Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Kindzia 19:08, 28 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
O matko Irenko...zachwycam się nieustannie u Ciebie i Twoim ogrodowym przepychem, i Twoją pracowitością. Ja mam teraz zupełnego lenia ogrodowego, nawet nie plewię, gorąc taki ciągle, że nie potrafię się zmobilizować. Tylko kwiaty przekwitłe ścinam...to wszystko. Jak patrzę na Twoją owsikowatość...wyrzuty sumienia mam!!!
Te pełne lilie też u mnie przetrwały, ale od posadzenia jeszcze porządnej zimy nie było. Mimo to wiosną dokupię, piękne są bardzo i kwitną, jak już większość jest tylko wspomnieniem...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
barbara_kraj... 21:10, 28 lip 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Milka napisał(a)


Dzięki chyba jej służy ziemia, albo nasłonecznienie, bo na patelni jest
tu tegoroczna z siewu razem z albizją, bukiem i budlejami, niższe piętro to róże i inne, młodziaki



Podoba mi się ta biało - fioletowa 'plątanina'
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
JulkAd 21:24, 28 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Milka napisał(a)


Tak, to wazonik
nie wytrzymały, musiałam już w sobotę podlewać; częściowo dałam rojniki i rozchodniki do tych surfinii, jak skończy się sezon, dosadzę po całości, nie mam siły już tak co rok sadzić i podlewać...
weekend był i pracowity i przyjemny

podziwiałam kłosy futra niedźwiedziego, ostatnie lata ucinałam, w tym roku zostawiłam....i kuleczki z trzmielin, które stale tnę...idealna roślina na suszę


No właśnie zauważyłam, że trzmielina to niesamowicie twarda sztuka.....chciałam ją ukorzenić, więc wsadziąłm do doniczek....wszystkie się przyjęły, przezimowały niezadołowane i jeszcze suszę przeżywają...


....i podziwiam Cię za taką ilość jednorocznych....to sporo zachodu z nimi....a przy takiej powierzchni ogrodu nie masz studni Irenko?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 21:42, 28 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Podlało już u Ciebie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 07:41, 29 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Irena ... zaległości mam wielkie.. nie nadrabiam... wpadłam powiedzieć, że mam to co chciałaś.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 08:15, 29 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Milka napisał(a)


Nie kaloszki to wazonik, made in Germany
dzięki Danusiu, u ciebie tak samo
cedry mi szaleją, ten w środku przerósł męża


Irenko obejrzałam Twoje cudeńka, pięknie kwitną pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 11:32, 29 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sebek napisał(a)
Zachwycająca jest ta wyspa hortensji, jeszcze jakby była w nocy podświetlana, hmmm- rozmarzylem się


Oj Sebciu, ale mi wymyślasz, dostanę chęć na kolejny pomysł, nie kuś!!!
i moja udręka, rozwalająca się stodoła sąsiada ot widok za murem

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tusiala 11:41, 29 lip 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937


Wow dla tego zakątku.
Miałam sporo zaległości Irenko u Ciebie (u Ciebie i Małej Mi najwięcej ale parę godzin przy kompie i jest ok
Po przerwie nie chce się wierzyć, że to ten sam ogród...
Milka 11:44, 29 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Irenko nigdy nie byłam w Anglii i tamtejszych ogrodach ale ta fotka z białą ławeczka i stolikiem to do katalogu angielskiego Reszta zresztą nie gorsza Wyspa hortensjowa cudowna
Wiesz to Twoje rozmnażanie hortek to mistrzostwo świata Buziaki


Gosiu dzięki staram się, a teraz jak nasza Danusia wyróżniona, tym bardziej trzeba czasami mam niechęć do ogrodu, wydaje mi się, ze stoję w miejscu, że wszystko nie tak....a potem mija i znowu dobrze, taki los ogrodnika, ale latka lecą i jakby coraz mniej się chce,,,,chyba, ze to zmęczenie, od stycznia oram non stop...
hortki rozmnażam, bo wiesz, jaki plan, a kupić, to znowu mnóstwo kasy
buziaki

Gret Star

niespodzianka, zakwitły naparstnice pod magnolią parasolowatą...czyżby wszystkie chciały to zrobić, pełno ich tam jeszcze niekwitnących
Rahpsody Blue na nowo kwitnie......chyba nawóz dam, bo coś mniejsze kwiaty są


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:49, 29 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)


A ja myślałam ze tego nie masz bo dałas Robertowi u Ani.Z tym czytaniem to wcale nie jest prawda , sporo jest czytania. Pozdrówka.



Ten dostałam w ostatniej paczce i ten, co na biało kwitł, a ten co dałam Robertowi, rok temu mi wysłałaś i cudownie kwitnie, spora kępa, pokazywałam
Wiem, że jak się chce doczytać, to sporo, chyba niebawem ogłoszę przerwę, zajmę się zaległościami w pracy i ślubem

hortensje uwielbiam, za brak pracy przy nich, tak samo rodki, jakbym miała pusto, to rosłyby tylko drzewa, hortensje, rh i trawy
z tyłu limki ruszają


pozdrawiam Bożenko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies