Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kawa 08:50, 09 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
asiak napisał(a)

Tak wiem, gapa ze mnie

tyle tego że każdy może się zgubić
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
goska 09:25, 09 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
jolka napisał(a)
Jeszcze larissa, ostatnio narzekałam u Ani Monte.. że małe ma kwiatki,
ale może jest to po prostu kwestia zdjęcia.

Nie ma jak to wylegiwać się na lawendzie




Piękne połączenie z lawendą...również mam różę okrywową niestety w szkółce była tylko nazwa okrywowa i nic więcej...w tym roku ją wsadziłam więc mam nadzieję, że ładnie przezimuje i rozrośnie się jak na razie listki na dole jej żółkną :/
____________________
gosia
ren133 12:36, 09 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jolu
Podsyłam Ci bonsai w trawkach
https://pl.pinterest.com/pin/525091637787576584/
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jolka 16:20, 09 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
goska napisał(a)
Piękne połączenie z lawendą...również mam różę okrywową niestety w szkółce była tylko nazwa okrywowa i nic więcej...w tym roku ją wsadziłam więc mam nadzieję, że ładnie przezimuje i rozrośnie się jak na razie listki na dole jej żółkną :/


Hej Gosia Też lubię to połączenie, ale chyba w tym roku powtórki się nie doczekam, bo akurat tę lawendę ścięłam latem bardzo mocno. Jakaś taka rozlazła się zrobiła i musiałam ją przywrócić na właściwe (kulkowe) tory Z tymi szkółkami to tak czasem niestety jest. Myślą, że większość klientów to ogrodowe gamonie, którym wystarczy opis typu "trawa ozdobna". Ale miejmy nadzieję, że Twoja nowa okrywówka w przyszłym roku pokaże na co ją stać



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:23, 09 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
ren133 napisał(a)
Jolu Podsyłam Ci bonsai w trawkach
https://pl.pinterest.com/pin/525091637787576584/

Renia.. dziękuję!! Fajnie to wygląda.
I to w dodatku znalazłaś z identycznymi kostrzewami, jakie u mnie rosną (i które już w myślach wysyłałam na kompost!) A tu kto wie... może się uratują
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 16:25, 09 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola cudniaście! Hortensjowe i jeżówkowe rabaty cudne! A rózanka boska! Jak z katalogu!
A tak przy okazji muszę się pożalić . Śniło mi się dzisiaj, że nagle zadzwoniłaś do mnie że za chwilę mnie odwiedzisz a ja wpadłam w taką panikę, (że mam takie chwaściory na rabatach, trawa przerośnięta nie skoszona jednym słowem ogród obraz nędzy i rozpaczy), że aż się z tego stresu obudziłam . Oczywiście te chwaściory itp. to były w tym śnie, w realu aż tak tragicznie to nie wygląda
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 16:32, 09 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)


Hej Gosia Też lubię to połączenie, ale chyba w tym roku powtórki się nie doczekam, bo akurat tę lawendę ścięłam latem bardzo mocno. Jakaś taka rozlazła się zrobiła i musiałam ją przywrócić na właściwe (kulkowe) tory Z tymi szkółkami to tak czasem niestety jest. Myślą, że większość klientów to ogrodowe gamonie, którym wystarczy opis typu "trawa ozdobna". Ale miejmy nadzieję, że Twoja nowa okrywówka w przyszłym roku pokaże na co ją stać
Jola a mogłabyś zrobić fotkę jak przycięłaś lawendę. Niestety ściełam tylko kwiatostany a to pewnie za mało. Ale tak dużo jest młodych przyrostów, że żal mi było ciachać mocno
A co do roślinek "no name" to często zabieg celowy sprzedawców. Niektóre roślinki są objęte licencją i ich komercyjne rozmnażanie bez licencji jest zabronione. I dlatego sprzedawca/szkólkarz w ten sposób obchodzi przepisy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 16:35, 09 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola cudniaście! Hortensjowe i jeżówkowe rabaty cudne! Jak z katalogu!
A tak przy okazji muszę się pożalić . Śniło mi się dzisiaj, że nagle zadzwoniłaś do mnie że za chwilę mnie odwiedzisz a ja wpadłam w taką panikę, (że mam takie chwaściory na rabatach, trawa przerośnięta nie skoszona jednym słowem ogród obraz nędzy i rozpaczy), że aż się z tego stresu obudziłam . Oczywiście te chwaściory itp. to były w tym śnie, w realu aż tak tragicznie to nie wygląda


Haha, ale się uśmiałam Gosia, gdybym nawet zadzwoniła i chciała Cię odwiedzić to byłaby to "wizyta", a nie wizytacja ogrodu Poza tym u mnie chwastów na pewno więcej niż u Ciebie, więc się nie stresuj

PS. dziękuję za ogrodowe komplementy, dobrze że chwastów na fotkach aż tak bardzo nie widać
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 16:40, 09 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)


Haha, ale się uśmiałam Gosia, gdybym nawet zadzwoniła i chciała Cię odwiedzić to byłaby to "wizyta", a nie wizytacja ogrodu Poza tym u mnie chwastów na pewno więcej niż u Ciebie, więc się nie stresuj

PS. dziękuję za ogrodowe komplementy, dobrze że chwastów na fotkach aż tak bardzo nie widać
Ale wiesz jak to sny, w każdym razie panika była ostra Ja też się rano uśmiałam na te koszmarki nocne
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 16:41, 09 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola a mogłabyś zrobić fotkę jak przycięłaś lawendę. Niestety ściełam tylko kwiatostany a to pewnie za mało. Ale tak dużo jest młodych przyrostów, że żal mi było ciachać mocno
A co do roślinek "no name" to często zabieg celowy sprzedawców. Niektóre roślinki są objęte licencją i ich komercyjne rozmnażanie bez licencji jest zabronione. I dlatego sprzedawca/szkólkarz w ten sposób obchodzi przepisy


Zrobię oczywiście, ale chyba dopiero we czwartek będę na wsi.
I ja tę lawendę koło larisek ścięłam tak mocno [wbrew sztuce], tylko dlatego, że była brzydka, powyciągana. Larissy tak się rozrosły, że ją całkowicie zdominowały i przykryły. Bez słońca zrobiła się byle jaka.
Natomiast piękną BlueScent też przycięłam delikatnie

A z tymi szkółkami, to może też być tak jak mówisz.
W myśl starego porzekadła - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies