Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

ren133 09:34, 07 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Toszka napisał(a)
Mirellko, a może coś nie tak robiłaś? U mnie wrzosowisko od 6 lat rośnie bez strat i mojej ingerencji. Wrzosy mają kępy wielkie jak misy. Krokusy wyglądają ślicznie (sztuk kilkaset). Co roku robię nowe sadzonki wrzosów. Pomiędzy wrzosami mam azalie japońskie, karłowe sosny, bażynę, żurawinę i takie tam inne jak np. rozsiewisko stipy


Toszka
A jak się robi sadzonki?
Bo musze przyznać, że posadziłam kilkanaście wrzosów rok temu ale nie wierzylam, że dadzą rade po zimie ... no a one przezyły i maja się dobrze ... w sumie nie ma z nimi za dużo roboty ... jedynie wiosną cięcie i to wszystko
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:37, 07 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jolka napisał(a)
I jeszcze jedna hortensjowa Tę to chyba najbardziej lubię wtedy, gdy hortensje są już białe, duże i ciężkie, i zaczynają się delikatnie opierać o bukszpanowe kule. Czyli za jakieś dwa tygodnie









Czaaaaaaaad!!!!!!!!!
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Toszka 09:58, 07 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ren133 napisał(a)


Toszka
A jak się robi sadzonki?
Bo musze przyznać, że posadziłam kilkanaście wrzosów rok temu ale nie wierzylam, że dadzą rade po zimie ... no a one przezyły i maja się dobrze ... w sumie nie ma z nimi za dużo roboty ... jedynie wiosną cięcie i to wszystko


To bardzo proste - wynajdujesz dłuższą gałązkę, kładziesz poziomo na ziemi, obsypujesz ziemią i w połowie długości przytrzaskujesz kamykiem lub szpilką np. do namiotów.
Po kilku miesiącach są korzonki. Gałązkę odcinasz, przesadzasz.

Czasami też pobieram sadzonki ze skraju kępy - wycinam kilka ukorzenionych gałązek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolka 10:26, 07 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
ren133 napisał(a)
A czy to jest gdzieś blisko tarasu? Rozumiem, że ta furtka to takie przejście do tej działki obok? Tak sobie patryzę jeszcze na to bonsai ... ja bym raczej wyeksponowała je trochę, nie zasłaniałabym innymi roślinami. A jaki charakter tego placyku przewidujesz?


Renia, tak. To jest blisko tarasu. Jak się stanie na tarasie to to miejsce jest poniżej. Furtka to takie "wewnętrzne" przejście pomiędzy naszym domem i mojego brata. A z tym bonzajem to jest taki mały kłopot. Pisałam już gdzieś o tym, kupiliśmy okazyjnie i impulsywnie. Potem już się do niego przywiązałam i szkoda mi go wyrzucić, no i tak został. Nie wiem co z nim zrobić. A charakter placyku... no rekreacyjny, przysiąść, pogadać, coś zjeść lub wypić, popatrzeć..


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:26, 07 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
ren133 napisał(a)

Czaaaaaaaad!!!!!!!!!

Dzięki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:28, 07 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Toszka napisał(a)
To bardzo proste - wynajdujesz dłuższą gałązkę, kładziesz poziomo na ziemi, obsypujesz ziemią i w połowie długości przytrzaskujesz kamykiem lub szpilką np. do namiotów. Po kilku miesiącach są korzonki. Gałązkę odcinasz, przesadzasz.Czasami też pobieram sadzonki ze skraju kępy - wycinam kilka ukorzenionych gałązek.

No ja na razie nie mam z czego rozmnażać, ale też dobrze wiedzieć
Toszko nie daj się prosić i pokaż to swoje wrzosowisko
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Donia72 14:21, 07 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Pięknie jest, a jeżówki po prostu wymiatają
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Marzenaka 14:28, 07 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola, ja cię jeszcze pomęczę o tą rabatę jakby trójkątną z runianką... Jaka to konkretnie runianka i co ile sadzona? A ta rabata w najszerszym miejscu ile może mieć?
____________________
Ogród Marzeny
sylwia_slomc... 14:48, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
jolka napisał(a)
I jeszcze jedna hortensjowa Tę to chyba najbardziej lubię wtedy, gdy hortensje są już białe, duże i ciężkie, i zaczynają się delikatnie opierać o bukszpanowe kule. Czyli za jakieś dwa tygodnie







Hortensje masz bajeczne morze jeżówek
Pierwsza fotka bajeczna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
alis 14:53, 07 sie 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
jolka napisał(a)
Na miłą niedzielę zostawiam jeżówki wczorajsze





Pozdrowienia dla wszystkich zaglądających


Morze jeżówek, cudny widok!
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies