Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 18:10, 29 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
I na koniec ciekawostka.
Piękna choroba. Zawirusowana lilia OT. Wirus wymalował na niej cudne wzory, jak języki ognia.



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:12, 29 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agciu, ja nie jestem nasionkowa. To znaczy uwielbiam i doceniam jednoroczne, ale gorzej z możliwościami produkcji. Wyjątki robię dla pojedynczych piękności. I przeważnie pocieszę się jeden sezon, a w kolejnym próbuję coś innego. Wysiewy są bardzo absorbujące czasowo, a bieżąca pielęgnacja ogrodu i tak pochłania za dużo czasu. Dlatego z tych wszystkich nasionek wysiałam tylko marchew i aminek, a resztę rozdałam. Aaa i jeszcze z monardą punctatą spróbowałam do gruntu, ale mi nie wzeszła. Będę się cieszyła pozostałymi u Ciebie i innych. Dzikuski z nasionek wyszły mi trzy sadzonki (może mogłam rzadziej popikować). Teraz kwitnie jedna. Jedną załatwił mi pies (wykopał dziurę), a drugą załatwiłam sama, niepotrzebnie przesadzając (żyje, ale nie zakwitła). Mam tylko różowe. Zaraz lecę zobaczyć czarne do Ciebie. Na pewno są zachwycające. Ciekawe, czy jest szansa na samosiew. Cudna roślina. Wymyśliłam, że ładnie komponowałaby mi się z Queen of Sweden.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgataBC 19:15, 29 sie 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Te zwykłe się rozsiewają mocno więc te odmianowe pewnie też. Oby tak było
Ja w przyszłym sezonie chcę jej dużo więcej. Czekam aż nasionka dojrzeją.
Pozdrawiam ciepło i idę do siebie wstawić te zdjęcia bo czekałam z nimi aż się pojawisz

Ps. Super zdjęcia, napatrzeć się nie mogę..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Bogdzia 22:46, 29 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No po takiej porcji takich zdjęc to juz nie wiadomo co chwalic bo wszystko piękne.Dzieki ze zawsze dajesz dyskretnie znac że jest tu po co zajrzec i czym oczy nacieszyc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 00:51, 30 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Szybkie oglądnie zrobiłam, a jutro wpadnę podelektować się

Kocimiętki w wodzie nie udało mi się rozmnoży
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 08:50, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna napisał(a)
Martagon

Szt. 1 :/


Zjawiskowo piękne...właśnie zakupiłam cebule botanicznych, trudno uwierzyć, że jedna szt. ma tyle kwiatów, zdecydowałam, że posadzę we wrzosowisku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 09:52, 30 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
No po takiej porcji takich zdjęc to juz nie wiadomo co chwalic bo wszystko piękne.Dzieki ze zawsze dajesz dyskretnie znac że jest tu po co zajrzec i czym oczy nacieszyc.


Też tak powiem.

Piękne te Twoje zakątki, nie mogę się nadziwić zorganizowaniu tej przestrzeni i urodzie poszczególnych planów z tak wyjątkowymi roślinami.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 10:05, 30 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
widze, ze masz gaure. Zimuje Ci?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Marzenaka 10:44, 30 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Trafiłam na kolejny piękny ogród. Można patrzeć i podziwiać bez końca!
____________________
Ogród Marzeny
Agania 12:57, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Widziałam kwiat Tripetali i pięknego kielichowca, od wiosny spaceruję u Ciebie, przeglądam ciekawostki ogrodowe i do cudownego warzywnika zaglądnęłam, pochłonięta wszelkimi innymi sprawami, nie związanymi z ogrodem, w końcu jestem u Ciebie, kocimiętkę masz wyjątkowo dorodną i obuwiki poznałam.
Muszę zdobyć sierpniową magnolię...gratuluję publikacji
Czuć już jesień w powietrzu, dobrze, że pogoda miło się sprawdza, muszę poznać "Zielone Progi" .
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies