Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 17:21, 27 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witam wszystkich z Ogrodowiska!
Najwyższy już czas, by po około roku obserwowania, ujawnić się na tym forum Tak jak każdy z Was, tez posiadam ogród i też nie potrafie bez niego żyć. Każdego dnia staram sie by był coraz spójniejszy, efektowniejszy i.....wreszcie wymagał mniejszego nakładu pracy. Bo pracy tutaj włożyliśmy tyle co w kamieniołomach - dosłownie!!

Trudno jest mi określić, kiedy były początki ogrodu. Dom posiadamy już 24 lata. Mój tata był inżynierem po akademii rolniczej i w związku z tym kochał rośliny, co zaszczepił również we mnie. Od małego sadziłam z nim drzewa, umiałam rozpoznawać krzewy, a nawet szczepiłam z nim te drzewa. Tak więc wszystko zaczęło się bardzo wcześnie i naturalnie. I tak już zostało. Od tego czasu zmieniały się miejsca nasadzeń i co najmniej 3 razy zaczynało sie wszystko od początku. Teraz nasz rodzinny ogród tworzę ja z mamą, co prawda z pomocą mojej drugiej połówki, ale on jest zielony w kwestii ogrodnictwa - miastowy chłopak

Mamy ogród 12 arowy, okoła 20 km od Krakowa, niestety na dwóch działkach, przedzielonych drogą. Jedna działka, na której jest dom, jest ogrodzona, druga - nie. Niestety mieszkam w domu bliźniaku, więc ogród jest tylko z jednej strony domu. Naszym marzeniem jest mieć dorosłe rośliny, które zasłonią brzydkie budynki i nieciekawe przybudówki sąsiadów, ale kiedy to nastąpi? Wszystko jest takie małe, a jak juz wreszcie coś urosło to musiało być wymienione na lepsze odmianowo rośliny.

Zapraszam do wirtualnego spaceru i pozdrawiam
Milena




____________________
Milena - zielonastrefa
Joanka 17:24, 27 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Mileno na forum

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
MilenaP 17:30, 27 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witam serdecznie, jestem zaskoczona takim szybkim przyjęciem
____________________
Milena - zielonastrefa
marzena 17:32, 27 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Mileno, podoba mi się u Ciebie
____________________
marzena O....!
jotka 17:32, 27 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Milenko Napisałaś, że Twój M. jest "zielony" - kolor dobrze rokujący jesli chodzi o ogrodowisko
A tak na poważnie, to pięknie zaczęłaś Bedziesz pewnie skarbnica wiedzy dla nas ze wzgledu na wiedzę otrzymana w dzieciństwie od taty
pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
MilenaP 17:36, 27 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Bardzo sie cieszę, że mnie tak miło witacie w swoim gronie
____________________
Milena - zielonastrefa
anetawi 17:38, 27 lut 2012


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
milena_prus napisał(a)



Witam serdecznie Mileno! Ta trawa normalnie super. Elegancka jak dywan
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
MilenaP 17:42, 27 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Trawa to mój bzik. Co sobotę musi być koszona. Z kosiarką bez kosza to wyzwane na cały dzień, ale nie lubie zaniedbanego trawnika
____________________
Milena - zielonastrefa
hanka_andrus 17:53, 27 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Mileno!Ogród przy domu,jaki on by nie był,to jest wspaniała sprawa! A TWÓJ JEST PIĘKNY !
Od czasu do czasu zajrzę,ale narzucać się ze swą osobą nie będę,bo czasu jest mało.....wiosna w opłotkach!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
justi 18:07, 27 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Milenko na Ogrodowisku!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies