Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

Pola 21:53, 27 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dla mnie 2 superowa, bo w zimie też będzie fajnie wyglądać
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
kitek81 21:54, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ja też stawiam na pierwszą Tylko między umbry dałabym trawki te wysokie z drugiej
Azaliie japońskie dadzą kolor wiosną więc fajnie i zimozielone są też fajnie. Między kulki buksikowe można cebulki wcisnąć i też będzie super
Piszesz że rabata może być szersza więc za obwódką z buksików możesz posadzić jeszcze co kawałek
roślinkę kwitnącą latem


Będziemy coś kombinować w kierunku tej pierwszej wersji już się nie mogę diczekać wersji ostatecznej, a najbardziej realizacji w ogrodzie oj będzie się działo jeszcze raz dziękuję za zwołanie dziewczyn :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:57, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Mala_Mi napisał(a)
Stawiam na pierwsze

A to wypatrzyłam w angielskim ogrodzie ... trzy drzewka kule i pod spodem busz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5229-ogrod-stefanie-eastleach-house-w-cotswold?page=6


Angielskie ogrody to chyba nie moje klimaty chociaż sama kompozycja interesująca! Drzewka śliczne.
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:01, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Tess napisał(a)
A mnie się podoba dół z drugiego, z górą z pierwszego
Trzecia - za niska.
Moje uwagi do nr 1 - jak rodki przekwitną, będzie tylko zielono w tym miejscu. Co dodać, żeby poza sezonem kwitnieniowym było kolorowo? Trawę kolorową w stopki? Werbenę na górze?


Wszystkie uwagi trafne, dlatego musimy wykombinować tak, żeby cały rok pięknie było ale o to jestem już spokojna, jak mam taką fachową pomoc!
Najbardziej w głowie z tych propozycji z innych ogrodów z O. najbliższe mojemu ideałowi są zestawienia u Sylwi i Wieloszki więc idźmy w tym kierunku
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:03, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
BarbaraM napisał(a)
Kasiu,pamiętaj że te wizualizacje są bardzo poglądowe.
Można dodać jakieś trawki,rośliny kwitnące,żurawki dla kolorku itp
Wszystko do ustalenia


Cieszę się, że pod tym względem jesteś elastyczna. Post wyżej napisałam, jakie zestawienia w czyich ogrodach podobają mi się najbardziej.
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:05, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Basia ma rację Na tej rabatce zamieszczą się i kwiaty. W programie nie wszystko da się wcisnąć bo roślinki w konkretnych wielkościach są.


Może coś kwitnącego trzeba tam przemycić, bo ja lubię kolor w ogrodzie
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:08, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
malgorzata_szewczyk napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5266-wizytowka-ogrod-gabisi-dla-roslin-o-mocnych-nerwach/posts/1463795/quote

Tutaj masz prawie twoją rabatę





Też ładnie, z małymi poprawkami, bo jak na moje to już za dużo i za gęsto tego wszystkiego
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:17, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
GorAna napisał(a)
Kasiu, ale masz pomocników.....Małgosiu, jesteś nieoceniona....super rabatkę wyszukałaś
Pozdrawiam Was Wszystkie, bo nieczasowa ostatnio jestem


Jestem szczęściarą, że otrzymałam taką pomoc i wsparcie
A na brak czasu też narzekam! Więc znam ten ból!
Pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nieszka 22:17, 27 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ależ się tu dzieje!

Ja tylko chciałam napisać żebyś pokazała tą drugą stronę koło chodniczka do drzwi żeby najlepiej razem te rabaty zaplanować. Bo wydaje mi się że jak będą umbry to po drugiej stronie też trzeba jakoś nawiązać...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
kitek81 22:19, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
yolka napisał(a)
Podczytuję i ściągi robię, też mam rabate 8 x 3 do zagospodarowania, dotychczas to był matecznik. Dostaje wrzoda jak myslę o tym kawałku, ale moze coąś sciągnę. Moja na dodatek jest w przedogródku przylega do ścieżki furtka-dom. Pozdrawiam


To ściągaj, bo inspiracje dziewczyny naprawdę piekne dały, właśnie na takie reprezentatywne miejsca trzymam kciuki za Twoją realizację
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies