Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Iwk4 21:24, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Magda70 napisał(a)
Modrzewiowa




Witaj Magdo. Dziś w nocy się obudziłam, a że szybko spać nie mogłam, to weszłam na O. Pochodziłam po twoim ogrodzie, zobaczyłam fotki z lotu ptaka, czyli okiem twojego M na dachu i drzewie, ale najbardziej urzekły mnie (jeśli w definicji twojego ogrodu może być "bardziej" ) kulki wyskakujące z rzędu. Czy to była jakaś inspiracja, czy twój własny pomysł? Jeśli inspirka, Magdo, wrzuć mi link do mnie. Pozdrawiam. I już nic nie zmieniaj. Masz idealnie.
Oczywiście komentarz chciałam pisać od razu, ale jak zobaczyłam , że jest 3 w nocy, dałam sobie spokój.
____________________
Ogródek Iwony II
JulkAd 21:24, 26 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Magda70 napisał(a)


Jedź, warto. Pycha jest.
Śledzisz siatkówkę kobiet? Ogólnie to nuda jak polki nie grają...


Madzia zdecydowanie wolę facetów oglądać...jak Polki grają to owszem, chętnie spojrzę, ale mam wrażenie, że dziewczyny to w zwolnionym tempie grają...

Sos faktycznie łatwy...do spróbowania konieczny (tylko czas wolny mi się skończył)...jak duży garnek musiałaś uszykować na niego?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Magda70 21:29, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
MAD napisał(a)
Lubię u Ciebie spacerować. Pięknie tu... Tak podglądam Twoje gabiony bo czaję się na gabionowe ogrodzenie.


Oj...jak ja żałuję, że nie mam gabionowego ogrodzenia. Za późno wlazłam na ogrodowisko niestety...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:29, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
baraga1904 napisał(a)
Mnie zachwyca modrzewiowa...taka poukladana rabata...


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MAD 21:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Magda70 napisał(a)


Oj...jak ja żałuję, że nie mam gabionowego ogrodzenia. Za późno wlazłam na ogrodowisko niestety...

Dobra, dobra. Czytałam o napelnianiu wysokich gabionów...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Magda70 21:36, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Iwk4 napisał(a)

Witaj Magdo. Dziś w nocy się obudziłam, a że szybko spać nie mogłam, to weszłam na O. Pochodziłam po twoim ogrodzie, zobaczyłam fotki z lotu ptaka, czyli okiem twojego M na dachu i drzewie, ale najbardziej urzekły mnie (jeśli w definicji twojego ogrodu może być "bardziej" ) kulki wyskakujące z rzędu. Czy to była jakaś inspiracja, czy twój własny pomysł? Jeśli inspirka, Magdo, wrzuć mi link do mnie. Pozdrawiam. I już nic nie zmieniaj. Masz idealnie.
Oczywiście komentarz chciałam pisać od razu, ale jak zobaczyłam , że jest 3 w nocy, dałam sobie spokój.


Ja nie wiem jak można obudzić się o 3 w nocy i siedzieć na kompie...nawet jak się obudzę to nie wstaję...chyba leniwa jestem Zaciskam mocno oczy i udaję, że śpię ha ha.

Kulki wyskakujące z rzędu to pomysł Magnolii, która ubiegłoroczną wiosną pomagala mi przy tej rabacie. Wtedy jakoś mnie te kulki nie przekonały a w tym roku sobie o tej propozycji przypomnialam i ta dam...dosadzam kuleczki. Jutro dojdą dwie nowe ( o ile pogoda psikusa nie sprawi)

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:39, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
JulkAd napisał(a)


Madzia zdecydowanie wolę facetów oglądać...jak Polki grają to owszem, chętnie spojrzę, ale mam wrażenie, że dziewczyny to w zwolnionym tempie grają...

Sos faktycznie łatwy...do spróbowania konieczny (tylko czas wolny mi się skończył)...jak duży garnek musiałaś uszykować na niego?


No właśnie duuuuży. Ma taki specjalny gar do gotowania przetworów i tak byl za maly. MMusialam przyprawione pomidory podzielić na pół i resztę składników również
Więc zrób może na początek z połowy porcji?
Miałam bardzo mięsiste pomidory, który nie miały za dużo wody
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
AgaeM 21:40, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Magda70 napisał(a)


AgaeM wybacz!!!!!! Umknęło mi Twoje pytanie....tzn widzialam i mialam już odpowiedzieć ale czym się zajęłam, wyłączyłam komputer i dopiero wczoraj wieczorem sobie przypomnialam Chyba mam początki sklerozy...

Nogi altany są pomalowane hydroizolacją do fundamentów, dodatkowo są kotwy i zalane betonem. Tak ok 50cm jest w zakopane. Zależalo mi na tym aby nie było widać żadnych "łączeń". Zdaję sobie sprawę, ze drewno będzie kiedyś gnić ale to są belki 12' więc ok 10 lat powinny wytrzymać a za 10 lat zrobię kolejną rewolucję bo kiedyś ta konstrukcja mi się znudzi.

Buźka i sorki za moją sklerozę [/quote
))))))
bardzo dziekuje za odpowiedz. to ja min. ci nabilam tysiac wyswietlen bo ciagle zagladalam czy juz odpisalas ))
dzieki raz jeszcze. ja myslalam podobnie. ze wykopiemy dolek wsadzimy bal i zalejemy betonem. albo wersja 2. dolek, wlac beton, jakis duzy gwint zatopic. a bal wkrecic od gory. wowczas nie dotykaloby podloza.
czy mieliscie jakies inne pomysly, proste, tanie, najlepiej wlasnymi silami do zrobienia?
____________________
szałwie czy lawendy
Magda70 21:40, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
MAD napisał(a)

Dobra, dobra. Czytałam o napelnianiu wysokich gabionów...


Oj...no była masakra. Ale kto by to pamiętal
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MAD 21:46, 26 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Magda70 napisał(a)


Oj...no była masakra. Ale kto by to pamiętal


A jednak daje to do myślenia. Przy 80 metrach ogrodzenia frontowego... Ale najwyżej zrobimy z przęsłami co jakiś czas... Zresztą finansowo pewnie by nas styrało na takiej długości. Zaczynam się odchudzać żeby zmieścić sie do tych gabionów...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies