Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 18:00, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zakwaszą, zbieraj igły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorocia 18:18, 22 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Dzięki za szybką odpowiedź...no i kolejna wątpliwość - w niedzielę posiałam w skrzyniach sałatę, rzodkiewkę, marchew, szpinak, koper, groszek, dymkę, nagietki i pietruszkę, dobrze podlałam, w tygodniu były zimne noce więc przykryłam folią. Dziś folię zdjęłam, ziemia była sucha więc podlałam choć zimno. Jak powinnam podlewać? Czy jak jest zimo, tak jak teraz też podlewać, czy czekać na wyższą temperaturę, ale przecież wtedy nic nie wzejdzie?
mira 21:49, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Te podłoża warzywne szybko wysychają. Ja kupiłam takie podłoże w wielkich kostkach prasowane. Ale coś mi nie pasowało i pomieszałam z taką ziemią kompostową bo samo strasznie wysycha przypatrzyłam.
Mnie się zdaje że podlewać trzeba bo nasiona nie mogą wyschnąć. Ale znów nie za mocno chyba. Ja bym przykryła skrzynie agrowłókniną na ten czas zimny.
To tyle z biegu - ale ja amoator

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:50, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zdublowałam
więc napiszę, że u mnie ma padać obficie w niedzielę więc czekam na podlewanie, na to konto dziś podlałam skromnie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
katarzyna_mi 12:21, 23 kwi 2016


Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 2
Mam pytanie, jak ustawić skrzynie?? ta druga w pionie nie moze byc raczej poziomo, bo tam gdzie auta jest budynek i moze robic cien, z kolei czy mozna obydwie pionowo? jak wtedy układać warzywa? krótszym bokiem czy dluższym sadzić?

CZY POR ZASIANY PRZYCINAMY gdy jest mały, cienki? (ok 4 tyg.)
____________________
Pięknego dnia :)
Gardenarium 13:46, 23 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Por sadzimy głęboko, nie przycinamy nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorocia 19:19, 23 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20



Popatrzcie na te fotki, może ktoś mi powie, co to takiego - ogòrek? Pytam, bo nie mam pojęcia. Co roku na wiosnę w narożniku ogrodu, od strony sąsiada, wyrastają mi takie maluchy i zawsze je wyrywałam, ale tym razem powstrzymałam się, bo a nóż...
Gardenarium 09:47, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda na ogórek, może sąsiad przerzuca zgniłe ogórki do was?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorocia 16:08, 24 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
W zeszły weekend wysiałam do nowych skrzyń warzywa i kwiaty, codziennie podglądałam, czy coś rośnie i dziś ku mojej radości widzę pierwszą rzodkiewkę, dymkę, nagietki - super! To moje pierwsze doświadczenie z wlasnymi warzywami. Na parapetach w całym domu rozsady pomidorów, ogórków, sałaty, groszku i bazylii. Fajne to uprawianie...niestety moja radość prysła jak bańka mydlana, kiedy zobaczyłam, ze w jednej ze skrzyń z warzywami grasują zastępy mrówek. Czy można coś z tym zrobić ??? Nie chcę użyć agresywnej chemii, wiadomo...ale jakoś muszę je pogonić. Proszę poradźcie.
LewOgrodowy 17:40, 24 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Dorocia, może to kolczurka klapowana?
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies