Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Milka 11:17, 29 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sebek napisał(a)


Jeśli dobrze pamiętam to hakonechloa All Gold Jednak będzie lepiej jak Sylwia zweryfikuje moją odpowiedź


Nie pomyliles się, Sylwia nie gniewaj się za grandzenie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Syla 22:02, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ZielonaAnia75 napisał(a)
Ogrom prac za Tobą. Popracowałaś co widać gołym okiem. Pięknie. Zazdroszczę
Mam pytanko: czy jak kosisz trawę (w sezonie) to czy kosiarka nie wciąga Ci kory, która sąsiaduje z trawą? Bo u mnie ciągle w tych okolicach łyso, bez kory i nie wiem co z tym począć...


Nie mam problemu z wciąganiem kory do kosiarki .... poziom wyrównany , kora nie wystaje ponad trawę to może dlatego ? Chłopcy sobie jakoś u mnie z tym radzą ... Dostali kiedyś instruktaż , głównie dotyczyło zakazu ścinania roślin wychodzących na trawnik ... Korą się nie przejmuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:05, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ivvvona , beata_kulesza, Zielona, leon60, agata19762 -
Dziękuję dziewczyny za odwiedziny pozdrowionka zostawiam i kwiatucha
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:09, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana-art, olaw, margi, lindsay80, Agacia, Sebek, Katka, JoannaP, panda05, martaibartek - Wam również mocno dziękuję za odwiedziny , za pamięć i ciepłe słowa



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:27, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ewa004 - cieszę się ,że rewolucje trawnikowe mam za sobą ... zrobione rabaty to nic w porównaniu z zadbanym trawnikiem ... zbieram siły na malowanie donicy przy ścianie wodnej , nadmieniam , że farbę nabyłam już w ubiegłym sezonie

Madzenka
- dzięki kochana ... zaglądam do Ciebie a Ty ciągle w biegu i z zapasem energii ... Moją teraz wysysa najmłodszy z domowników ... Nie ogarniam nic i nikogo ... Może uda mi się jakoś pozbierać po majówkach i dołączyć do grona energicznych pozostała nadzieja , że tak się stanie ...

Kuba - pozdrawiam

Gabisia
- ktoś zawsze ma lepiej ... zamieniłabym się z tym łosiem aby móc częściej w takiej pozycji

Mad
- Wiesz jak mi się marzyła płaska działka ... Ani basenu ani trampoliny .... wszystko po skosie

Enya73 - dziękuję ... postaram się w tym roku trochę w ogrodzie odpocząć .. nie wiem czy to możliwe ale się postaram

Hogata - ja również zastanawiam się jakie te róże w tym miejscu ... rozmawiając o kolorze to uwielbiam połączenie różu z fioletem lawendy ale nie mogę mieć różu bo w okolicy grasuje żółty kolor

Luki - dziękuję ... widoki z ogrodu uprzyjemniały mi czas zimowy

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:29, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
kasik napisał(a)
Witaj Sylwia, mogłabym prosić o podanie nazwy hosty rosnącej w kółkach bukszpanowych z cisami na pniu.Dziękuję i pozdrawiam.


Cześć Kasik ... Ta hosta to praying hands
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:51, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
makkasia , brzydula - planuję lawendę aromatico blue ... Na zdjęciu to ta patrząc od lewej .... Zaznaczam , że są na zdjęciu dwie odmiany

Nad wyborem róż jeszcze się zastanowię , teraz nie mam do tego głowy

Krakus
- co z tego , że leżak przygotowany Jak się o niego potknę to może przysiądę Na wiosnę po porządkach najlepiej i najwygodniej planować ... Wszystko widać jak na dłoni ...

Zielona Ania 75 - Sebek i Irenka odpowiedzieli ... dzięki

Wieloszka - i ja cmokam perfekcyjnego pracusia

Magda
- chwilo trwaj ... czekam na pogodę aby zabrać się za donicowe , choć i tak mi się nie chce

Hortensja
- wysyłam na priv uprzedzam ... jedna całkowicie poległa tzn ... pękła .... Jeszcze nie wiem co na to producent ...

Konieczki - Asiu - zaglądaj i nawet jak się będę krzątać to krzyknij na mnie to podejdę do płota aby wpuścić miłego gościa






____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:58, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
atena35 napisał(a)


Zdradzisz jaki gatunek tej lawendy będzie???
Masz już jakiegoś dostawcę???
Pytam bo sama szukam ładnej odmiany a boję się, że wybiorę źle.



Tosiu lawenda aromatico blue - tę powinnam dostać u siebie , nie zamawiam przez neta .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:01, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Peppermint napisał(a)
Pragnę wyrazić słowa uwielbienia dla tego cudownego ogrodu. Długa zima pozwoliła mi na prześledzenie całego wątku i jestem pod ogromnym wrażeniem wykonanej, ciężkiej pracy. Życzę dużo zdrówka i siły na kolejny sezon, pozdrawiam


Witam dziękuję że poświęciłaś dla mnie swój czas ... Zdrowie to jest to czego ostatnio brakuje ... Mam nadzieję , że z kolejnym dniem będzie tylko lepiej ... Czekam na słońce pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:03, 29 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ZielonaAnia75 napisał(a)

Sylwia, proszę podaj mi nazwę tej cudnej jaskrawo-zielonej trawki. Przepiękna, już mam co do niej plany


Sebuś z Irenką już napisali , ja jedynie mogę potwierdzić to hakonechloa All Gold
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies