Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 19:23, 04 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Na ogrodzie mogę uświadczyć tylko już takie przebłyski, promyki słoneczka
Jak spadną liście w lesie będzie ich trochę więcej............

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:25, 04 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
asiak napisał(a)
Jest trochę tej przestrzeni do grabienia liści Sprawnej pracy


no jest
i jeszcze trochę wisi na gałęziach....no ale takie uroki, nie narzekam tylko trzeba zbierać hahahahahahaha
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:26, 04 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812


najbardziej nie lubię wybierania liści z kory

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:27, 04 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812


koniec
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
pestka56 10:30, 05 lis 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Pięknie, pięknie, pięknie

Ta trawa kępowa przebarwiona na pierwszym zdjęciu w ostatnim poście, to co to? Masz ją w kilku miejscach i świetnie podbarwia ogród.

Popatrzyłam na te róże Tomelisse. Okrywowe, więc masz szanse na kwitnący dywan wokół berberysów.

Ja liście z trawnika zbieram jak Ty kosiarką, choć większość nagarniam na rabaty. Mam też dmuchawę, ale ona w tym roku bezużyteczna, bo liście zbyt mokre. Nie przejmuję się korą. Nie wybieram liści. U mnie kora ma funkcję ochronną. Zresztą nie wiele mam miejsc, gdzie ją widać pod roślinami. I mam nadzieję, że bedzie ich coraz mniej.
Gdzie większe rośliny nie radzą sobie z zasłanianiem gruntu, tam rozsadzam fiołki wonne i przywrotniki. Świetne są do cienia. Fiołki wiosną kwitną jak szalone na biało i fioletowo, a przywrotnik ma bardzo dekoracyjne jasne liście. Kwiaty są w porównaniu z liśćmi znacznie mniej dekoracyjne. Mam też miejsca podsadzone trzmielinami lub barwinkiem. Ten ostatni dokupiłam w tym roku różowo kwitnący i jeszcze ma pojedyńcze kwiatki.
____________________
Kasia
Jagodaa 10:41, 05 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aga, rewelacyjne robisz te bombki ☺. Cudne sa! A ogród na przestrzeni lat niesamowicie wypieknial. Pamiętam Twoje perypetie i trzeba przyznać, ze można spokojnie już na nie machnac ręka.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
jolanka 20:58, 05 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Witam serdecznie, mamy podobne widoki za ogrodzeniem i ogromna ilość liści do sprzątania . Pozdrawiam serdecznie, miło mi będzie częściej tu gościć
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Borbetka 21:01, 05 lis 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No masz co robić z liśćmi. Sporo jest. Z kory bym nie wybierała. Rozłożą się. Nasyp na wierzch następnej kory wiosną.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardener27 21:05, 05 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jesień na całego i powoli ogrodnicy zapadają w sen zimowy ale widzę że Ty masz zajecie na długie wieczory Cudeńka wyczarowują Twoje ręce
Zbierania liści nie zazdroszczę A trzeba było się wybudować koło lasu iglastego
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
admete 06:59, 06 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
pestka56 napisał(a)
Pięknie, pięknie, pięknie

Ta trawa kępowa przebarwiona na pierwszym zdjęciu w ostatnim poście, to co to? Masz ją w kilku miejscach i świetnie podbarwia ogród.



To najzwyklejsze kosaćce
w tym roku dokończyłam ten pas więc będzie się ciągnął przez całą rabatę



a tutaj to ta kępka z ostatnich zdjęć











Popatrzyłam na te róże Tomelisse. Okrywowe, więc masz szanse na kwitnący dywan wokół berberysów.




na to liczę
one kwitną prawie cały czas i same się czyszczą
tylko martwię się chwastami, bo przedzierać się teraz między berberysami i różami będzie prawdziwym wyzwaniem.......



Ja liście z trawnika zbieram jak Ty kosiarką, choć większość nagarniam na rabaty. Mam też dmuchawę, ale ona w tym roku bezużyteczna, bo liście zbyt mokre. Nie przejmuję się korą. Nie wybieram liści. U mnie kora ma funkcję ochronną. Zresztą nie wiele mam miejsc, gdzie ją widać pod roślinami. I mam nadzieję, że bedzie ich coraz mniej.
Gdzie większe rośliny nie radzą sobie z zasłanianiem gruntu, tam rozsadzam fiołki wonne i przywrotniki. Świetne są do cienia. Fiołki wiosną kwitną jak szalone na biało i fioletowo, a przywrotnik ma bardzo dekoracyjne jasne liście. Kwiaty są w porównaniu z liśćmi znacznie mniej dekoracyjne. Mam też miejsca podsadzone trzmielinami lub barwinkiem. Ten ostatni dokupiłam w tym roku różowo kwitnący i jeszcze ma pojedyńcze kwiatki.


Aż sprawdziłam te fiołeczki - cudowne są!!!!! , jak bratki
zdobędę i dosadzę pod lasem
przydałoby mi się właśnie coś co zakryje korę pod tujami

barwinka miałam pod lasem, ale słabo rósł i kwitł, przesadziłam go w tym roku pod siatkę pod graba - zobaczymy - mam nadzieję że zakryje nogi grabom
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies