Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

bartek_luberda 16:09, 07 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Przez te ogródki kolejny obiad pójdzie z dymem Cudnie Lecę
____________________
Ogródeczek
Milka 16:10, 07 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i kolejne maki, rzeszowskie

hakone All Gold i Konwalniki oraz wyhodowane bukszpany, nadam im tylko kształt, może na pniu poprowadzę

1 stokrotkę miałam rok temu w donicy, z nasion zrobiły się sadzonki i teraz jest spory szpaler
a w plecach moje ubiegłoroczne patyki limek i miskanty ML z hakone

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:19, 07 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bartek_luberda napisał(a)
Przez te ogródki kolejny obiad pójdzie z dymem Cudnie Lecę


Ha, ha, mnie też się zdarzyło Beatko

i w pobliżu klonów i rabaty z hortensjami i czym tylko
trawa to turzyca palmowa...pełno tez goździków, liliowców, werben, marcinków, liliowców

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:26, 07 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i kolejne azalie japońskie, 2 do wymiany
i nie wiem skąd ta róża tu, przycięłam i jestem ciekawa czy zakwitnie; wsadziłam tez tu siewki mojej rozplenicy Black
z tyłu są inne duże trawy i sumak Tiger Eyes


patyki w donicy i kolejna piwonia

chyba jak Ania monteverde mówi, będzie to asfolde, ależ jestem ciekawa, co mi podarowano

azalia wielkokwiatowa, ochrzciłam ją EWA
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:30, 07 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
piwonia Kirklend White, cudowna odmiana, szkoda, że nie pachnie, ale coś za coś

a w donicach całe patyki limek zakryte bratkami, ale sa i mają się dobrze
wymęczyłam plusami i minusami dzisiejszego dnia
biegnę na kominki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 16:31, 07 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Oczka można tu zgubić na amen. A moja mamuśka kostrzewa, co robiłem z niej sadzonki teraz nie chce ruszyć. Ma kilka kłaków a reszta żółta. Tak w ogóle to się zastanawiam jak z nimi postępować. Czy przycinać niziutko na wiosnę, czy tylko wyciągnąć suche źdźbła.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Tess 16:55, 07 maj 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Irenko, kopytnik dobrze rośnie w cieniu i półcieniu. Nie lubi gleb suchych. U mnie w Warszawie rośnie w gliniastej, ale na wsi mam bardzo przepuszczalną i świetnie daje radę w cieniu.
Świetnie wygląda w połączeniu z paprociami, niskimi odmianami host, rodgersją, brunerą, dla której jest świetnym tłem, jasnozielonymi żurawkami (albo innymi jasnymi). Ale też świetnie się komponuje z hakonechloa macra. No i carexami, np. Ice dance czy innym. Wszystko zależy od tego, czy preferujesz zestawienia kontrastowe, czy stonowane.
A i świetnie wygląda z kulkami bukszpanowymi
https://www.pinterest.com/pin/421227371372987753/
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 17:00, 07 maj 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Dodam, że na wsi robi u mnie za obwódkę na cienistej rabacie z hostami.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Sebek 17:01, 07 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Irenko - wszystko rośnie jakbyś sterydami te rośliny karmiła Nie wiem czy u mnie ślimaki grasują, ale kupiłem im cukierki w razie wu Oby tylko nie zdążyły zjeść wszystkiego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwka 17:03, 07 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Irenko, Ty masz chyba wszystkie gatunki roślin. Obserwuję Twój wątek i cały czas się dokształcam
Werbenka od Ciebie rośnie, a nasionka jeszcze nie kiełkują ale czekam

Te cedry to jakiś gatunek traw, podobne do kostrzewy właśnie. Bardzo ładne, fajny dają kontrast. Ja coś do kostrzewy nie mam szczęścia, niby się rozsiewa, ale albo przez zimę wyginie, albo uschnie i z kilkunastu sadzonek została tylko jedna
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies