Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

waldek727 10:15, 12 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Żeby obniżyć koszta kup sobie impregnat powłokotwórczy który trzeba nanieść na deski dwukrotnie. Nie spotkałem się nigdy z opinią przenikania składników powłok zabezpieczających drewno do gleby. Myślę, że coś takiego po wyschnięciu nie występuje lub są to naprawdę śladowe ilości, nie wpływające na smak warzyw ani na zdrowie człowieka.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kachat 10:55, 12 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dzięki Waldku Np. w tym wątku była nieraz mowa o tym, by nie impregnować desek lub impregnować tylko czymś nietoksycznym, bo składniki impregnatu przenikną do gleby i do warzyw... Dlatego pytam, jak to jest właściwie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
jarokol 19:59, 12 kwi 2015


Dołączył: 15 lut 2015
Posty: 7
witam
przepraszam ale nic nie znalazłem na forum i pytam tutaj. jaka odmiany papryczki polecacie do faszerowania? chodzi o ta tak zwana czereśniowa. pozdro
____________________
dziś pomysł jutro wykonanie
agaott 17:40, 13 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Jakiś czas temu tez zachorowałam na warzywnik w skrzyniach. Zrobiliśmy 3 skrzynie - na próbę. Dodam tylko, że wcześniej nie myślałam o uprawie warzyw. Sadziliśmy tylko pomidory i zawsze wychodziły byle jakie. Sprawdziło się super W tym roku dostawiamy cztery nowe. U mnie jest jeszcze problem z dużą skarpą. A dzięki skrzyniom - woda nie spływa.
Jest to nie tylko wygodne - również ładnie wygląda, a warzywa rosną jak na drożdżach. Polecam wszystkim
Tak wyglądała nasza praca rok temu:





A w tym tygodniu zaczeliśmy stawiać nowe - na skarpie:


trochę z tym pracy ale nie mogę się jużdoczekać sadzenia. A mam około 60 sadzonek pomidorków
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Malgosik 22:16, 13 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
to pewnie całą torebkę tych pomidorków wysiałaś
dzięki za skrzyniową relację
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 08:59, 15 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie

Czy na skrzynki warzywne, które chcę zaimpregnować i zaolejować musi być suche drewno?
Czy może być mokre?
____________________
Ogród na glinie
anczaj 10:34, 15 kwi 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Moje skrzynie zbudowałam z pni sosny z których wiosną wycięto dechy i takie świerznki impregnowalam 3x sadolinem,wyłożyłam folią babelkową i zasypałam ziemnią. Tezaz pierwsza zimę wytrzymały ładnie nic sie nie działo z dechami nie popękały troszkę się wykropliły, taki nalot, ale schodzi pod reką.
____________________
Anczaj
sasza78 13:54, 15 kwi 2015

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 1
Przczytałam cały wątek i dzisiaj biorę się za zbijanie skrzyń jestem początkującym ogrodnikiem ale chęci spore do nauki wiec mam nadzieje ze sie uda piękne macie warzywniaki pozdrawiam
____________________
Gardenarium 19:07, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Początki marcowo-kwietniowe




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:07, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies