Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 11:09, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
GOSIA
ostatnio takie zmiany w pogodzie, że coraz częściej ciekawe efekty świetlne do foceniadziś pewnie wolałabym wszystko zburzyć i zacząć na nowo, to wychodzi jednak taniej

IWONAAL
tak, sami do tego prawie wszystko, tylko okna i ogrzewanie firma

KATKAK
od tej pracy ręce dłuższe dzięki Kasiu, co do Misi, masz rację

KAMILA66
dziękuję, to chyba ogród odmładza, zaraz tuz.. tuż, 40 córy będziemy świętować

AGANIA
każdy z nas zapomina, jak było, pamiętam Twoje fotki, też historyczne...z maluszkami. Warto coś robić, warto bawić się w zielone, nigdy nie przypuszczałam, że to pokocham, nigdy mnie do tego nie ciągnęło...tęcza naprawdę była wyjątkowa

MIŁKA
oj kusi mnie...jak znowu zbłądzę tam, to kto wie...gorzej, że zaraz mikołajowe i choinkowe prezenty, rodzina się rozrosła, wydatki coraz większe

RUMIANKA
cieszę się, że sie podobają ujęcia, biorąc pod uwagę, że sprzęt średni, udało się ją jednak wiernie uchwycić

LOJALNA
Jolu dzięki serdecznepracusie jednak jesteśmy, to mogę stwierdzić, bez przesadnej skromności

KINDZIA
dumni jesteśmy ale powiem ci, że wyszło by taniej, gdyby wszystko zburzyć, wyrównać i zacząć na nowo dobrze, że to już za nami
to samo z domkiem letnim, nie wiadomo burzyć czy nie i tak zostawiliśmy i znowu tu wtopiliśmy pieniądze i pracę, ale chyba warto

MARGARETKA
u nas i tak było lepiej niż u innych, mieliśmy dużo niżej poziom wody, inni do 4m, u nas na 1,5m woda stała, tak do miesiąca, dobrze, że psa zdążyliśmy zabrać, bo potem nie można było dojechać, drogi zalane, tylko amfibie pływały...mówisz gen...byłoby fajnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:17, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
to przerywnik z fotami i zaraz dalej odpowiedzi

usunęłam tu wszystkie siewki werben i rudbekii, Vertigo i Rubrum związałam w chochoły


zabrałam się za tę rabatę, lawendy łączyłam, zatem mniej ale większe krzaki
zrywałam darń, posadziłam tuje Miriam, przesadziłam berberys Admiration, bardziej w prawo, część oczyściłam z firletek, jeszcze mnóstwo tego, posadziłam wilczomlecze, zabrane z innej rabaty, bo cisy zarastały
uporządkowałam siewki kostrzewy
bajzel niezły przy okazji

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:29, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
RYSKA
ale były i ciężkie chwile...potem jakoś znowu było zagrożenie powodzi, jak juz wszystko zrobione i miałam strasznego pietra

LAUROWIŚNIA
Agatko dziękuję wyrazista, bo?

EDA
ha ha...jakoś się nie pociłam, teraz tak

HANIU
bardzo ci dziękujemy

KASIEK
zgapiaj, w realu chyba jeszcze fajniej, to młode, w sezonie 2016 efekt będzie lepszy

BOZGA
dziękuję Bożenko

GARDENARIUM
ciszę się Danuś, że u mamy poszalałaś
rzadko robię porównania, a czasami warto, mus skany fotek zrobić, kiedyś tylko papierowe były
kotki i ja lubię, ciekawa jestem, co za Misia się dokleiłai rozmyśliła
Wilczarz chudzina? nie chyba, wagę do 60 kg mogą osiągnąć Dżaga miała ponad 50, REX chyba 55kg
wiem, ze malutkie lubisz, Misia nam mała wystarczy, a Sonia już się starzeje...

to jeszcze to dalej
liczę że w 2016 okaże urodę, berberysy podrosną, teraz liście zgubiły i nie wszystkie widać
jakoś rosną wolno...


na innej rabacie podzieliłam dereń i dałam tu, bo chcę aby brzydotę zakrył, mam w tym miejscu zawór wody, trzeba jakoś ładnie tę klapę zrobić, a że na razie lecą roboty, czeka na swoja kolej


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:42, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
RENCH
Reniu, dodaję pomarańczowy sok i skórkę pomarańczy i ciut kurkumy, a reszta jak w tradycyjnych, tylko ja bez ciasta robię. dzięki

JANA
Figa cudna, domowy piesek, czy wszystkie w domu? Naprawdę masz niesamowity zwierzyniec, podziwiam

i cd
stąd zabrałam też wszystkie rudbekie, tylko kilka pójdzie do niebieskiej ławki, reszta wywalona
wszystkie rozchodniki dałam tu do lawend
rosną też tu trawy, kilka rozplenic, na razie młode, z moich siewek



dorwałam się tu, usunęłam wszystko czyli; rudbekie, werbeny, kosmosy i co tam samo jeszcze się wpakowało, przesadziłam tylko jeżówki, wszystkie siewki jeżówek pozbierałam i dałam tutaj, następnie trawy, zapomniałam nazwę, ona do razu ma kotki...ta trawka
carexy brązowe wykopałam i dałam na przód, cała reszta z tyłu, dorodne kępy widać, ale im bardziej w lewo, to rosną młode siewki, kiedyś urosną

na razie jakoś nie powala, ale taka pora
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:57, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
stąd usunęłam wielką kępe Zebrinusa, aby się dostać, musiałam wykopać tawuły, następnie z innego miejsca zabrałam dereń Kousa i Rubrum i tutaj posadziłam, przesadziłam róże, bliżej cisów, zabrałam stąd 4 wilczomlecze i poszły do lawend
na nowo wszystko wkopałam, przesadziłam irysy, przesadziłam tu Lagerstroemie Indica, a nadwyżkowy kielichowiec poszedł na miejsce dereni do Indygowca
posadziłąm tez 3 sztuki tui Rheingold, jeszcze 2 dosadzę a wywalę stąd liriope zielone
odrasta mi tu jaśminowiec, dumam...bo jak mu pozwolę, zadusi mi Judaszowiec


z daleka tak, okolice moich poczynań

zrobię porównanie wiosną, czy raczej jak wszystko bujnie
widać 3 wiśnie na pniu, wykopałam z wysokiej rabaty i posadziłam pod mur
w nogach uporządkowane piwonie, sporo ich,
przesadziłam do nich przetaczniki, perovską, przegorzan i rozplenice
ma być potem połączenie żółci i niebieskiego
oprócz śliw jest tu młody, biały tamaryszek, albizja i orszelina, znowu ciasno....będę wszystko formować
a w najgorszym wypadku oddam innym


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:10, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
tu dodałam siewki orlików i kielichowca....a zabrałam 2 derenie, miały za ciasno, zyskają tez na tym floksy, mam tu 4 kolory
róże będą doczepione na mur, śruby są, zaginął drut
potem będzie wiązanie, 3 róże pójdą po murze, mają się połączyć

zyskała tez miejsca trawa pampasowa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kamila66 12:14, 26 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Fajne zmiany i rower czadowy
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Milka 12:16, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zabrana wielka kępa Zebrinusa, ale się umordowałam z jej wykopaniem i potem dzieleniem, ledwo wielkoluda do lasu zataszczyłam
poszły między rodki, ciągłość od miejsca z głowami
jak rh urosną, pewnie znowu wykopki będą..trawy
o ile się przecisnę, bo z przodu rosną hortensje i azalie, a urosną szybko
po murze idzie bluszcz, tu jeszcze nie dotarł


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:29, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kamila66 napisał(a)
Fajne zmiany i rower czadowy



Rower, to prezent od córci, jest do niego koszyk...jak wsadzę jednoroczne i podlewam, jest ładniej, ale zapominam albo nie dotrę i wszystko pada
dzięki Kamila
chciałabym już wszystko w tym roku skończyć z przesadzaniem i kanty wszędzie od nowa, ale czy zdążą...

do wykopania i podzielenia ta trawa...jakiś carex srebrzysty
jest ogromna, włazi na cisy

tu Vertigo nie ma szans, chcę już teraz wykopać i dać tu różę, co mi włazi na stożek cisowy, na innej rabacie, właściwie aż 2 róże jeszcze do przeniesienia
perovska też zabiorę i dam pod mur



molinie podzielę wiosną
kilka juz dzieliłam w upały, jedna chyba padła, reszta przeżyła

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:36, 26 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jarmuż od Justyny ma śliczny kolor
nie zjadłam go...podziwiam sobie
a niżej widać pstrokaty orlik od niej, urósł, dam go w bardziej reprezentacyjne miejsce


roplenica Vertigo i Rubrum skończyły pokaz, wyschły po deszczu i je plątałam w chochoły
3 test na zimowanie w gruncie, tu mają szansę, zobaczymy w czerwcu

tak to wygląda
snopki

i Rubrum
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies