Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

leon60 20:05, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Sesleria jest rewelacyjna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Magda70 20:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ugrzęzłam dziś w kuchni....robię:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4910-sos-slodko-kwasny

tylko wydawalo mi się, że mam wielki gar a jednak powinnam mieć większy i muszę dzilić wszystko na dwa gary ale sosik smakowity....mniam!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
AgaeM napisał(a)

a ja proszę o techniczną podpowiedź, w jaki sposób przymocowaliście "nogi" altany do podłoża (stoi na trawie, czy na płytach?). Zakopana, czy jakieś kotwy?


AgaeM wybacz!!!!!! Umknęło mi Twoje pytanie....tzn widzialam i mialam już odpowiedzieć ale czym się zajęłam, wyłączyłam komputer i dopiero wczoraj wieczorem sobie przypomnialam Chyba mam początki sklerozy...

Nogi altany są pomalowane hydroizolacją do fundamentów, dodatkowo są kotwy i zalane betonem. Tak ok 50cm jest w zakopane. Zależalo mi na tym aby nie było widać żadnych "łączeń". Zdaję sobie sprawę, ze drewno będzie kiedyś gnić ale to są belki 12' więc ok 10 lat powinny wytrzymać a za 10 lat zrobię kolejną rewolucję bo kiedyś ta konstrukcja mi się znudzi.

Buźka i sorki za moją sklerozę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:38, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
katiaxx napisał(a)
popatrz a ja tak gapiłam na Twój ogród a ławeczkę na tyle widzę pierwszy raz.
Nie przejmuj się tyłami w wątkach tzn w moim konkretnie bo u mnie się nic nie dzieje a ja chodzę tylko po ludziach, szwędaczka się włączyła


No ja nie wiem jak Ty się gapilaś....chyba jakoś w kratkę ?! Ławeczka już była pokazywana...


Tess napisał(a)
Pięknościowo.
Harmonia i prostota.


Tessiu...na tym mi właśnie zależy....aby było prosto i harmonijnie. Nie wszystko jeszcze współgra ze soboą ale nad tym popracujemy

Czytalam o Twoich zdobycznych buksikach...cudne są. Niezła farciara z Cibeie i spryciula

nieszka napisał(a)
A ta laweczka na tylach chyba dostala cos nowego w nogi?


Mówisz o karmniku i płytach? Nie pamiętam jakie fotki wstawialam wcześniej...

Jagodaa napisał(a)
Stipe mieć muszę, no muszę mieć!

Super znów się u Ciebie pogościć .


Jagodaa...Ty nie masz stipy!?! Musisz...mieć koniecznie. Moje się cudownie rozsiewają na razie. Przypomnij się wiosną - jak przezimują to się podzielę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
JulkAd 20:39, 26 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Magda70 napisał(a)
Ugrzęzłam dziś w kuchni....robię:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4910-sos-slodko-kwasny

tylko wydawalo mi się, że mam wielki gar a jednak powinnam mieć większy i muszę dzilić wszystko na dwa gary ale sosik smakowity....mniam!


Fiesz Madzia, że kusisz tym Toszki sosem?....my wszyscy w domu lubimy...szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam...musiałabym raniutko na giełdę warzywną w poniedziałek, albo czwartek jechać

pozdrówka zostawiam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Magda70 20:51, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nieszka napisał(a)

Moja psina tez tak uwaza. Wymoscila sobie w niej legowisko


Moje kociaki na razie ją szanują i legowiska nie robią

ewa004 napisał(a)
Madziula pięknie
U nas wczoraj -3 było!!!!!!!! to co jeszcze w miare kwitło nadje się na kompost.


Ewcia...żartujesz? Już przymrozki u nas? Tzn u was...do mnie jeszcze nie doszły na szczęście...
A w ogóle to gdzie się podziewasz?? Wysłałam fotki

Jagodaa napisał(a)
I jeszcze bardzo mi się podoba ten mały detal w żwirku przy ławce .


Karmnik aurea

beta napisał(a)
cos tam widzę

ale numer z tymi brunnerami...jakoś tak dziwnie to wygląda...

jak ładnie ci się bodziszek rozrósł

i jarząby mi się podobają

po za tym na targi w sobotę nie uda mi się dotrzeć..będziemy w kontakcie...


Będziemy zatem

Tess napisał(a)

Obstawiam zielone ufoludki.
Te cisy za nimi będą takie fajnie roztrzepane? czy stozki?


Ufoludki powiadasz...jutro im się przyjrzę.
Cisy nie będą fajne roztrzepane. Bedą stożkami
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:53, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
JulkAd napisał(a)


Fiesz Madzia, że kusisz tym Toszki sosem?....my wszyscy w domu lubimy...szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam...musiałabym raniutko na giełdę warzywną w poniedziałek, albo czwartek jechać

pozdrówka zostawiam


Jedź, warto. Pycha jest.
Śledzisz siatkówkę kobiet? Ogólnie to nuda jak polki nie grają...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
aage napisał(a)


Przycinasz seslerię? kiedy?


Aage witaj u mnie
Seslerii jeszcze nie przycinalam. Rośnie u mnie odpaździernika 2013r
Więc jeśli będę przycinać to dopiero po zimie - wiosną razem z innym trawkami - ale to zależy jak b edzie wyglądać. Ale tak jak pisala Magnolia - jak bedzie brzydka ciachnąć krótko - za 2 tygodnie bedzie piękna. Więc tak zrobię

iwonadm napisał(a)
pięknie pięknie zachwyca niezmiennie


Dziękuję Miło mi bardzo!

Tusiala napisał(a)
Fajnie, że wreszcie dałaś nowe zdjęcia. Uwielbiam tutaj spacerki. W Twoim ogrodzie porządek, harmonia i taki spokój. Jeden dominujący kolorek


Marta...u Ciebie też mam zaległości...ale siara! Dziękuję kochana!

kamasja napisał(a)
Madziu super jak zwykle, mogę tak siedzieć i oglądać wciąż. Lubię ludziom "zaglądać w ogródki" a tu można bezkarnie.Miodzik. Czytam te wszystkie nazwy traw roślin i wszystko już mi się miesza ale stipa to moja miłość po bukszpanach (niestety jeszcze jej nie mam bo na wiosnę nigdzie nie było)poczekam do przyszłego roku i gdzieś wcisnę bo jest obłęna.


Oj ja też lubię tak zaglądać
Stipa jest przecudna...jak dalej jej nie znajdziesz to przypomnij się bo pewnie uda mi się zebrać nasiona- może i siewki ale to zależy od naszej kochanej pani zimy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MAD 21:18, 26 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Lubię u Ciebie spacerować. Pięknie tu... Tak podglądam Twoje gabiony bo czaję się na gabionowe ogrodzenie.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
baraga1904 21:21, 26 wrz 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Mnie zachwyca modrzewiowa...taka poukladana rabata...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies