burza kobieto
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
admete 07:34, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj myślałam że już nie wyjdę na ogród bo zapowiadali burze, deszcze, a tu miła niespodzianka i mimo że wiało spędziłam chyba z 6 bitych godzin na ogrodzie


wzięłam się za różową

anabelka pierwsza z brzegu do wyjęcia, zostawię póki co po dwie na każdym rogu - ale nie wiem czy za rok nie wylecą, na razie słabo rosną, ale docelowo są za duże





podzieliłam trawy, przeniosłam hosty, dosadziłam jeżówki, przeniosłam z frontu 2 rozchodniki, jednego niższego podzieliłam, dosadziłam astr które rosły sobie w warzywniku, dosadziłam trochę trawek, przesadziłam floksy - chyba tyle i niech rośnie hahahahaha



zdaję sobie sprawę jak to wygląda w tej chwili
ale taka juz u mnie robota , nic nie rośnie tak jak powinno, albo marnie , albo wypada i trzeba wymieniać - np te bukszpany to już druga partia i jak widac po tym pierwszym - brązowieje i chyba za rok wyleci
z bylinami troszkę lepiej, ale rosną bardzo wolno i bardzo długo nabierają masy , tylko trawom tam dobrze i tujom

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:36, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Kilka zbliżeń które dają nadzieję że może za rok cała ta rabata będzie wypełniona tymi kolorami




____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:37, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:38, 26 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies