Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 14:41, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
KasiaWB napisał(a)


Super te kanty wzorcowe szerokość rabaty dobra, z czasem już sama zobaczysz czy tyle wystarczy i jak będzie potrzeba to będziesz regulować.

Ten górny występ trawnika na zdjęciu to zlikwiduj

Buziaki


A taka ładna tam trawka
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 15:56, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Luckaa napisał(a)
Ja zostawiłam 1,4 na swojej nowej rabacie, chodziłam cudowałam, mierzyłam inne i mam 0,80


W zależności co tam na nich planujesz mi te 80cm było by za mało
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kasiek 18:57, 03 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Projek Gosi mi się podoba, pomysł z hortkami też ale chciałabym widzieć tą rabate z wiekszej perspektywy. Bo może tu jakieś drzewko do rogu by pasowało albo coś innego strukturalnego by nie było za płasko.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 19:02, 03 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
kitek81 napisał(a)
i gdzie to moje wsparcie?
na grilowaniu ciągle?
wszyscy?


Kasiula to to długi weekend, co niektórzy wolą siedzieć w lesie lub łazić po górach niż siedzieć przed kompem. Spokojnie, nawet jak zrobisz coś co nie będzie doskonałe, to za 2 dni weźmiesz szpadel i przekopioesz. Na tym polega ogrodnictwo i radocha z planowania Spocznij dziewczyno
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Luckaa 20:46, 03 maj 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
kitek81 napisał(a)


W zależności co tam na nich planujesz mi te 80cm było by za mało


Narazie mam posadzone jałowce i tawuły, te z racji tego że są w słońcu słabo rosną i mają jakies 30cm średnicy, jałowce też, kuleczki, tulipany i trawki tez maleńkie, ale uwierz mi chciałabym zeby wreszcie podrosły i zebym musiała tą rabate poszerzyć, narazie msuze troche poszerzyć i wykantować trawke, bo m dziś wypróbował ciągniczek do koszenia i nie dojechał do brzegu, bo trawa blisko roślinek
____________________
Lucyna
kitek81 21:38, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
KasiaWB napisał(a)



Ten górny występ trawnika na zdjęciu to zlikwiduj



Kasiu, ząb już zlikwidowany
Mówisz i masz
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:40, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
kasiek napisał(a)
Projek Gosi mi się podoba, pomysł z hortkami też ale chciałabym widzieć tą rabate z wiekszej perspektywy. Bo może tu jakieś drzewko do rogu by pasowało albo coś innego strukturalnego by nie było za płasko.


Kasiula, to ja jutro po pracy jak wrócę do domu, to zrobię tej rabatki zdjęcie po całości, może wtedy coś ładnego nakreślisz
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:44, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
kasiek napisał(a)


Kasiula to to długi weekend, co niektórzy wolą siedzieć w lesie lub łazić po górach niż siedzieć przed kompem. Spokojnie, nawet jak zrobisz coś co nie będzie doskonałe, to za 2 dni weźmiesz szpadel i przekopioesz. Na tym polega ogrodnictwo i radocha z planowania Spocznij dziewczyno


a bo widzisz, jutro do pracy wracam po 2 tyg wolnego i już napięcie służbowe mnie opanowało przepraszam
ja to cały czas przekopuje, nawet em się już ze mnie śmieje, że nic w ziemi nie siedzi dłużej jak pół roku, to co sadziłam jesienią, już przesadzam
ale co tam, chociaż schudnę
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:47, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Luckaa napisał(a)


Narazie mam posadzone jałowce i tawuły, te z racji tego że są w słońcu słabo rosną i mają jakies 30cm średnicy, jałowce też, kuleczki, tulipany i trawki tez maleńkie, ale uwierz mi chciałabym zeby wreszcie podrosły i zebym musiała tą rabate poszerzyć, narazie msuze troche poszerzyć i wykantować trawke, bo m dziś wypróbował ciągniczek do koszenia i nie dojechał do brzegu, bo trawa blisko roślinek


pocieszę Cię, że u mnie też wszystko malusie, trzeba pare sezonów poczekać, aż to podrośnie i zacznie to to widać na rabatach
moj wczoraj kosił trawę, ale mamy starą kosiarkę elektryczną i już mi ciągle powtarza, że w przyszłym roku pierwszy zakup do ogrodu to będzie kosiarka spalinowa
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:55, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
I dzisiejszy raport z prac
Magnolia posadzona, dałam jeszcze na tą rabate żurawkę, bo jakoś pustawo tam było chciałam dać georgia peach, tą co teraz ostatnio kupiłam, ale jak ją zaczęłam dzielić, to wyszły z niej kikutki, że muszą się zregenerować w rozmnażalniku
Wypieliłam rabate i podsypałam skoszoną trawe i na to korę
Jeszcze z trawą

Z korą

Magnolia

I rabata magnoliowa
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies