Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Jagna 07:50, 14 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Dziękuję za wszystkie wpisy świateczne i nieświąteczne.
JA wlaśnei przy kawie czekam aż mleko z nieba splynie. Wczoraj dostałam przesyłkę od Monterverde. Mam posadzony juz rabarbar i zółte maliny - jak to Ania napisała - jak pięć złotych. Dosadze jeszcze porzeczek i nasieję białego agapantu. Nawet nie wiedziałam ze jest taka roślina. Śliczna.
DZIEKUJĘ ANIU!!!

Wczoraj dotarły tez do mnie patyczki Limelight i Silver Dollar od Danusi. Też już zadołowane.
Dziś posadzę też runiankę która niespodziewanie tez dostałam. Danusiu i tobie dziękuje za wspieranie mnie roślinkami.
Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia.

Dziś zapewne zaorzemy "tyły" bo oczyszczone juz są i mam nadzieję na sianie trawnika.
Tak liczyłam ze to będzie w przyszłym tygodniu ale właśnie sobie przypomniałam że jeszcze rurę drenarską trzeba położyć. a z tym czekam na kolegę.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Madzenka 08:42, 14 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jagna fajnie sie będzie tworzyć ogrod czekamy na fotki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Jagna 07:59, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
No dziś nie mam fotek z mojego ogrodu bo męża nie miałam do popołudnia a później jak sie zabraliśmy za prace to zeszliśmy z ogrodu po ciemku.
Niemniej wczorajszy dzień to w dalszym ciągu sprzątanie na tyłach domu. Miało być zaorane ale mąz musiał wybyć z domu i sprawa się odwlekła bo był potrzebny do wyciągania słupów- bez tego nie ma ciągnik jak dotrzeć do wszystkich kątów.
Zatem dalej ściągałam darń którą następnie przenosiłam na nasz mostek na rowie wykopanym kilka tygodni temu. Układam ją jak kafelki na podłodze
Cięzka orka bo trzeba to przenosić dokładnie z jednego końca działki na drugi. Około 100m.
W trakcie przyszła do mnie sąsiadka Justyna zmartwiona ze uschły jej drzewka owocowe.
Choć termin późny zebrałyśmy się i pojechałyśmy zobaczyć czy coś jeszcze jest w sklepach ogrodniczych w Ostrzeszowie.
I tak zupełnie przypadkiem zakupiłam sobie 3 jabłonki. Wczesna średniopóźna i późną. Zaraz po powrocie wsadziłam je do ziemi zgodnie z założeniem w projekcie.
Na miejsce docelowe poszły tez 3 derenie Elegantissima.


____________________
Wątek o tym, że nie umiem
jotka 08:03, 15 kwi 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Widzisz Jaguś? Niby nie zgodnie z planem a jednak do przodu I tak trzymaj
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Jagna 08:08, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
W trakcie szukania drzewek owocowych Justyna która wcześniej mieszkała w Kobylej Górze niedaleko Ostrzeszowa zaproponowała by pojechac do mieszczącej się tam szkółki.
Mieszkam juz od dłuższego czasu w tych rejonach ale nie miałam pojęcia ze tam jest szkółka.
Gospodarstwo szkółkarskie Burziwoda:
http://www.burziwoda.pl/index.php?lang=pol&id=1
czego dowiadujemy się na ich stronie, istnieje od 1961 roku, znajduje się na powierzchni 13 ha w tym 1 ha zajmują tunele foliowe przeznaczone do produkcji młodzieży, zaś większość areału zajmują mateczniki, z których pozyskujemy materiał rozmnożeniowy.
żałuję ze od razu nie robiliśmy zdjęć szczególnie pod foliami. Ile tam było Rh?!!! A jakie piękne!!!
Oto kilka zdjęć wykonanych już na wyjściu:








i swierki serbskie
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 08:11, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
A tu azalie i Rh




____________________
Wątek o tym, że nie umiem
bociek 08:12, 15 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jagna, czyli przesz do przodu, szkoda tylko, ze sama zostalas z robota, ale tak bywa
Fajna szkolka, serby bardzo piekne. Jak masz fajnie, ze takie miejsce jest pod nosem

Milej niedzieli
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Jagna 08:18, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
mi spodobały sie też te przedziwnie prowadzone lipy:



Rh po 28zl a naprawdę ładne.
dużo bukszpanów wrzosów.
Szkółka wprowadza za chwilę byliny wieloletnie zimozielone. W tym ulubione żurawki.
Od razu mówię NIC NIE KUPIŁAM.
ALe to tylko dlatego że nie byłam na to zupełnie przygotowana. Ale pojadę tam jak Rh będa kwitły - to tylko kilkanaście km ode mnie w końcu.
A Was zapraszam. Piękne rośliny i przemiła właścicielka która doradzi pomoże w wyborze.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 08:20, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
bociek napisał(a)
Jagna, czyli przesz do przodu, szkoda tylko, ze sama zostalas z robota, ale tak bywa
Fajna szkolka, serby bardzo piekne. Jak masz fajnie, ze takie miejsce jest pod nosem

Milej niedzieli


N tak calkiem to nie...M mi pomaga jak tylko może. Przez ten wypadek w lipcu i tak nie może zbyt wiele ale nie narzeka i dajemy radę. Choć pewnie prace posuwałyby się szybciej.
Mi w każdym razie nie zaszkodzi. Nieco schudnę może
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
hanka_andrus 08:21, 15 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I czasami bywa,że uschnięte drzewko sąsiadki prowadzi do odkrycia ELDORADO! Nie noś tej darni, tylko skombinuj wózek dziecięcy....spacerówkę.Oszczędzaj kręgosłup,ja ci to mówię,mająca z nim problemy,bo też dźwigałam......siłaczka.
Gratuluję zakupów!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies