Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

katel 21:48, 12 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dzięki
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
aniasmyk 12:43, 01 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Proszę o pomoc. Chciałabym zrobić 3 skrzynie na warzywa- 2mx1mx45cm- z trzech desek 15cm. Zastanawiam się tylko nad grubością desek... Czy zwykłe "calówki" wystarczą? Czy 2,5cm to za mało? nie będą się wyginać? Druga opcja to 4cm grubości ale to podwaja koszty inwestycji, zastanawiam się czy warto?
Z jakich dech robiliście swoje?
____________________
Ania Tonący w bieli
Iggia 12:46, 01 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
aniasmyk napisał(a)
Proszę o pomoc. Chciałabym zrobić 3 skrzynie na warzywa- 2mx1mx45cm- z trzech desek 15cm. Zastanawiam się tylko nad grubością desek... Czy zwykłe "calówki" wystarczą? Czy 2,5cm to za mało? nie będą się wyginać? Druga opcja to 4cm grubości ale to podwaja koszty inwestycji, zastanawiam się czy warto?
Z jakich dech robiliście swoje?

Ja robiłam z 32mm desek. Przy takiej długości pamiętaj, żeby dać w środku przynajmniej po 2 wzmocnienia na długich bokach, bo inaczej deski się rozejdą pod naporem ziemi. Zwykłe calówki też będą - ale wtedy 3 wzmocnienia
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
aniasmyk 12:47, 01 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Iggia wielkie dzięki :*
____________________
Ania Tonący w bieli
agnieszka_m 12:53, 01 kwi 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
aniasmyk napisał(a)
Proszę o pomoc. Chciałabym zrobić 3 skrzynie na warzywa- 2mx1mx45cm- z trzech desek 15cm. Zastanawiam się tylko nad grubością desek... Czy zwykłe "calówki" wystarczą? Czy 2,5cm to za mało? nie będą się wyginać? Druga opcja to 4cm grubości ale to podwaja koszty inwestycji, zastanawiam się czy warto?
Z jakich dech robiliście swoje?

Ja mam dwie skrzynie o wymiarach 1mx1,5m x50cm i deski ok 2,8cm po heblowaniu
____________________
Mój mały ogródeczek :).
aniasmyk 13:35, 01 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Agnieszka dzięki oglądnęłam sobie Wasze skrzynie Chyba zrobię z tych 3,2cm- po heblowaniu będą mieć ok 2,8. Dzięki :*
____________________
Ania Tonący w bieli
Dorocia 12:47, 06 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Witam wszystkich,
to mój pierwszy wpis na forum i od razu prośba o radę. Od tygodnia jestem częstym gościem na forum, czytam w każdej wolnej chwili, skrupulatnie studiuję Wasze rozmowy i jestem pod wielkim wrażeniem tego, co tu zobaczyłam. Bardzo mnie zainteresowała uprawa warzyw w skrzyniach, wcześniej 2 razy podchodziłam do pomidorów i nie udały się, poza tym jednym doświadczeniem temat uprawy warzyw jest mi zupełnie obcy, ale chęci są więc postanowiłam spróbować. Mąż dał się namówić na zrobienie skrzyń, 2 już są gotowe, trzecia robi się, w międzyczasie na parapecie wysiałam sałatę, koper, pomidory, rzodkiewkę, groszek, dymkę, marchew i szpinak. W weekend do skrzyń nasypię ziemi no i tu mam problem, bo im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie co do tego, jaka powinna być ziemia - chodzi mi o ph. Nie mam ani kompostu, choć planuję, ani dostępu do obornika, więc ziemia będzie kupiona w workach. Ponieważ na rynku są różne ziemie - ogrodowe, uniwersalne, torfowe itp, producenci reklamują, że nadają się one pod warzywa, więc uznałam, że wyznacznikiem powinien być odczyn, w którym warzywa będą dobrze rosły, gdzieś na forum wyczytałam, że dla warzyw powinno to być 6,5 - 7,4, natomiast ziemia oferowana w workach ma zazwyczaj 5,5-6,5 - czy taka będzie wobec tego ok? Podpowiedzcie proszę, bo zupełnie się pogubiłam, a może w różne skrzynie różną ziemię?
Jeszcze jedno pytanie - znajoma ze stajni zaproponowała mi pączki końskie zbierane z wybiegu i rzucone w jednym miejscu na kupkę, zastanawiałam się, czy skorzystać, ale wyglądają mi na suche, więc pomyślałam, że pewnie bez wartości, poza tym wyczytałam, że lezie do tego turkuć, którego potem trudno się pozbyć - ale może wziąć do zalania woda i podlewać?
aniasmyk 11:51, 09 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Dechy zamówione Jednak calówki poszłam po kosztach Mają być we wtorek najpóźniej
____________________
Ania Tonący w bieli
Dorocia 17:01, 22 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
3 skrzynie gotowe, zrobione z desek z odzysku, z zewnątrz pokryte impregnatem, od środka wyłożone folią, na spodzie metalowa siatka, może trochę wymiar nie ten bo 1,5 x 1,5m, ale to na początek. Ziemia kupiona w workach - podłoże do warzyw, zobaczymy, ile warta.

Cała rodzina pomagała w pracach, nawet najmłodsi...



i starsi też...



Skrzynie usytuowane są w najbardziej słonecznej części działki, więc warzywa będą miały dożo światła, niepokoi mnie tylko bliskie sąsiedztwo 2 sosenek, które widać na fotkach, czy nie zakwaszą ziemi, co myślicie?
Gardenarium 18:00, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zakwaszą, zbieraj igły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies