Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 07:16, 01 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
sofijka napisał(a)
E tam, nie przejmuj się sąsiadem . Może zaispirowany Twoim pięknym ogrodem jakieś ładne nasadzenia chociaż zrobi


No ja mam nadzieję że go zainspiruję!!!! .
Póki co wielka bryła domu - jeszcze bez dachu, trochę mnie przeraża .
Dobrze że mam inne fantastyczne widoki z salonu - i to o nie głównie chodziło .
Bo przecież zdawaliśmy sobie sprawę że za niedługo otoczą nas sąsiedzi
ale mieszkając ponad rok w dziczy , przyzwyczailiśmy się do tego że jesteśmy sami
i poczuliśmy się panami lasu i otaczających łączek .
A tu od kilku miesięcy rozpierducha na zewnątrz, na drodze podjazdowej
i codziennie panowie za ogrodzeniem i podjeżdżające różnej maści samochody budowlane..........
Ale kiedyś znów będzie spokojnie

Najbardziej żałuję że w przyszłym roku w zimie nie zobaczę już z balkonu spacerującego stadka sarenek
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
09:37, 01 maj 2014
Noo, TKMax i mi nie jest obcy, niestety do Krakowa muszę podjeżdżać. Można tam znaleść istne perełki, zwłaszcza do ogrodu.
Co do mojej przeprowadzki, to odliczam już dni. Jeszcze 2 tygodnie i zamieszkam w domu a raczej ogrodzie bo zaczynam wsiąkać w tą ogrodową przygodę.
Niestety u mnie jak u Ciebie, połowy rzeczy jeszcze brakuje tym bardziej że teraz w ogród inwestujemy więc dom odłogiem leży
nicol21 23:16, 01 maj 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
jak u Ciebie radosnie i kolorowo. te czerwone tulipany ladne ksztalty pokazaly. szoda ze psiak sie zapuszca na dzialki kwiatowe, ale moze to tymczasowe jest? u nas na kota nie poradzimy,choc on raczej miedzy roslinami sie usadawia. przywnam ze czasem lubi polozyc lape wlasnie na srodku kwiatka i z premedytacja patrzec czy cos zrobie.

szkoda tych sarenek; ale masz piekny ogrod i nawet dodatkowe domy nie powinny az tak przyslonic widokow. Piekny ogrod odwroci uwage od domow i bedzie gites.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mathildis 00:01, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pooglądałam, poczytałam...
Cieszę się że Mała Mi podpowiedziała nazwę gęsiówki...
Tutaj masz spis większości roślin na skalniaki - do poczytania w wolnej chwili
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Zielona 23:28, 02 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Nie było mnie i nadrabiam. Klatki gratuluję. U mnie sprawdza się z bluszczem, bo.... lubię bluszcz. Fajnie, ze Ci się spodobała. Mam też bluszcz na oknach kuchennych i w salonie, ale w formie kół, które sama robię, bo tak jest znacznie taniej.

Dom... pisałam, że znam Twój od dawna, ale powtórzę. I zaprzeczę Twoim informacjom, jakoby był wciąż niewykończony. Aguś... Może takiej powierzchni nie da się "udomowić" od razu, ale to chyba jest fajne... Każdy kolejny mebel cieszy, więc radość urządzania trwa dłużej Twoja kuchnia powala... Lampy... fornasetti na kaflach... jadalnia z pięknymi krzesłami... Zegar, który budził kontrowersje, a wpisuje się idealnie... pasiaste rolety... łazienka navy... zestawienie kanap przed kominkiem... kolorowe pokoje Chłopców... Granit na klatce schodowej... wiatrołap idealny, z /moim zdaniem/ doskonałym puszczeniem oka w postaci złotej półeczki /zupełnie nie rozumiałam nagonki na nią na FM/... Mam wymieniać dalej? Masz piękny dom. I taki będzie też ogród. Bo mam wrażenie, że w ogrodzie wpiszesz klasyczne kwitnące angielskie łany w nowoczesne ramy rabat... i to będzie kontynuacja eklektycznego domu. Kibicowałam Tobie, kiedy przemalowywałaś okno na piętrze i będę kibicować, kiedy będziesz planowała, gdzie wcisnąć wszystkie kwiaty, o których marzysz. Pozdrawiam, Aguś.
admete 08:33, 03 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Kalamandyna napisał(a)
Noo, TKMax i mi nie jest obcy, niestety do Krakowa muszę podjeżdżać. Można tam znaleść istne perełki, zwłaszcza do ogrodu.


No dokładnie - perełki, których nigdzie się już zazwyczaj nie znajdzie .
W zimę znoszę rzeczy do domu, a teraz do ogrodu hahahahaha

W Krakowie jest chyba dużo większy niż u mnie


Co do mojej przeprowadzki, to odliczam już dni. Jeszcze 2 tygodnie i zamieszkam w domu a raczej ogrodzie bo zaczynam wsiąkać w tą ogrodową przygodę.
Niestety u mnie jak u Ciebie, połowy rzeczy jeszcze brakuje tym bardziej że teraz w ogród inwestujemy więc dom odłogiem leży


Ojoj 2 tygodnie to już tuż tuż
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:41, 03 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
jak u Ciebie radosnie i kolorowo. te czerwone tulipany ladne ksztalty pokazaly.


Zapomniałam u Ciebie napisać że Ty tych cebulowych też powciskałaś
I nazwy pamiętasz


szoda ze psiak sie zapuszca na dzialki kwiatowe, ale moze to tymczasowe jest? u nas na kota nie poradzimy,choc on raczej miedzy roslinami sie usadawia. przywnam ze czasem lubi polozyc lape wlasnie na srodku kwiatka i z premedytacja patrzec czy cos zrobie.





No widziałam Twoją cudną bestię hahahahaha
A z moim to zobaczymy jak będzie to szło dalej


szkoda tych sarenek; ale masz piekny ogrod i nawet dodatkowe domy nie powinny az tak przyslonic widokow. Piekny ogrod odwroci uwage od domow i bedzie gites.


Sarenek szkoda, ale jakoś to przeżyjemy

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:41, 03 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)
Pooglądałam, poczytałam...
Cieszę się że Mała Mi podpowiedziała nazwę gęsiówki...
Tutaj masz spis większości roślin na skalniaki - do poczytania w wolnej chwili


Dzięki za linka poczytam i pooglądam sobie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:53, 03 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zielona napisał(a)
Nie było mnie i nadrabiam. Klatki gratuluję. U mnie sprawdza się z bluszczem, bo.... lubię bluszcz. Fajnie, ze Ci się spodobała. Mam też bluszcz na oknach kuchennych i w salonie, ale w formie kół, które sama robię, bo tak jest znacznie taniej.



Pokażesz te koła ?


Dom... pisałam, że znam Twój od dawna, ale powtórzę. I zaprzeczę Twoim informacjom, jakoby był wciąż niewykończony. Aguś... Może takiej powierzchni nie da się "udomowić" od razu, ale to chyba jest fajne... Każdy kolejny mebel cieszy, więc radość urządzania trwa dłużej Twoja kuchnia powala... Lampy... fornasetti na kaflach... jadalnia z pięknymi krzesłami... Zegar, który budził kontrowersje, a wpisuje się idealnie... pasiaste rolety... łazienka navy... zestawienie kanap przed kominkiem... kolorowe pokoje Chłopców... Granit na klatce schodowej... wiatrołap idealny, z /moim zdaniem/ doskonałym puszczeniem oka w postaci złotej półeczki /zupełnie nie rozumiałam nagonki na nią na FM/... Mam wymieniać dalej? Masz piękny dom. I taki będzie też ogród. Bo mam wrażenie, że w ogrodzie wpiszesz klasyczne kwitnące angielskie łany w nowoczesne ramy rabat... i to będzie kontynuacja eklektycznego domu. Kibicowałam Tobie, kiedy przemalowywałaś okno na piętrze i będę kibicować, kiedy będziesz planowała, gdzie wcisnąć wszystkie kwiaty, o których marzysz. Pozdrawiam, Aguś.



O rany naprawdę byłaś ze mną
Marta bardzo Ci dziękuję za te wszystkie słowa o domku :hug: :hug: :hug: (brakuje mi tej emotki na ogrodowisku )

Ogród...........mam nadzieję że będę zadowolona - kiedyś na pewno, bo jak mnie znasz to dążenie do perfekcji w tym temacie może być trudne hahahahaha.
Rośliny to nie płytki i próbnik z kolorami farb .
Trochę się boję że tyle rabat będzie robionych na raz, bo ja każdą najmniejszą roślinkę zanim posadzę będę musiała dokładnie przemyśleć.
Zrobiłam plan, coś tam narysowałam, ale to dalekie będzie od tego co tam rzeczywiście się znajdzie.
Pan ogrodowy będzie miał ze mną niezły ubaw

Teraz zamiast planować, rysować, wybierac rośliny pewniki trwam w jakimś takim dziwnym zawieszeniu twórczym

Chyba się trochę tym całym przedsięwzięciem denerwuję.
Ale myślę że jak się zacznie ja dostanę powera

Mam jeszcze takie tam swoje rodzinne problemy (mój brat jest chory) i chyba to mnie stopuje, spowalnia, a przede wszystkim zajmuje negatywnie myśli - ale to nie miejsce żeby o tym pisać, nie będę Was tym zanudzać.

Wyciągnę dziś z powrotem na stół plan ogrodu, może jak będzie leżał przed oczami zacznę znowu działać


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:55, 03 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Rany co za pogoda na weekend????
Szkoda , ale jak pisałam wyżej może wreszcie wezmę się za jakieś planowanie

Wczoraj na szybko kilka fotek zrobiłam


Mój wiąz patyk




Przeżył
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies