Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Dzidka 23:29, 22 gru 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Justyna napisał(a)


Dzidko, dziękuję Ławka z Tchibo. Fajna, bo 2w1. Serdecznie



Nawet bardzo ładna i praktyczna.
Żałuję, że już niedostępna.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
sylwia_slomc... 22:09, 23 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy ogromu łask płynących od Bożej Dzieciny wprost do Serc Waszych i rodzin. Oraz Wigilii w rodzinnym gronie przepełnionej miłością.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 21:40, 28 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zdjęcia makro piękne
"Agastache ładne latem, ładne zimą". - też tak twierdzę, pod jednym warunkiem, że nie urosną do nieba
Wernonii muszę znaleźć lepszą miejscówkę.

Furczaka uchwycić to sukces dla fotografa Brawo

Popierdółki ogrodowe masz bardzo wysmakowane Nie chwalę jednej tylko wszystkie

Twoje pytanie: Arcydzięgiel. Nowość u mnie. Bardzo mi się podoba. Macie doświadczenia w jego uprawie? - miałam , urosło to wielkie, musiałam przesadzić... i tyle go widziałam Wiem jedno, przesadzania nie lubi.

Bodziszek Rosaanna - wpisuję na listę.. , wpisałabym i Crystal Delight, ale u mnie ostróżki kiepsko rosną

Świecznice, rutewki masz wypasione. Ale co u Ciebie nie jest takie????

Wizytówka to uczta dla oczu Szczególnie teraz.. wrócę do niej nie raz
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 22:13, 04 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Oglądam, sobie Twoją wizytówkę tak już od kilku dni i zachwycam się dosłownie każdym zdjęciem....piękny stwotzyłaś kaledoskop....oczy i serce się raduje, a zmysły się rozbudzają
Justynko pozdrawiam noworocznie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosiniak 17:34, 09 sty 2016


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witam noworocznie
Wizytówka zachwyca, cudowne, niespotykane rośliny, bardzo lubię do Ciebie zaglądać.

Przychodzę też z pytankiem, chodzi mi o ten zakątek z bambusami, chciałabym wykorzystać u mnie taki bambus, ale zastanawia mnie strona techniczna takiego rozwiązania. Otóż czy one są u ciebie w jakiś sposób zabezpieczane, chodzi o impregnat, czy tylko po prostu wkopane w ziemię? Czy od góry są jakoś zabezpieczone przed deszczem? Chodzi mi o to czy będzie to trwała dekoracja, czy trzeba wymieniać, wszystkie uwagi i podpowiedzi będą dla mnie cenne
Pozdrawiam!
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Justyna 19:14, 24 sty 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aniu, Sebku, Sylwio, Aganiu, dziękuję bardzo i pozdrawiam

Dzidko,
swoją kupiłam na niemieckim Tchibo, bo u nas, tak jak piszesz, nie była już dostępna. Skorzystałam z uprzejmości rodziny, która przyjeżdżając do Polski przywiozła mi ławkę. W euro była nawet tańsza niż u nas. Ofertę ogrodową mają ciekawą, jak na nasz ubogi i nienasycony rynek, szybko znika.

Małgosiu,
tyczki bambusowe mam ok. 6 lat. Wyglądają dobrze. Są zabetonowane (sucha zaprawa). Kupiłam kilka długich i piłowałam (łatwo idzie) na potrzebne mi długości. Początkowo zaolejowałam je olejem do drewna egzotycznego. Efekt ochronny utrzymywał się ok. jednego sezonu, potem zabieg trzeba by powtarzać (nie robiłam już tego). Bez impregnatu starzeją się naturalnie przybierając lekko szarą patynę. Jeśli chodzi o zabezpieczenie góry, to kombinowałem na kilka sposobów, ale żaden nie okazał się skuteczny. Najpierw je wypełniłam pianką (żółta, w tych niższych nieładnie wygladała), potem wycięłam z przeźroczytego plastiku dopasowane wielkością okrągle krążki i przykleiłam (odpadły). Mimo braku zabezpieczenia trwają dzielnie. Jak znajdziesz dobry sposób, podziel się Bambusy wieczne nie będą, ale tempo korozji nie jest znowu takie szybkie. Dla mnie są wystarczająco trwałe.
Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:17, 24 sty 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Wieści z karmnika:

Kowalik



Pani zięba

Pan zięba
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:20, 24 sty 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Pani dzwońcowa


Czyżby czyżyk


Uboga lub czarnoglówka


Kosik
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:23, 24 sty 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Brygada mazurków



Ćwirek


Bogatki
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:30, 24 sty 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Modraszka

Modraszka, raniuszek i synogarlica turecka


I ulubione raniuszki

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies