Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród naturalny, pachnący lasem ..

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalny, pachnący lasem ..

AgataBC 12:17, 23 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
sylwia_slomczewska napisał(a)

Śliczności cudne Ale masz talent mega
Zastanawiam się natomiast czy jak deszcz będzie padał to nie bedzie z daszku spływał na podstawkę z karmą?
może trzeba by było zrobić ciut mniejsze spadki, i wydłużyć ciut daszki, żeby spływało poza?
Podobny ostatnio widziałam w Biedrze( nie takie perełki jak Twoje, ale na podobnej zasadzie zrobione)i z tego powodu odstawiłam na półkę
Napisz potem jak się sprawdzają dobrze?


Ale się cieszę, że wpadłaś Czujność i spostrzegawczość-cenne cechy.
Poprzednie karmniki mają wydłużone daszki coby woda spływała zupełnie na zewnątrz. Te mają tak na granicy. Ale wszystkie wykonywane przeze mnie mają podziurkowaną podstawę, żeby woda jakkolwiek będzie padać bez problemu spływała. Na podstawce nie ma karmy. Chyba, że sama jej tam nasypię. Karma jest w środku domku i wysypuje się tak tylko ciut ciut przy otworach zrobionych dla niej na dole, w dwóch ściankach karmnika. Do tego karmnika zmieści się około kilogram ziaren-wrzuca się je przez uchylny daszek. Można też dowiesić słoninkę lub inne smakołyki.
W Biedrze widziałam budki dla ptaków ale robione z płyty hdf więc na dwór się zupełnie nie nadają. Ale urocze były-nie powiem
Ten jeden który mam na dworze już od zeszłej jesieni ma się dobrze i nic się złego nie dzieje. Ale oczywiście na bieżąco będę dawać znać jak się będzie coś dziać, w planach mam zamianę materiału na czyste drewno.
Dzięki za przypomnienie o mniejszych spadkach dachu- takie też muszę zrobić.
Pozdrawiam Sylwia
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Hogata 13:49, 23 lis 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
czy takie cudne karmniki robisz tylko dla siebie, czy też na sprzedaż?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
AgataBC 14:23, 23 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Agatko zajrzyj tutaj
Zwykle dla siebie lub przyjaciół ale kilka mogę "oddać".
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
iwonadm 15:58, 23 lis 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Agcia napisał(a)


Dziękuję choć ostatnio nie mam za wiele czasu na ogród. A jak róże u Ciebie? zadbałaś już przed zimą?


oj jeszcze nie zdążyłam wszystkiego pokopczykowac ale spoko dam radę
karmniczki w sam raz dla skrzatow czy kupowalaś teraz jakies róże?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Katkak 18:10, 23 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Agata każde zdjęcie Twojego ogrodu ma w sobie to coś. Mnie to bardzo przyciąga . KArmniki godne mistrza. Ja za cholerę nie potrafię prostej budki sklecić. Wyrzynarka nadal mnie jakoś przeraża, a piłką do drewna nie mam siły się szarpać.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AgataBC 18:35, 23 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
iwonadm napisał(a)

oj jeszcze nie zdążyłam wszystkiego pokopczykowac ale spoko dam radę
karmniczki w sam raz dla skrzatow czy kupowalaś teraz jakies róże?


Plan był ale kasy brakło.. czekam do wiosny
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 18:37, 23 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Katkak napisał(a)
Agata każde zdjęcie Twojego ogrodu ma w sobie to coś. Mnie to bardzo przyciąga . KArmniki godne mistrza. Ja za cholerę nie potrafię prostej budki sklecić. Wyrzynarka nadal mnie jakoś przeraża, a piłką do drewna nie mam siły się szarpać.


Ja też czasem nie mam albo cierpliwości albo nerwowo podchodzę, i nic mi nie idzie. Muszę mieć dzień. Dlatego jak robię to robię a jak nie robię to i miesiąc palcem nie kiwnę
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
sylwia_slomc... 20:03, 23 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
Agcia napisał(a)


Ale się cieszę, że wpadłaś Czujność i spostrzegawczość-cenne cechy.
Poprzednie karmniki mają wydłużone daszki coby woda spływała zupełnie na zewnątrz. Te mają tak na granicy. Ale wszystkie wykonywane przeze mnie mają podziurkowaną podstawę, żeby woda jakkolwiek będzie padać bez problemu spływała. Na podstawce nie ma karmy. Chyba, że sama jej tam nasypię. Karma jest w środku domku i wysypuje się tak tylko ciut ciut przy otworach zrobionych dla niej na dole, w dwóch ściankach karmnika. Do tego karmnika zmieści się około kilogram ziaren-wrzuca się je przez uchylny daszek. Można też dowiesić słoninkę lub inne smakołyki.
W Biedrze widziałam budki dla ptaków ale robione z płyty hdf więc na dwór się zupełnie nie nadają. Ale urocze były-nie powiem
Ten jeden który mam na dworze już od zeszłej jesieni ma się dobrze i nic się złego nie dzieje. Ale oczywiście na bieżąco będę dawać znać jak się będzie coś dziać, w planach mam zamianę materiału na czyste drewno.
Dzięki za przypomnienie o mniejszych spadkach dachu- takie też muszę zrobić.
Pozdrawiam Sylwia

O widzisz jak pomysłowo zrobiłaś z tymi dziurkami Szkoda, że na to nie wpadłam, bo bym ten domek wzięła i dziurki nawierciła
Piękne te Twoje i fajnie pomyślane Dzięki za podpowiedź
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataBC 09:01, 24 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Jedyna oprócz słońca forma jesieni jaką akceptuję i się zachwycam.. czyli..

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 09:03, 24 lis 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403




____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies