Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 20:08, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jotka napisał(a)
Dębolistna nie była ciekawie wyeksponowana. U Ciebie będzie widoczna i pewnie na to zasługuje Zdjęć faktycznie nie mam


Jolu, nie ma sprawy, że nie masz zdjęć, szczególnie jak nie była ciekawie pokazana.

Moja chyba tez ostatecznie nie będzie zbyt ciekawie pokazana, ale zobaczymy, bo zakatek jest nadal w fazie tworzenia.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 20:15, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Margarete napisał(a)
Witaj Debro,
znów nadrabiam zaległości w czytaniu u ciebie i znów widze kolejne nowości- tym razem murek nowy ...i włściwie juz postarzony nieco.. super pomysł z tym siedziskiem...


Małgorzata, moje pomysły wychodzą niejako same - ten zakątek jest paskudny, musiałam go jakoś zagospodarować. Nadal nad nim pracuję by stał się... jakby tu powiedzeć - ogrodow.....?

Eh, wiem jak to jest z planami, ale ten pomysł na donice z cegieł na tarasie jest dobry. Inna sprawa, że zasłonią moża zbyt dużo. każde rozwiązanie ma swoje + -

Hortensja jeszcze nie kwitła, to jej drugi rok u mnie, ale rośnie teraz jak szalona. Jak ona cudnie wszczepia sie w pień drzewa. Chciałam poprawic ułożenie pędów, ale musiałabym siła odrywać je od drzewa.

Pozdrawiam i zaraz zajrzę do Ciebie
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 20:22, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
EPODLAS napisał(a)
Debro winogrona wyglądają jak na prawdziweju winnicy. Czy są smaczne? I co z niem robisz? Ja mam też winogrona, na starej altanie służą jako roślina pnąca i mają za zadanie ją zacieniać, ale owoce są nawet smaczne. Obcinam teraz letnie przyrosty i liście, aby miaływ więcej słońca. Bodziszki to wymarzone rośliny pod drzewami, Ewa G na pewno jak obiecała to podeśle ci sporą ilość. Ja lubię zacienione miejsca, zawsze wyglądają romantycznie.


Bożeno, moje winogrona sa w dwóch odmianach - te ciemnie idą niemal w całości na wino, ale nadają się też do zjedzenia, chociaż w niewielkich ilościach. Jednak są nieco zbyt 'taninowe'

Mam też drugie jasno brązowe i te sa super puszne. To klasyczne deserowe winogrona.
We wrzesniu podczas spotkania będzie akurat czas na degustacje )))

A z wycinaniem liści uważaj - winorosl trzeba nieco przerzedzić, ale zostaw dość liści, bo one są odpowiedzialne za dojrzewanie gron. Fotosynteza idzie przez liście, a poza tym słońce może popalić grona.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:02, 16 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Debra napisał(a)
A ja obmyslam obsadzenie mojego murku. O tak jak tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/309-murki-oporowe-malowniczy-element-w-ogrodzie

Co rośnie na murku, na pierwszym zdjęciu artykułu? Kto wie?

Jeśli się nie mylę, to rośnie tam: posłonek. serduszka, tojeść rozłogowa, smagliczka murowa, bodziszek i prawdopodobnie żagwin
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Anita1978 21:11, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Pomysłmz murkiem fajowy! A winogrona... Mniam mniam...

____________________
ogródek Anity
Debra 21:42, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)

Jeśli się nie mylę, to rośnie tam: posłonek. serduszka, tojeść rozłogowa, smagliczka murowa, bodziszek i prawdopodobnie żagwin


Basiu, jesteś nieoceniona
No i tak - poslonek, ten pomarańczoawy, tak? Musi rosnąć w słońcu ;-(
Serduszka i tojeść? Znam obie, jak Ty je tam wypatrzyłaś
Smagliczka też na słońce.
Zostaje bodziszek.

Ja dzisiaj posadziłam tam kopytnika, kawałki rozchodnika kamczackiego, wczesniej zawciąga i dąbrówkę. No wiem łatwo nie będzie

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 21:45, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
No i moje dzisiejsze kolory







I widok zza płota, ogólny na moje królestwo )))

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 21:46, 16 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Murek nabiera oprawy - fajnie. Pozdrawiam Debro
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 21:50, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
AgnieszkaW napisał(a)
Murek nabiera oprawy - fajnie. Pozdrawiam Debro


Agnieszko, nie kpij sobie ze mnie, bo będę płakać )))

Teraz mam takie wyzwanie, że szkoda mysleć Jak ja go zazielenię, nie wiem, naprawdę.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:54, 16 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bodziszek i serduszka - chyba Dicentra Aurura - rosną u podnóża murku, tam mają wystarczająco dużo wilgoci
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies