Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Katarzyna 12:06, 22 sty 2015

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 6
Właśnie rozpoczełam sezon 2015! Pierwsze warzywa już posiane, za 2 tygodnie następne- jak mi tego brakowało przez tą zime. Mężuś dostał szkice skrzyń i dzielnie stawił czoła zadaniu- już zamówił deski. Siedziałam wczoraj na wieczór i przeglądałam gazetę ogrodniczą i bardzo dziwił mnie artyków na temat rozsady pomidora. Autorka tekstu napisała, pomidora można posadzić do tej tekturki po papierze toaletowym. Powiem szczerze, że pierwszy raz coś takiego słyszę i dlatego mam do Was pytanie: czy jest to prawda?
____________________
Marta1321 12:39, 22 sty 2015

Dołączył: 14 sty 2015
Posty: 2
Papier jest bio-degradowalny, więc można wkładać taką sadzonkę razem z rolką. Jeśli ustawisz je obok siebie w jakimś pojemniku nie powinny się rozwarstwiać. Ja polecam też doniczki torfowe, które również wkładasz do gruntu razem z ziemią i sadzonką. Nie narażasz się na uszkodzenie korzenia sadzonki.
Malgosik 14:05, 22 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Widział zdaje się u Monty Dona, że też miał rozsadę w rolkach od papieru toaletowego.
____________________
Ogród na glinie
mira 21:46, 22 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja w ub roku sadziłam groszek pachnący - ale to nie jest najlepsze rozwiązanie bo papier bardzo ciągnie wodę i szybko wysycha -
możecie spróbować ale szału nie ma
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Izolda 23:15, 22 sty 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Katarzyna napisał(a)
Właśnie rozpoczełam sezon 2015! Pierwsze warzywa już posiane, za 2 tygodnie następne- jak mi tego brakowało przez tą zime. Mężuś dostał szkice skrzyń i dzielnie stawił czoła zadaniu- już zamówił deski. Siedziałam wczoraj na wieczór i przeglądałam gazetę ogrodniczą i bardzo dziwił mnie artyków na temat rozsady pomidora. Autorka tekstu napisała, pomidora można posadzić do tej tekturki po papierze toaletowym. Powiem szczerze, że pierwszy raz coś takiego słyszę i dlatego mam do Was pytanie: czy jest to prawda?


Ja do rozsady pomidorów i papryk wykorzystuję kubki po dużej śmietanie lub jogurcie. Rolki po papierze toaletowym stosuję tylko do fasoli i ogórków dlatego, że te rozsady są szybko sadzone do gruntu. Rolki szybko wysychają, mają małą pojemność dla korzeni i w cieple szybko porastają pleśnią. Monty trzyma swoje rozsady w szklarni tam są inne warunki niż na parapecie w mieszkaniu.
____________________
Malgosik 09:02, 23 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Izolda napisał(a)


Ja do rozsady pomidorów i papryk wykorzystuję kubki po dużej śmietanie lub jogurcie. Rolki po papierze toaletowym stosuję tylko do fasoli i ogórków dlatego, że te rozsady są szybko sadzone do gruntu. Rolki szybko wysychają, mają małą pojemność dla korzeni i w cieple szybko porastają pleśnią. Monty trzyma swoje rozsady w szklarni tam są inne warunki niż na parapecie w mieszkaniu.


Z Montym to prawda
W szklarni jest lepsze przewietrzanie niż w domu.
____________________
Ogród na glinie
iwka 10:14, 23 sty 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Trafiłam ostatnio na książkę Bronisława Gałczyńskiego "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych".
Mam ją w pliku PDF. Jeżeli ktoś zainteresowany to podeślę na prv.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Katarzyna 13:19, 23 sty 2015

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 6
iwka napisał(a)
Trafiłam ostatnio na książkę Bronisława Gałczyńskiego "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych".
Mam ją w pliku PDF. Jeżeli ktoś zainteresowany to podeślę na prv.




Bardzo proszę wysłać na adres kstencel3@wp.pl. Dziękuję
____________________
Katarzyna 13:21, 23 sty 2015

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 6
Dziewczyny to teraz wiem w co posadzić moje pomidorki i papryczki- wielkie dzięki
____________________
Magda70 22:44, 23 sty 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
mira napisał(a)
Ja w ub roku sadziłam groszek pachnący - ale to nie jest najlepsze rozwiązanie bo papier bardzo ciągnie wodę i szybko wysycha -
możecie spróbować ale szału nie ma


Dokładnie. Ja tak bób sadzilam. Też bez szału.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies