Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

MarzenaG 11:51, 10 paź 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Witaj,
Podglądam Twój ogród, zachwycam się, zaznaczam twój wątek aby spokojnie nasycać oczy tymi widoczkami
Pozdrawiam,
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Aneta1309 12:01, 10 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Sylwia pięknie jest
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Syla 12:04, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sebek napisał(a)
Proszę - uświadom mnie jeszcze gdzie wepchniesz te cisy stojące na podjeździe - za altaną?


Sebuś , mam dla nich miejsce i nie za altaną .... Pokażę jak posadzę tak będzie bardziej zrozumiale
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:06, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)


Szałwię mamy sensation deep blue, a Twój buk to atropurpurea vel. atropunicea /nazwy występują naprzemiennie, ale chodzi o jedno drzewo /

Dziur nie masz wcale. Wszystko wiesz.


teraz zapisałam sobie ku pamięci już nie zginie dzięki za potwierdzenie nazw
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:09, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
beata_kulesza napisał(a)
To zdjęcie jest oszałamiające


żywopłot bukszpanowy muszę podciągnąć do rozplenicy i będzie good
urok jesieni - przebarwiające się drzewa - cud natury .... a i ta pogoda teraz rekompensuje ulewne lato ..... słoneczna , ciepła jesień trwaj !!!!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:09, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aneta1309 napisał(a)
Sylwia pięknie jest


Anett .... dziękuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:10, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MarzenaG napisał(a)
Witaj,
Podglądam Twój ogród, zachwycam się, zaznaczam twój wątek aby spokojnie nasycać oczy tymi widoczkami
Pozdrawiam,


Staram się co jakiś czas coś wrzucić , dlatego zapraszam ... ciągle
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:12, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardney napisał(a)


o rany! Zamurowało mnieee wow


jestem również mocno zadziwiona .... w tym gabione jest tak mokro , że obawiałam się chorób grzybowych .... ścięłam pierwszy kwiatostan który zdecydowanie był mniej atrakcyjny .... a teraz .... teraz i mnie mowę odbiera
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:17, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardney napisał(a)
Sylwio masz piękne drzewa, mogłabyś powiedzieć jak Ci się sprawują - chodzi mi o liściaste czy są kłopotliwe, jak z chorobami?



są choroby .... ale walczę z nimi jak tylko czasu starcza ... jeśli nie starcza to macham ręką z niezadowoleniem i czekam na kolejny sezon , dbając o to by dostarczyć więcej witaminek na wiosnę .....

to lato nie rozpieszczało .... mam glinę .... mocne ulewy .... plag nie brakuje .... na jesień dużo liści .... mnie nie przeszkadzają .... pogodziłam się , że są ..... nawet śmiem twierdzić , że zdobią

za ogrodzeniem mam aleję 80-letnich lip , które zasypują mój cały ogród a i tam na liściach chorób nie brakuje , dlatego mam i ja ....

nauczyłam się to akceptować
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:22, 10 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
beata_kulesza napisał(a)
Syla co masz posadzone przed tym świerkiem srebrnym. Też mam świerka i borykam się czym go podsadzić .


to jest świerk blue montain .... prowadzę w formie stożka ... mocno ścinam ... wiosną .... za nim posadziłam żywopłot z choiny kanadyjskiej a przed nim mam kosodrzewinę mops ... sosnę szczepioną .... kilka kulek małych jeszcze bukszpanowych ... rozchodnika, red barona z tujami Aurea Nana , kulki cisowe i trawki brązowe i trochę się lawendy zawieruszyło ... na samym przodzie wieńczy żywopłot bukszpanowy w całej rozciągłości tej rabaty

zapomniałam , że jest tam posadzony wokół mopsa ostrokrzew golden gem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies