Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

atena35 11:53, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
magnolia napisał(a)
prosiłas o kilka fotek wiosnennych z mojej 'roli'

seslerie heuflera- moje kępy sa spore a mocno je wyczochrałam co widać jeszcze


Magnolio mogłabyś wstawić zdjęcie letnie selserii (u mnie)? pliss
Opuchlaki pożarły mi żurawki i zamierzam zamienić na lawendę albo trawy właśnie.
Bardzo spodobała mi się selseria ale caerulea bo niska jest.
____________________
Ogród Tosi
Wieloszka 12:23, 25 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Magda macham wiosennie i czekam na ten kawałek ogrodzenia z zapartym tchem

Magnolio jaka boska lawenda!!! Jeszcze raz poproszę (bo na pewno już było) dokładną instrukcję przygotowania ziemi i źródło zakupu sadzonek. Plisssss Moje znów do wymiany, całe suche po zimie Nawet jak odbiją, to nie chcę co roku patrzeć na takie suchoty aż do maja
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
magnolia 12:59, 25 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wieloszka napisał(a)
Magda macham wiosennie i czekam na ten kawałek ogrodzenia z zapartym tchem

Magnolio jaka boska lawenda!!! Jeszcze raz poproszę (bo na pewno już było) dokładną instrukcję przygotowania ziemi i źródło zakupu sadzonek. Plisssss Moje znów do wymiany, całe suche po zimie Nawet jak odbiją, to nie chcę co roku patrzeć na takie suchoty aż do maja


u mnie ziemia jest lekka, piaszczysta, więc nie robiłam i nie robię z nią nic poza wapnowaniem i sypię popiół z kominka.
U Ciebie ważne żeby woda odpływała od lawendy- może nieznaczny spadek z rabaty zrób i dodaj jakąz lekką domieszkę- np piasku do ziemi. Zwapnowac tez nie zaszkodzi.
Ale cały efekt o tej porze roku i zimowy polega na tym że to lawenda mieszaniec gatunkowy. Prawdopodobnie to Grosso. Ona ma inne liście, jest ciut wyzsza, troszkę bladziej kwiatnie, ale nie jakoś duzo bladziej.
No i tne ja po kwiatnieniu, a właściwie na koniec kwitnienie- w połowie sierpnia i drugi raz- wtedy mocniej teraz, za ok 1-2 tygodnie. Tnę nozycami do cięcia buksów na poduchę.
pokaże Ci tak samo traktowaną lawendę zwykłą- sam gatunek, mam taką jedną


sadzonki sowje kupowałam w słynnych 6pakach w Auchan ( bywają tez w Obi i chyba Leroy)- holenderskie, pod nazwą Viva. Jak nie znajdziesz, daj znać, poszukam swoich sadzonek- jeszcze mam ich troszkę ( tylko maluchy)
____________________
beta 13:04, 25 mar 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marto, a kiedy użyć dolomitu?...już?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
magnolia 13:09, 25 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
beta napisał(a)
Marto, a kiedy użyć dolomitu?...już?

tak,już.
____________________
Wieloszka 13:11, 25 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Magnolio dziękuję! Żeby mi nie umknęło - pozwolisz, że przekopiuję Twoją odpowiedź do siebie.
Popiół z kominka czeka -w dużej ilości, to im nie pożałuję, dolomit też
Na rabacie z lawendą przy domu mam sucho, na rabacie z umbrami - bardziej mokro - ale wszędzie wyglądają tak samo. Sadzonki no name kupowane na giełdzie w paletkach. Kwitną na ciemny fiolet. Mam parę sztuk starej lawendy też no name, ale kwitnie tak jak ta Twoja jedna - bardziej blado i nawet wygląda teraz tak samo, czyli nie na całkowicie uschniętą.
Będę obserwować czy i kiedy odbiją. Jeśli do tego czasu ich widok nie doprowadzi mnie do szału, to dam im ostatnią szansę . W innym przypadku - zapisałam źródło tej lepszej lawendy i będę polować w sezonie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
magnolia 13:14, 25 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wieloszka napisał(a)
Magnolio dziękuję! Żeby mi nie umknęło - pozwolisz, że przekopiuję Twoją odpowiedź do siebie.
Popiół z kominka czeka -w dużej ilości, to im nie pożałuję, dolomit też
Na rabacie z lawendą przy domu mam sucho, na rabacie z umbrami - bardziej mokro - ale wszędzie wyglądają tak samo. Sadzonki no name kupowane na giełdzie w paletkach. Kwitną na ciemny fiolet. Mam parę sztuk starej lawendy też no name, ale kwitnie tak jak ta Twoja jedna - bardziej blado i nawet wygląda teraz tak samo, czyli nie na całkowicie uschniętą.
Będę obserwować czy i kiedy odbiją. Jeśli do tego czasu ich widok nie doprowadzi mnie do szału, to dam im ostatnią szansę . W innym przypadku - zapisałam źródło tej lepszej lawendy i będę polować w sezonie.


pewnie, kopiuj.
Popiół z kominak jak odkładasz nie na rabatę, to powinien byc przykryty ( ale zapomniałam dlaczego cholewka) przed słońcem.
I podobno najbardziej korzystny jest jak się go rzuca podczas wiązania pąków kwiatów. Mnie się nie chce go składować, dletego od razu leci na rabaty

ja zetne lawendę to pokażę , będzie widac że im nie żałuję ciachania
____________________
agniecha973 13:24, 25 mar 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja już swoje lawendy opitoliłam we wtorek. Na 10 cm od ziemi. Od poniedziałku latam po ogrodzie w krótkim rękawku, więc stwierdziłam, że już czas. Mam 2 odmiany. Widać wyraźną różnicę w krzaczkach, tak jak u Magnolii.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
jazzy 13:47, 25 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Magda70 napisał(a)

Kurdeee ależ Ty masz trawnik! Czy dobrze zrozumiałam, że chcesz nowy robić?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beta 13:49, 25 mar 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jazzy, pytanie co prawda nie do mnie, ale odpowiem...chodzi o trawnik od frontu...chyba
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies