Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

makkasia 10:15, 25 lip 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Milka napisał(a)



pomiędzy kolumnami, już bielutkie, wszystko jeszcze raz będzie malowane, będą robione donice i do środka posadzę tawuły Gold Carpet, moje ulubione...za całokształt



Miejsce magiczne będzie, nie mogę się doczekać końcowego efektu, donic z tawułami Jakie będziesz robić donice?
pięknie tworzysz Irenko. Zdolna i pracowita!!!
życzę pięknego weekendu
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Milka 12:14, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zielona....Marta, ja mam podobnie, bo jeśli już wchodzę do czyjegoś wątku, to czytam, żeby nie pytać bezsensownie, bo potem gospodarz ciągle na to samo odpowiada, a czasami trzeba tylko zerknąć na post powyżej
...fakt, być na bieżąco ciężko, bo kiedy robić cokolwiek, ale ciągnie nas tu, jak magnes, bo też są podpowiedzi, rady i inspiracje...czasami coś u kogoś zobaczę, kiełkuje gdzieś to i nagle wpadam na coś fajnego, ubranego po mojemu
...z remontami, to chyba gorzej, jak tworzeniem czegoś nowego, wyzwanie trudniejsze, potrzeba większej kreatywności, na nic gotowce na razie jestem konsekwentna, teraz zabieram się za patio, bo ta żółć mnie dobija, choć już wyblakła, tam zmiany wystroju też będą, bo mnie drzaźni co jest, a naście lat temu nie, dobre...i największe zadanie, domek letni, żeby coś nie schrzanić jakąś pierdółką, no bo wiadomo budżet ograniczony a jeśli sił starczy jeszcze cały dom trzeba odświeżyć z zewnątrz, ale to tylko malowanie białego kamienia na biało i odświeżenie drewna....a za rok, kolejne wyzwanie czeka i tak wkoło
..jałowce czekają na cięcie



Eliza.....trawy są bardzo fajne, falują, cieszą kwiatostanami, zwłaszcza w sierpniu i wczesną jesienią; ja mniej więcej już wiem, jakie trawy lubię, a na jakie się nie skuszę, mimo ich popularności, lubię takie, co cały sezon ładne i wiosną szybko ruszają; na pewno polecam ci rozplenice od małych do dużych, miskant ML i hakone, bo to takie żelazne i niewymagające trawy, a efekt wspaniały



Kindzia.....Kasiu, pewnie te same te lilie jeszcze będę zamawiać, moje ulubione i to dużo, bo cała rodzina je lubi i chcą w sezonie do wazonów.....a to złośliwiec! kupiłam ten środek, jak się wyklaruje aura, będę pryskaćprzypomnę się dostałam z Kwiatyllo ofertę, już wybieram sobie też, ale nie zamawiałam, nie jestem do końca zdecydowana
za to dokupiłam już 10 lawend i będę sadzić jutro, zamiast wyeksmitowanych żurawek i jeszcze siewki rozplenic, kiedyś urosną


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Eve 12:44, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Irenko, tymi białymi liliami mnie zastrzeliłaś! Coś pięknego! Jestem zauroczona, muszę je mieć!
____________________
ogród Ewy
Milka 13:26, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzenko...., Molini mam 6, drugi rok u mnie, więc nie wiele powiem, w tym roku dopiero je widać na pewno nie polecam trawy Carex Blue, okropna, wywaliłam pod limki z tyłu domku...bielenia jeszcze mam, ale choć trafione
co robiłaś, że Vertigo rosło u ciebie, jak szalone?


Gosiu....i ja się Tobie nie dziwię, tu sami nałogowcy




Haniu.....obejrzałam, rzeczywiście pięknie i dużo cudownych detali i dodatków


Jula.....czyli szansa jest

Bożenko....u mnie czytanie szybkie, chyba najwięcej fot daję zakwitły liliowce od ciebie,miały po 2 kwiatki, czyli przyjęły się, jedne białe i drugie taki lekki pomarańcz, chyba pełne?




Basiu....chyba tak, ale większy zawrót głowy z chwaśnicą w trawie, rany, będę mieć cały trawnik w dziurach, muszę to ręcznie wydziabać, albo pędzelkować chemią....

Agatko.....super

Wiunia......cieszę się, że się podoba i można u mnie przysiąść

Zbysiu....dzięki już byłam, teraz nie martwię się o pomysł sadzenia moich, część już rośnie a te mnie stale zaskakują wielością barw, foto z telefonu

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:30, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
makkasia......Kasiu, pokażę, jak będzie więcej; co do donic...pomysł i wykonanie M., ja czuwam nad doborem materiału i kolorempodlało solidnie, zatem weekend ma być słoneczny i przyjemny, będzie relaks i niespieszna praca


Ewa.....wiem, musisz, bo cudne i pachną, a to dla nas najważniejsze
to lilie orientalne, niby nie zimują, ale u mnie tak
a te też piękne i pachnące
ta to lilia orientalna THE EDGE

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:43, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pozdrawiam zaglądających, ale muszę uciekać, nie polatam po ogrodach...wybaczcie
głowgownik różowieje na nowych listkach
kropelki deszczu...i mój kapelusz


wkoło domu, wszystko stale do podlewania, teraz po deszczu spokój do niedzieli


i co do konsekwencji, o której mówi Zielona? Marta...jest biały trzepak, blisko pod nosem, bo uwielbiam wietrzyć pościel
teraz murek trzeba odświeżyć, po iluś latach się oskubał
a czerwone niekonsekwentne, ale stoją sobie

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata19762 16:25, 25 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Irenko masz rację...wiele osób wchodzi na forum, zagląda do ludzi i pyta o nazwy roślin i takie tam ...a post czy stronę wcześniej są na ten temat informacje...

ja tam lubię poczytać co u kogo się dzieje, w ten sposób dużo się uczę ...dowiaduję co kiedy opylać ...przycinać
i takie tam


w trawach też jestem zakochana

najbardziej uwielbiam rozplenice ...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Zielona 19:56, 25 lip 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Wiesz, Irenko... ja myślę, że żyjemy w fajnych czasach. Na wyciągnięcie ręki mamy inspiracje z całego świata, od najlepszych architektów, projektantów... Przekleństwem jest jednak to, że należy na coś się zdecydować i.... być konsekwentnym. Kiedy myślę o wnętrzach, śmigają mi w głowie moje ulubione amerykańskie klimaty w stylu NY classic, ale doceniam też południe Europy... romantyczną prowansję, włoski spokój, niewymuszoną elegancję skandynawską, loftowy ascetyzm, surowość modernistycznych wnętrz... Mamy w czym wybierać... I tu moim zdaniem pojawia się największy problem tych, którzy nie potrafią oprzeć się przedmiotom odbiegającym od kierunku, który obrali... Ileż razy stałam w galerii nad bibelotami, które wołały "kup mnie"... ileż razy zachwycałam się kunsztem wykonania, wyjątkową estetyką, kolorem... i z wielkim trudem przychodziło mi dopuszczenie do głosu rozsądku, który podpowiadał "piękne, ale nie dla Ciebie...", "kolor wspaniały, ale nie w Twoim domu". Najgorzej jest chyba podczas wakacji... kupowanie pamiątek mamy we krwi od dziecka. Kto z nas nie przywiózł w zachwycie kiczowatego gadżetu wciskanego wycieczkom w sklepiku przy muzeum??? Jako dorosła stoję więc przy straganie z rękodziełem i choć już potrafię odróżnić chiński kicz od lokalnego dobrego rzemiosła... wciąż nie potrafię oprzeć się kupieniu przedmiotu, który /choć oryginalny/ nie pasuje do mojego domu... Ale.... mam taką teorię... że przecież nasze domy mają żyć! No i kupuję maleńką pamiątkę, która nie będzie kłopotliwa, a przypomni mi kiedyś, że "byłam i zachwyciłam się"... Inaczej jednak decyduję o meblach i dodatkach... Wychodzi raz lepiej, raz gorzej... ale wiem, że konsekwencja jest lepszym doradcą niż kokoszka, która mieszka chyba każdej kobiecie No i widzisz... rozpisałam się na całego, a chciałam tylko podkreślić, że bardzo doceniam to, że starasz się być konsekwentna Jeśli zatem żółty kolor kiedyś pasował, to nic dziwnego, że był i w domu i na zewnątrz. Ale skoro już zaczęłaś bielenie, to nie dziwię się, że i patio ma otrzymać inny kolor Trzymam kciuki i pozdrawiam.
JulkAd 19:56, 25 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Milka napisał(a)
Pozdrawiam zaglądających, ale muszę uciekać, nie polatam po ogrodach...wybaczcie
kropelki deszczu...i mój kapelusz




Kapelusz pierwsza klasa, ale kaloszki w serduszka super, czy dobrze widzę, że to wazonik?
U mnie pokropiło dzisiaj od czasu do czasu, ale teraz znowu duchota się robi....z podlewaniem doniczkowych, mówisz do niedzieli czekać?, a może nawet do poniedziałku wytrzymają?, bo sporo przyjęły


Buziam Irenko i miłego weekendu życzę....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 23:57, 25 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)
Marzenko...., Molini mam 6, drugi rok u mnie, więc nie wiele powiem, w tym roku dopiero je widać na pewno nie polecam trawy Carex Blue, okropna, wywaliłam pod limki z tyłu domku...bielenia jeszcze mam, ale choć trafione
co robiłaś, że Vertigo rosło u ciebie, jak szalone?


Gosiu....i ja się Tobie nie dziwię, tu sami nałogowcy




Haniu.....obejrzałam, rzeczywiście pięknie i dużo cudownych detali i dodatków


Jula.....czyli szansa jest

Bożenko....u mnie czytanie szybkie, chyba najwięcej fot daję zakwitły liliowce od ciebie,miały po 2 kwiatki, czyli przyjęły się, jedne białe i drugie taki lekki pomarańcz, chyba pełne?




Basiu....chyba tak, ale większy zawrót głowy z chwaśnicą w trawie, rany, będę mieć cały trawnik w dziurach, muszę to ręcznie wydziabać, albo pędzelkować chemią....

Agatko.....super

Wiunia......cieszę się, że się podoba i można u mnie przysiąść

Zbysiu....dzięki już byłam, teraz nie martwię się o pomysł sadzenia moich, część już rośnie a te mnie stale zaskakują wielością barw, foto z telefonu



Irenko slońce, nawóz i podlewanie. Ona ruszy jak szalona w sierpniu.ale musi mieć słońce i wodę....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies