Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Bogdzia 21:15, 17 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ten ruski irys pięknie teraz trawkę udaje , nadal śliczny choc nie kwitnie.Delosperma ma piekny kolor.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 11:35, 18 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Namokły deszczem i wywrócił je wiatr - kwiaty w większości zerwałem, foty sprzed ulewy

Nowa Zembla



Haga



Polarnacht kwitnie najmniej okazale.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
AgnieszkaW 12:08, 18 maj 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Rodonendrony masz bardzo ładne. Ja cały czas się "łamię", czy wprowadzać je do mojego ogrodu. Mam azalie i jednego rodka - niziutki, niebiesko-fioletowy (podoba mi się, bo ma szaro-niebieskie młode listeczki i chyba chcę go więcej) Bardzo podoba mi się u Ciebie piwonia koperkowa - to już potężny krzak Miłej niedzieli
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
monteverde 17:29, 18 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Masz rację, dobrze, że przejrzałam oferty no i Twoją Polarnacht, zaraz zmieniam nazwę, tak to w naszych sklepach sprzedają Mariusz w nagrodę dzisiejsza fotka, jeszcze czekam na moją, druga od Ciebie nie ma pączka i jedna moja
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 22:17, 18 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Polarnacht niestety takie ma tendencje do mniejszej ilości kwiatów ale zwraca uwage kolorem. Miłego tygodnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 05:38, 19 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Polarnacht niestety takie ma tendencje do mniejszej ilości kwiatów ale zwraca uwage kolorem. Miłego tygodnia.

Kolor faktycznie jest piękny, zauważyłem, że zakwita po innych, co ogólnie wydłuży kwitnienie. Najprędzej
kwiaty pojawiły się u 'Cunningham's White' .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:09, 19 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
AgnieszkaW napisał(a)
Rodonendrony masz bardzo ładne. Ja cały czas się "łamię", czy wprowadzać je do mojego ogrodu. Mam azalie i jednego rodka - niziutki, niebiesko-fioletowy (podoba mi się, bo ma szaro-niebieskie młode listeczki i chyba chcę go więcej) Bardzo podoba mi się u Ciebie piwonia koperkowa - to już potężny krzak Miłej niedzieli

Bardzo oryginalny jest Twój ogród, trudno oceniać z zewnątrz, czy jest tam miejsce dla różaneczników. Ja kocham kolory, barwną wiosnę, tak więc z wyborem nie miałem większych problemów, bardziej obawiam się o choróbska, które uszczuplą ich dekoracyjność, bo po cóż wówczas uprawiać - ma być okazale, między innymi po to tworzymy ogrody.
Klikam do Ciebie, choć na chwileczkę oczy pocieszyć
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:17, 19 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
monteverde napisał(a)
Masz rację, dobrze, że przejrzałam oferty no i Twoją Polarnacht, zaraz zmieniam nazwę, tak to w naszych sklepach sprzedają Mariusz w nagrodę dzisiejsza fotka, jeszcze czekam na moją, druga od Ciebie nie ma pączka i jedna moja

Czy to jedna z siewek?

Wszystkim życzę miłego dnia. Irys Poranek z kolekcji Pana S.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 11:23, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Mariusz napisał(a)

A sobie coś ubzdurałem, że masz 45 arów, ponadto na fotkach wszystko wygląda bardzo obszernie.


A ja mam 31 własnych (z domem i podjazdem) oraz 10 arów skarpy nad strumieniem .

Ale brakuje mi powierzchni płaskich, równych - najlepiej czarnoziemów.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:27, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Mariusz napisał(a)

I trawka Koeleria glauca ... jak przestawiłem literkę, krzyczcie - kaleczę z etykietek.




Stwierdzamy brak okaleczeń nazw. Poprawnie.
Liliowiec wiosenny - pierwsze słyszę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies