Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Wieloszka 13:56, 25 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)


pewnie, kopiuj.
Popiół z kominak jak odkładasz nie na rabatę, to powinien byc przykryty ( ale zapomniałam dlaczego cholewka) przed słońcem.
I podobno najbardziej korzystny jest jak się go rzuca podczas wiązania pąków kwiatów. Mnie się nie chce go składować, dletego od razu leci na rabaty

ja zetne lawendę to pokażę , będzie widac że im nie żałuję ciachania

Przez przypadek popiół leży przykryty w garażu, nie wiedziałam, że tak trzeba Tak samo, jak nie wiedziałam, że należy go rozsypywać podczas wiązania pąków - czyli teraz podsypię dolomitem, a z popiołem zaczekam.
Dzięki!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
jazzy 14:15, 25 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
beta napisał(a)
Jazzy, pytanie co prawda nie do mnie, ale odpowiem...chodzi o trawnik od frontu...chyba

Uff ulżyło mi
Dzięki
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beta 14:19, 25 mar 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
jazzy napisał(a)

Uff ulżyło mi
Dzięki


tak myślałam, że ulży
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Malgosik 16:04, 25 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
faktycznie szkoda że magnolia nie ma swojego wątku, możnaby się naoglądać
a tak poluj tu człowieku

dziewczyny a jak ja mam lawendę wyżwirowaną to mam zdejmować ten żwirek by posypać popiołem z kominka?
czy wystarczy posypać i spłukać?
macie jakieś doświadczenia?

Magda pozdrawiam
i innych również
Moje skrzynie warzywne ciągle niezrobione, ale już teren prawie równy i grusze za planowanymi skrzyniami posadzone, a to był niezbędny krok przed kładzeniem ekobordów pod żwirek, na który mają stać skrzynie
____________________
Ogród na glinie
malkul 18:27, 25 mar 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Wieloszka napisał(a)

Przez przypadek popiół leży przykryty w garażu, nie wiedziałam, że tak trzeba Tak samo, jak nie wiedziałam, że należy go rozsypywać podczas wiązania pąków - czyli teraz podsypię dolomitem, a z popiołem zaczekam.
Dzięki!


ja swój to albo bezpośrednio na rabaty albo do kompostu wrzucam.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 18:34, 25 mar 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Oczywiście że ukradłam do siebie zdjęcia Marty
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Magda70 20:34, 25 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magnolia napisał(a)


Magduś, spoko, Twoja nie kwitnie, bo to skalna, jeszcze ma czas, u mnie tez nie kwitnie jeszcze.

Sebek- za mało aktywna jestem żeby watek zakładać. Chyba że doczekam się w swoim zyciu podjazdu, to z radości nawet i wątek założę.


A widzisz...to mnie pocieszyłaś. Myślalam już, że ciala dalam i nie zakwitnie... Zmartwienie duże by to nie bylo...ale podobają mi się jej kwiatki

No to Cię za slowo trzymam i przypomnę jak już będzie podjazd
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:37, 25 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
atena35 napisał(a)


Magnolio mogłabyś wstawić zdjęcie letnie selserii (u mnie)? pliss
Opuchlaki pożarły mi żurawki i zamierzam zamienić na lawendę albo trawy właśnie.
Bardzo spodobała mi się selseria ale caerulea bo niska jest.


Bierz Tosia...jest cudna!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:39, 25 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Też jestem za tym aby pracowało się dwa dni a płacili za pięc dni

Ja swoją lawendę chyba w sobotę przytnę, Opitoliłam ją jesienią zgodnie ze wskazówkami Magnolii i mam zamiar się nią cieszyć w tym roku
Też mam Vivę z OBI.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:47, 25 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jazzy napisał(a)

Kurdeee ależ Ty masz trawnik! Czy dobrze zrozumiałam, że chcesz nowy robić?


beta napisał(a)
Jazzy, pytanie co prawda nie do mnie, ale odpowiem...chodzi o trawnik od frontu...chyba


Hehe...Tak Beatko chodzi o tę część od frontu

Ten ładny zielony to jest w tamtym roku zakładany - przy tarasie właśnie.

Ale dałam ciała i zasugerowalam się reklamą w Mai...i nie zwróciłam uwagi, że powinna być w tym miejscu trawa raczej do boisk sportowyvh...bo strasznie się zadeptuje niestety a często tam maszerujemy w tę i wewtę...

A trawnik od frontu jest zryty przez moje ulubione kreciki i eM się wkurzyl...i będzie zrywał wsio i kładł siatkę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies