Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

MirellaB 15:03, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
30 stopni? U mnie 18 i deszczowo.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolka 15:06, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MirellaB napisał(a)
30 stopni? U mnie 18 i deszczowo.

No co TY!! A u nas takie gorąco, że się na zewnątrz nie chce wychodzić.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
MirellaB 16:16, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jolu wrzosy tak, ale tylko jako jednoroczne na rabacie i w donicach. Wrzosowisku mowię stanowcze nie, mimo, że wrzosy uwielbiam. Zestawienie krokusów we wrzosach wiosną mi się nie podobało, brzydko to wygląda. Brzydkie wrzosy po zimie, obcięte nieco lepiej, ale i tak nieciekawie. Cebulowe nie ratują ich widoku.

U mnie pochmurno i zimno, aż dziw, że u Ciebie upał
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 16:57, 05 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirellko, a może coś nie tak robiłaś? U mnie wrzosowisko od 6 lat rośnie bez strat i mojej ingerencji. Wrzosy mają kępy wielkie jak misy. Krokusy wyglądają ślicznie (sztuk kilkaset). Co roku robię nowe sadzonki wrzosów. Pomiędzy wrzosami mam azalie japońskie, karłowe sosny, bażynę, żurawinę i takie tam inne jak np. rozsiewisko stipy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 22:02, 05 sie 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Wszyscy myślą o żaglach ja nawet ostatnio byłam i pytałam podobno nieprzemakalne są i jest chłodniej pod nimi a pozatym są specjalne uchwyty więc wiatrów bym się nie bała

to jak nie wrzosy to wrzośce a pomysł z przedłużeniem różyczek super dłużej kwitną niż rh

a co do placyku to proponuje zacząć od mebli bo to w sumie od nich zależy wielkość placyku i może się okazać że w kole się nie zmieszczą i wybór będzie prosty

____________________
zimozielony biało różowy
jolka 15:25, 06 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MirellaB napisał(a)
Jolu wrzosy tak, ale tylko jako jednoroczne na rabacie i w donicach. Wrzosowisku mowię stanowcze nie, mimo, że wrzosy uwielbiam. Zestawienie krokusów we wrzosach wiosną mi się nie podobało, brzydko to wygląda. Brzydkie wrzosy po zimie, obcięte nieco lepiej, ale i tak nieciekawie. Cebulowe nie ratują ich widoku. U mnie pochmurno i zimno, aż dziw, że u Ciebie upał


Mirelka, dzięki za informacje. Tak właśnie sobie kojarzyłam, że wrzosowisku mówiłaś stanowcze NIE.
U mnie dziś też pochmurno i deszczowo, ale ja się cieszę - ogród podlany
Pozdrawiam serdecznie z sosenką włochatą



Znów mam ochotę napisać.. love it
Zauważyłam, że lubię bardzo coraz więcej roślin miejsc w moim ogrodzie, chociaż wiem, że nie są doskonałe...
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:33, 06 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Toszka napisał(a)
Mirellko, a może coś nie tak robiłaś? U mnie wrzosowisko od 6 lat rośnie bez strat i mojej ingerencji. Wrzosy mają kępy wielkie jak misy. Krokusy wyglądają ślicznie (sztuk kilkaset). Co roku robię nowe sadzonki wrzosów. Pomiędzy wrzosami mam azalie japońskie, karłowe sosny, bażynę, żurawinę i takie tam inne jak np. rozsiewisko stipy


Toszko, pokaż to wrzosowisko Hostę glaucamole też miałaś pokazać za dwa dni, a tu już dwa tygodnie upłynęły.. Wiem, że nie chcesz zakładać wątku, ale może chociaż na wizytówkę dasz się namówić Myślę, że wiele osób bardzo chętnie by obejrzało Twój ogród W tym ja oczywiście

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Marzenaka 15:42, 06 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola, fakt, dziś pół mniej stopni niż wczoraj. No ogród podleje, ja się cieszę bo dosadziłam tawuły, podzieliłam miskanta, no i posadziłam hortensjowe moje patyczki.
____________________
Ogród Marzeny
jolka 15:59, 06 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
Wszyscy myślą o żaglach ja nawet ostatnio byłam i pytałam podobno nieprzemakalne są i jest chłodniej pod nimi a pozatym są specjalne uchwyty więc wiatrów bym się nie bała
to jak nie wrzosy to wrzośce a pomysł z przedłużeniem różyczek super dłużej kwitną niż rh a co do placyku to proponuje zacząć od mebli bo to w sumie od nich zależy wielkość placyku i może się okazać że w kole się nie zmieszczą i wybór będzie prosty


Msazalka18 - musiałabyś na tydzień u mnie zamieszkać, aby poznać nowe znaczenie słowa "wiatr" Haha A tak już poważnie, to u nas potrafi naprawdę mocno wiać. Pomijam już jakieś tam moje połamane drobne gałązki, ale u sąsiada nieraz widziałam wielkie drzewa przygięte do ziemi.

Trochę wrzosów chętnie wprowadzę do ogrodu, nawet próbnie. Jak widać opinie na ich temat są bardzo różne. I raczej metodą drobnych kroczków, przedłużę różyczki w stronę bonzaja. A co dalej ... zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie grabowo-trawowo




Właśnie a'props... graby do cięcia
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:09, 06 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola, fakt, dziś pół mniej stopni niż wczoraj. No ogród podleje, ja się cieszę bo dosadziłam tawuły, podzieliłam miskanta, no i posadziłam hortensjowe moje patyczki.

No dokładnie - dziś pół mniej niż wczoraj Ja dziś tylko borówki wyplewiłam i mnie deszcz przegonił z ogrodu Pozdrawiam kolorowo

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies