Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

nawigatorka 22:38, 04 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tez zdziwił mnie brak tłumów. pozazdrościć
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Matka 22:40, 04 lip 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Wczoraj byłam w Mielnie-tez mało ludzi, ciekawe czemu?
Może ludzie w ogrodach?
____________________
U Matki
waldek727 01:00, 05 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Magda70 napisał(a)

Pozdrowienia z baltyckiej plazy sle

Wiesz Madziu, że w pierwszej chwili to Cię nie poznałem.
Zmieniłaś kolor włosów?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Magda70 21:53, 05 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zielona napisał(a)
Magda, ale jaja z tą hakone!!! Normalnie jestem w szoku! Ciekawe, czy jest na forum ktoś, kto zna zasady regresu odmiany w kierunku wyjściowej formy.

FC - dzięki za info.


No ja też jestem w szoku. Ale nic z nią na razie nie robię..niech sobie rośnie dopóki mnie nie denerwuje

nawigatorka napisał(a)
Wiesz ja kiedys kupiłam siewki róznych odmian hakone - każda wyglądała inaczej - gładkie, paski, jedna taka troche bura w kolorze - kupiłam bo podobno najlepiej znoszą słońce - a teraz po roku wszystkie się zrównaly i są całe zielone


o masz... też fajnie


Cleo napisał(a)
Zaglądnęłam i miałam pytać o żagiel, ale widzę, że jednak nie ma, boście nieczasowi.
Z trawkami to cuda jakieś się zadziały chyba. Czasem tak bywa, że dzieci nijak do matki podobne


z żaglem walczę...czy też raczej z eMem...bo on ma swoje wizje a ja swoje
I ja mu udowadniam, ze da radę zrobić tak aby się za bardzo nie rzucalo w oczy więc on za każdym razem przynosi jakieś rurki, śrubki, blaszki itp...a ja proszę grzecznie aby jeszcze coś innego skombinował wymyślil

Joaska napisał(a)

no ale pięknie wyglądają sadzone tak gęsto... muszę upolować kilka cebulek bo są fantastyczne....będziesz je co rok wykopywać??? czy mogą sobie być niewykopywane??


Nie planuję wykopywać w ogóle. Za dużo mam cebul aby sie z nimi bawić..
Tylko te Krzysztofa - kilka wykopię a by nie były za gęsto bo popelniłam błąd jesienią i sadzilam obok siebie...a one są jednak duże i za ciasno im było.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:01, 05 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tess napisał(a)
Cudnie. Ależ bujnęło wszystko.


Nooooo

jalos napisał(a)
Zajrzałam żagiel oblukać....
A tu figa z makiem...
Za to bajeczne czosnki widziałam


no figa.
Jeszcze...weekend był upalny więc już w ogóle w ogrodzie nie robiliśmy... Tylko plaża...i plaża

Konieczki napisał(a)
Magda Ty wygrałaś ten konkurs??? Kiedy opijamy


Chyba nie...bo nikt z gminy się nie odzywa do mnie

ag_zie napisał(a)
Pięknie! Ślad zostawiam i będę wracać!


A zapraszam, zapraszam

ewa004 napisał(a)
Wygrałaś !!!!


Madziu ile u Ciebie kosztuje miłorzab takiej wielkości jak Ty masz ?
W jedynej szkółce w jakiej go znalazłam w Człuchowie powiedział mi za takiego 180 zł, a za takiego z 170 cm - 380zł!!
Ale to jest ta szkółka co to trawki ma po 30 zł

Mam sie już z nich leczyć ?
Czy raczej właściciel tej szkółki niech się leczy



Ewuś, ja kupowalam po ok 45-50 zł.
Ceny u Ciebie to przeginka!
Jak chcesz to się zorientuje i ewentualnie Ci wyslę co??

asa7 napisał(a)
Dodaję do obserowowanych. Piekny nowoczesny ogród, taki uporządkowany. Cudo po prostu. Strasznie mi się podoba rabata grabowa oraz wszechobecne czosnki i trawy.
Zainteresował mnie bardzo problem z zadaszaniem altany - żaglem. Na razie jeszcze nie mam altany, ale mam wstępny projekt i też chciałam zrobić w takim stylu jak Ty, czyli prosty sześcian z płóciennym zadaszeniem. Ostatnio byłam w praktikerze i widziałam taką altanę:
https://static.praktiker.pl/miniaturki/upload/zdj_produktow_nieobrobione/1000x1000/453972.jpg
Sama konsttrukcja bardzo kiepskiej jakosci , z nieporzebnie wystająycmi elemntami, ale zainteresowało mnie zadaszenie ( było pszesuwne na takich szynach jak zasłony). Jednak nie przyjżałam się dobrze - jak oni niby mają zamiar przy takim rozwiązaniu odprowadzić wodę. Widziaiłam już parę razy takie rozwiązanie np tutaj:
http://www.ogrody-projektowanie.pl/ogrod_z_pergola.html
wydaje mi się ze jednak trochę wody będzie tam stało


Ja właśnie mialam takie przesuwne zadaszenie robić....ale...nie chce mi się w tym roku. Więc doszliśmy do wniosku, że na razie żagiel... Lenistwo moje wzięło góre W sumie mam w tym roku inne piorytety

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:09, 05 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ewelaa74 napisał(a)


dziękuję
Z innej perspektywy też pięknie !
pozdrawiam


Oj...dziś ta rabata już ładniej wygląda

jalos napisał(a)
Magda, czemu u siebie nie bywasz?


bo lenia mam

Tess napisał(a)
Bo się boi, że znowu impreza się zrobi
Magda, wiesz, że imprezy są organizowane i bez udziału właściciela?


Wiem, wiem...już się o tym przekonalam

amelia_b napisał(a)

Dzisiaj to tylko pod parasolem i z czymś co ma palemkę




nawigatorka napisał(a)
Tez zdziwił mnie brak tłumów. pozazdrościć


Dziś byliśmy w Rowach - na plażę weszliśmy na chwilę...i tam już tłumy...Masakra.
A jeszcze w Ustce, Rowach czy Jaroslawcu trwają prace zabezpieczające przed podmywaniem plaży więc część z nich jest wyłączona z użytkowania...

Bogda napisał(a)
Wczoraj byłam w Mielnie-tez mało ludzi, ciekawe czemu?
Może ludzie w ogrodach?


W ogrodach też nie dało rady wytrzymać...

waldek727 napisał(a)

Wiesz Madziu, że w pierwszej chwili to Cię nie poznałem.
Zmieniłaś kolor włosów?


Niee...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:14, 05 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Cleo, Asa7, Madzen i Nawigatorko...


z opisu żagla wynika, że a i owszem...jest przeciwdeszczowy...ale tu chodzi raczej o lekki deszcz. Z tego co czytalam to wielkim opadom nie podoła

Więc i problem z kurzem chyba zniknie. Okaże się w praniu.

Jak już zawiśnie i spadnie deszcz - zdam relację...ale kiedy to będzie? Normalnie wstyd mi , że tak się ociągam.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
ewa004 22:14, 05 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Madziulka mam nadzieje ze w tym roku się spotkamy Wtedy ewentualnie się rozejrzysz i mi kupisz
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Magda70 22:18, 05 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ewa004 napisał(a)
Madziulka mam nadzieje ze w tym roku się spotkamy Wtedy ewentualnie się rozejrzysz i mi kupisz


Hmm...a planujesz w nasze rejony wypad?? Czy myślisz o Dobrzycy??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Cleo 22:51, 05 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Magda70 napisał(a)
Cleo, Asa7, Madzen i Nawigatorko...


z opisu żagla wynika, że a i owszem...jest przeciwdeszczowy...ale tu chodzi raczej o lekki deszcz. Z tego co czytalam to wielkim opadom nie podoła

Więc i problem z kurzem chyba zniknie. Okaże się w praniu.

Jak już zawiśnie i spadnie deszcz - zdam relację...ale kiedy to będzie? Normalnie wstyd mi , że tak się ociągam.


Wstyd jak nic, ale niech Ci będzie..
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies