Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 19:11, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
L00zak napisał(a)


Sylwia, co to za trawy? Rozplenica japońska Hameln i Stipa?
Interesuje mnie jaka to odmiana Stipy i czy ona u Ciebie zimuje ?
Z góry dziękuję


Stipę wiesz gdzie kupowałam bez nazwy ... a rozplenica to Halmen (pod brzozami) Stipa przezimowała i nawet młode siewki miała ale zima była łagodna .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:15, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Maga76 napisał(a)
Cześć Syla
Ale piękny spacer nam zafundowałaś. Normalnie nie chce się wierzyć że ten ogród jest taki młody..Czytam Twój pierwszy wątek od początku - jestem dopiero na 365 stronie.. Nie chce się wierzyć, że sama to wszystko posadziłaś Słaba płeć - akurat!
Pozwolisz, że stanę się stałą bywalczynią?

A i jeszcze odnośnie brzóz - ja też je kocham. I planuję mieć. I mi śmieci nie przeszkadzają, ale nigdy nie wiesz kto mieszka za płotem

Pozdrawiam serdecznie
Magda


Tak masz rację , nigdy nie wiadomo jaki się nam sąsiad trafi ... Moja sąsiadka ma piękny wysoki żywopłot dlatego moje brzozy u niej nie śmiecą ...
Fajna przygoda z zakładaniem ogrodu już za mną . Teraz marzę aby mi sił nie brakło na pielęgnację . Choć mam jeszcze małe planiki co gdzie jeszcze Zapraszam ciągle
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:18, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
justajusta napisał(a)
Obłęd!!! Ile lat ma Twoja hakone, czy sadziłaś ją gęsto? Ona chyba woli rosnąć w cieniu, posadziłam parę sztuk wiosną na słońcu i część chyba wypadło.


Moja hakone ma chyba ze 3 latka lub 4 - nie pamiętam ... Rośnie w półcieniu ... Tam gdzie ma zdecydowanie za dużo słońca lekko ją przypala ale wiem , że w całkowitym cieniu nie będzie się ładnie wybarwiać (na intensywnie limonkowy lub żółty jak kto woli )
Po obserwacji swoich traw mogę stwierdzić , że lubią poza słońcem ( poza oczywiście hakone) dużo wilgoci ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
babka 19:18, 11 paź 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Syla napisał(a)


Już podaję nazwy ... o ile się nie mylę w zapiskach to te brązowe trawy to bronze form a jeżówki green jewel ....
Trawy musiałam troszkę podciąć bo się kładły na rozchodniki , teraz choć mniej estetycznie widać rozchodniki ...
Cytuj zdjęcie jeśli tylko Ci się podoba


Bardzo Ci dziękuję Tak się właśnie zastanawiałam co to za trawki są takie niewysokie i sterczące Mam Milk Chocolate więc w tym zestawieniu będą chyba akurat bo niższe są
Czy będziesz może zbierała nasionka tych jeżówek ? kupiłabym chętnie

Edytuję bo właśnie wyczytałam, że jeżówki odmianowe nie powtarzają cech rośliny matecznej
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
lojalna_ 19:20, 11 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Sylwiu nie sadziłam , ze u Ciebie jeszcze piekniej sie ogrod rozrosnie w kolejnej jesiennej odslonie wzdycham

Czy to tutaj trafil Twoj olbrzym bukszpanowy?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Syla 19:21, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Borbetka napisał(a)
Oczy z orbit, oczy na wierzch ... czyż te teksty nie wyjmują z butów? Warto było tę rewolucję ogrodu zrobić Sylwia prawda? Zapytam przy okazji czy masz grujecznika. Jeśli tak, to ciekawa jestem przebarwienia jesiennego. U mnie do końca sezonu jest zielony, a potem mróz i koniec. Jeszcze nigdy się pomarańczowo-czerwony nie zrobił.


E tam z orbit zaraz Jest to jakoś składnie poukładane i zawsze znajdzie się jakieś ale ...

Nie mam grujecznika i raczej mieć nie będę ... Jakoś nie bardzo mi leży

Dlaczego się nie przebarwia ? Może dlatego , że nie miał jeszcze sposobności ze względu na szybko zmieniające się warunki pogodowe ? Nie wiem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:23, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Margo napisał(a)
Sylwia, ogród zachwyca jak zwykle i o każdej porze roku
A ja zwróciłam uwagę na szpaler tuj u sąsiada, jest przeogromny i fajne tło robi.
No i zapewnia prywatność we własnym. Ach, ile ja lat jeszcze będę czekać na taką zieloną ścianę...


Margo , żywopłot u siąsiadki to 10 lat oczekiwań . Ten był już dwa razy ciachany ... Miałam to szczęście , że już był i dlatego pozwoliłam sobie jedynie na zasłonięcie cisami ogrodzenia , które również już było
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:25, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mathildis napisał(a)
I to się nazywa wielki come back... Cudna jesień w Twoim ogrodzie jeżówki z rozchodnikami i trawkami cudne...


Mathildis - e tammmm jak mam chwilkę to zawsze się podzielę widoczkami . Jakoś tak z czasem ostatnio na bakier
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
malkul 19:25, 11 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ślicznie porośnięty masz ten busz.

i wszytsko się składa

i pomyslec że to dzięki twojemu wątkowi sam wzięłam sie za łopatę nie czekając na mężusia
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Syla 19:31, 11 paź 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia , Hogata, GorAna, Olaw, AIKa, Madzenka, Ren133, Karabela, Sebek, Iwk4 - miłe jest , że nawet po dłuższych przerwach gdzieś ktoś na ciebie czeka i nie zapomniał dzięki ogromniaste
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies