Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

halfing 21:36, 04 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 11
Witam wszystkich - to mój pierwszy post więc witam serdecznie! Z lekką tremą ale spróbuję włączyć się do tego wątku... Przeczytałam wątek - cały, dokładnie - dotyczący uprawy warzyw w skrzyniach, skrzynie prawie gotowe, jutro będą malowane i izolowane folią więc pora zadać pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi i będę bardzo wdzięczna za informację.
Jak grubą (głęboką) warstwę ziemi powinnam mieć w skrzyniach? Skrzynie mają 50 cm wysokości (na trawie, na której stoją jest "podmurówka" z cegieł 10cm i deski 40 cm.) Na ich dno mam gałęzie (prześwietlane jabłonki, chyba nadają się?), trochę kompostu ( chociaż chyba nie do końca jest to kompost, to po prostu skoszona w zeszłym roku trawa, rzucona na "kupę" i taka mokra po zimie tak sobie leży - czy nadaje się? ). Dodam, że kompostownik prawdziwy w budowie również . Mam też siano i liście - bardzo proszę napiszcie ile czego dać pod właściwą warstwę ziemi, mam niezłą, z dawnego "gnojownika" po stajni ( trociny i koński nawóz), które leżały sobie 3 lata. Aha, i jeszcze jedno, czy siatka na spodzie jest niezbędna jeżeli dam sporo gałązek? Krety chyba przez to nie przejdą? Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam
Iggia 23:00, 04 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
halfing napisał(a)
Witam wszystkich - to mój pierwszy post więc witam serdecznie! Z lekką tremą ale spróbuję włączyć się do tego wątku... Przeczytałam wątek - cały, dokładnie - dotyczący uprawy warzyw w skrzyniach, skrzynie prawie gotowe, jutro będą malowane i izolowane folią więc pora zadać pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi i będę bardzo wdzięczna za informację.
Jak grubą (głęboką) warstwę ziemi powinnam mieć w skrzyniach? Skrzynie mają 50 cm wysokości (na trawie, na której stoją jest "podmurówka" z cegieł 10cm i deski 40 cm.) Na ich dno mam gałęzie (prześwietlane jabłonki, chyba nadają się?), trochę kompostu ( chociaż chyba nie do końca jest to kompost, to po prostu skoszona w zeszłym roku trawa, rzucona na "kupę" i taka mokra po zimie tak sobie leży - czy nadaje się? ). Dodam, że kompostownik prawdziwy w budowie również . Mam też siano i liście - bardzo proszę napiszcie ile czego dać pod właściwą warstwę ziemi, mam niezłą, z dawnego "gnojownika" po stajni ( trociny i koński nawóz), które leżały sobie 3 lata. Aha, i jeszcze jedno, czy siatka na spodzie jest niezbędna jeżeli dam sporo gałązek? Krety chyba przez to nie przejdą? Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam

Podejrzewam że minimum to 30cm ziemi.
Co do tego jakie gałęzie - nie wiem, nie wypowiadam się.
A co do siatki to w mojej opini potrzebna , wręcz konieczna. Gałęzie się rozłożą i nie będzie nic co będzie chroniło przed kretami.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
halfing 19:59, 05 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 11
Dzięki Ci za odpowiedź, tak sądziłam, że około 30 cm powinno być. A siatkę dzisiaj kupiliśmy i dno skrzyń zostało wyłożone. I jedna ze skrzyń dostała już folię kubełkową od wewnątrz. Już się cieszę, że teraz z górki, bo zostało tylko zaimpregnowanie z zewnątrz, wyłożenie pozostałych folią i zapełniam je ziemią! Trzymajcie proszę kciuki, bo czas już pewnie siać niektóre warzywka, pozdrawiam
evik0 21:31, 06 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Czy macie w skrzynkach system automatycznego podlewania? Mocno myśle nad czymś Ala linia kroplujaca, albo tzw kroplownikami które wtyka się bezpośrednio pod roślinę np pomidora. Zastanawiam się czy to ma sens czy to już trochę przesada i lenistwo.. Mam tylko 4 skrzynie
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
magdaw 11:51, 07 mar 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
W ogrodzie z lustrem zobacz Danusia zrobiła podlewanie.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
evik0 17:37, 07 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Dziękuje Magdo idę obejrzeć
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
katel 00:08, 11 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Czym malujecie/malowaliście swoje skrzynie, może być farba akrylowa? Czy wewnątrz pod folią też malować?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
agnieszka_m 06:22, 11 mar 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
katel napisał(a)
Czym malujecie/malowaliście swoje skrzynie, może być farba akrylowa? Czy wewnątrz pod folią też malować?

Ja malowałam drewnochronem takim z woskiem z Jedynki od środka też
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Iggia 08:37, 11 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Ja też malowałam drewnochronem, ale tylko od zewnątrz.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
anczaj 21:56, 11 mar 2016

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
moje skrzynie były malowane drewnochronem i Sadolinem na brązowo od środka i na zewnątrz.Wyglądaj dobrze.
____________________
Anczaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies