Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z przypadku

LIRA 11:55, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witam wszystkich .Trochę nieśmiało zaczynam przygodę z Ogrodowiskiem.Od kilku miesięcy oglądam Wasze ogrody, podziwiam i marzę,że i Ja kiedyś będę miała ogród .A zaczeło się to tak :
Moja przyjaciółka zapragnęła domku w lesie ,pojechałyśmy zobaczyć taką małą melaminę do wynajęcia, a wróciłyśmy z zapłaconą zaliczką za łąkę . A było to 15 lat temu i tak zaczeła sie moja przygoda z ziemią. Łąke podzieliłyśmy między sobą i mamy dwie działeczki obok siebie.Na początku nie było nic tylko wielkie trawy i krzaki.Teraz już wyglada to lepiej ,ale przez wiele problemów musieliśmy przejść,zalewanie woda (brodziliśmy w wodzie po kostki) okazało sie że mamy teren zalewowy z pobliskiego stawu. Coś co było atutem przy zakupie okazało sie nasza zmorą, staw piękny tylko że powyżej poziomu naszej działki . Człowiek to takie stworzenie ,jak sie uprze to wszystko potrafi przezwyciężyć My też wygraliśmy ze stawem HURA!!!.
A dziś wygląda to tak
Jeżdzimy na naszą działkę tylko w wekendy ,dlatego nie mam wiele czasu na mój ogródek i trochę mi wstyd że tak mało mam roślin ,ale mam nadzieję że to sie zmieni przy waszej pomocy .

____________________
Ogród z przypadku
jotka 11:59, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj
Zmieni, zmieni
Tylko czasu potrzeba

Miejsce urocze A daleko od domu macie ta działeczkę ?
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
LIRA 12:14, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witam Cię cieplutko ,nawet nie myślałam że tak szybko ktoś mnie zuważy.
Działka okolo 34km od domu trochę daleko ale dajemy radę jestem tam co tydzień.
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 12:29, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Moim marzeniem jest ,aby chociaż troche moj kawałek ziemi przypominał ogród. W tym roku na wiosne posadziłam dwie róże obok tarasu od strony południowej. Nie mam doświadczenia i chyba cos jest nie tak, jedna rośnie jak oszalała ale nie kwitnie, druga kwitnie jak oszalała ,ale nie rośnie dodam że obie miały być pnące .


a tak wyglądaja razem
____________________
Ogród z przypadku
marzena 12:31, 04 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Lira
tytuł mnie przyciągnął do Twojego ogrodu bo miałam podobnie w pewnym sensie... M kupił kawał ziemi na wsi i zaczęła się budowa domu...nic mnie to nie interesowało przez kilka lat...
...aż dopadła mnie 'choroba ogrodowiskowa' , no znacznie wcześniej zanim tu dotarłam ...ale wiele tutaj już dodatkowo się dowiedziałam i mnostwo skorzystałam ...
pozdrawiam
zaraz pewnie dostaniesz różne propozycje jak postępować z ze swoim tworzonym ogrodem
____________________
marzena O....!
LIRA 12:44, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witaj (marzena) na to liczę że pomożecie w kształtowaniu mojego ogrodu na nowo.
Ja też pamiętam jak mój M nie był zachwycony moim zakupem i przez kilka lat tylko teściowie jeżdzili na działke. A teraz to tylko by coś unowocześniał i budował . Jestem z Niego bardzo dumna ,sam wybudował drewutnie,studnie i szopę na narzedzia. Co poświadczę zdjęciami



____________________
Ogród z przypadku
jotka 12:59, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Sporo masz juz elementów architektury ogrodowej i wszystkie super
Podoba mi sie też ten krąg na palenisko
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
LIRA 13:19, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
To pomysł męża, a wykonanie moje chociaż troche nieudane. Czekałam ,czekałam i sie nie doczekałam ,a że nie jestem cierpliwa zabrałam sie do roboty i taki efekt, niestety do poprawki
Ale tym razem poczekam niech zrobi to M
____________________
Ogród z przypadku
Gardenarium 14:22, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj: jak ładnie, zadbane i widać że oboje lubicie pracę i porządek. To dobrze wróży, bo oznacza że roślinki też takie będą, ładne i dopieszczone.

Pewnie trzeba wytyczyć obrys rabat, gdzie trawa a gdzie rośliny. Nie sadź chaotycznie pojedynczych krzaczków na trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LIRA 14:45, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witaj Danusiu tak Mi miło że znalazłaś czas aby do mnie wpaść na chwilke. Wiem że wszystko do porawy ,liczę na waszą pomoc.Zostawiłam sobie czas do przyszłej wiosny przez zimę będę miała czas na przemyślenia i jakieś plany z waszą pomocą . pozdrawiam
____________________
Ogród z przypadku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies