Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

Betka 14:12, 18 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Moniko miło że zajrzałaś i cieszę się że podoba ci się zakątek z niebieskim oknem.
Nad mostkiem w tym kolorze owszem zastanawiałam się ale jakoś odwagi mi brak może kiedyś ?!
Rabata przy "szopie" jest w stylu wiejskim - jak u babci Nie ma tam nowości roślinnych za to są rośliny jakie łatwo dostać. Rosną tam na rogu winobluszcz,powojnik (były dwa został jeden ) róże : różowa i fioletowa w towarzyskie lawendy ( na początku rosły tam też żurawki ale lawenda zasłoniła je zamieniłam je na szałwię ) ,ostróżka biała i niebieska, łubin, kosaćce, goździki i jeszcze coś ale nazwy nie znam.
Ostróżka jest rośliną wieloletnią a jak obetniesz kwiaty po przekwitnieniu to powtórzy kwitnienie.
Jednoroczne są w porządku ja zawsze siałam ale stwierdziłam że sporo z nimi zachodu i tylko jeden rok radości z kwiatów. Oczywiście mają swoje zalety są piękne i świetnie potrafią zmienić wygląd rabaty co roku inaczej. Zawsze przy zakupie nasion kuszą mnie te jednoroczne i kupuję pomimo wszystko
Dla Ciebie fotorelacja z tego miejsca
LATO 2013




JESIEŃ 2013
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 14:21, 18 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Lato 2014

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
monia 10:25, 19 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Piękną masz lawendę ta przy pergoli co się na początku pokładała to została ta sama ? Ja za bardzo nie miałam doświadczenia z lawendą i mi przerosła strasznie. Nowe tnę 10cm nad ziemią kupiłam nasionka ale zastanawiałam się czy można ją jakoś zaszczepić ze starych krzaków. Chciałabym mieć szybki efekt Próbowałaś może czy się da ?
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
wiewiora 18:48, 19 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witaj gratuluję kalendarza możesz być z siebie bardzo dumna...pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
wiewiora 19:07, 19 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
no no no......wizytówka superw tak krótkim czasie osiągnąć takie wyniki -GRATULACJE!!!!
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
margi 17:00, 20 sty 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Beatko bardzo energetyczne miejsce gratuluję
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Betka 19:52, 23 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
monia napisał(a)
Piękną masz lawendę ta przy pergoli co się na początku pokładała to została ta sama ? Ja za bardzo nie miałam doświadczenia z lawendą i mi przerosła strasznie. Nowe tnę 10cm nad ziemią kupiłam nasionka ale zastanawiałam się czy można ją jakoś zaszczepić ze starych krzaków. Chciałabym mieć szybki efekt Próbowałaś może czy się da ?


Lawenda przy pergoli to ta sama co była. Rozmnożyłam ją - to proste Po prostu to co ścięłam wsadziłam w ziemie w i już Praktycznie wszystkie się przyjęły !!! Próbuj !!
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 19:53, 23 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
agnieszka_podpora napisał(a)
Witaj gratuluję kalendarza możesz być z siebie bardzo dumna...pozdrawiam

Dziękuję
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 19:53, 23 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
margi napisał(a)
Beatko bardzo energetyczne miejsce gratuluję


Dziękuję
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 13:16, 26 sty 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)




Na tej wysepce rośnie jako punkt skupiający uwage złocista Catalpa (przesadzona z innego miejsca), a pod nią tylko 5 gat.
Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana" 3 szt
Hosta o biało obrzeżonych liściach 17 szt
Heuchera wybrana odmiana o bordowych liściach (ale wykluczając "Palace Purple") 11 szt
Erica o różowych kwiatach (pod niego podsypane kwaśne podłoże ) 19 szt
Cotoneaster "Mooncreper" 11 szt
sama widzisz, gatunków mało, ale razem 60 szt roślin i tylko mała wysepka. A do tego podłoża trzeba kupić na podsypanie do dołka, żeby dobrze rosło.



____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies